Горещо слънце вече грее, парка зеленее, ЮНЧЕТО на мама гука и се смее №2

  • 16 818
  • 847
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 513
И бебка е на кърма, но давам пробиотик. Имаше стафилококи в акото и с прием на пробиотик за 2-3 седмици го изчисти. Бебчетата на кърма, каква е консистенцията на акото им? Бебкя уж вече няма бактерии,  но й е редичко акото, като разстройство. Но откакто се е родила е така. Поне вече не е наакан всеки памперси и разреди изхожданията. Даже като ака пада доста напъване, макар че не е твърдо.
В петък ще ни бият ваксини, ако всичко е наред и нещо съм се сдухала.

# 181
  • Мнения: 3 252
Момичета да ви попитам, бебето стана суупер нервбо докато яде. Направо все едно я храня с ред бул Dizzy Face Пие пие и след 30 40 мл се започва едно неспирно движение на вс крайници джвака биберона не пие но щом го махна реве и иска някакъв ужас.. първо я кърмя държии се културно и като минем на шишето се започва. Коликите ли са това..?
като не е акала и при мен прави така. Иначе е по спокойна. Днес пак правихме клизма - не се запича последните 2 пъти, обаче не ака по 3 дни и на третия правим клизма. Правя гимнастика, масажи на коремчето, пръцка, напъва се, но не ака.. Може би ще пробвам слабителния чай, ако иска да го пие. Макар че то това не е запек, като няма твърда част. Някъде четох, че на тази възраст бебето не контролира добре мускулите на дупето и затова не успява да се изходи.

# 182
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
При моето бебче акото е със смесена консистенция, да речем като боза, смесено със зърнеста консистенция, лепкаво и леко слузесто. Такова е откакто се е родил, понякога е по-гъсто, понякога по-рядко. Обикновено имаме 1 - 2 обилно наакани памперса и толкова оскъдни, понякога има само пръцнато малко.

# 183
  • Мнения: 954
И нашето ако е такова и с цвят на горчица. Всеки ден различно ака, днес даже доста често пълни памперса.

# 184
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Нашето ако е също с цвят на горчица. Акаме на 3-4 дена не правя клизми, за да не превикне. Сама се изхожда. За изключително кърмени бебета е нормално да не акат до 5-6 дена. И с каките така бяхме и нещата се нормализираха. После настана едно акане:joy:. Пием Биобаланс бейби въпреки, че се кърми. Ваксините ни са за27.08 и двете на един път. Ще си взема Кул пач. От преди съм доволна от него. Бият ваксината и слагаме на крачето. Винаги моите са вдигали температура при ваксините, със сигурност сега няма да е по-различно. Да минава, че не е приятно Cry

# 185
  • Мнения: 135
И ние сме из цяло на кърма , но даваме пробиотик , но както по-горе казаха той е основно за засилване на имунитета и педиатърката в родилното и личната , казаха да даваме , независимо , че е само на кърма и от известно време сме само на пробиотик , без капки за колики и вече  много рядко има такива. Освен био Гая , може и Био баланс , преди бяхме с него, педиатърката го препоръча, но лично аз съм за Био Гая , поне по това, което съдя по бебко.

# 186
  • Мнения: 262
И нашето ако е така рядко. Като се говори за разстройство чак се чудя ако има как се разбира.. То все си е като разстройство.
Ние на 7 ще бием ваксините. Нашата педиатърка ни изписа терапия с шуслерови соли преди и след. Май за подсилване на имунитета. 3 дни преди и 3 дни след ваксината соли номер 2 3 и 4.

# 187
  • Мнения: 1 694
Нашата педиатърка изписа хомеопатия - Туя 5 гранули в деня на ваксината и хомеопатични свещички Вибуркол ако вдигне над 38 температура; също Куул пач. Аз мисля да купя и един Панадол за всеки случай да имам наличен вкъщи

# 188
  • София
  • Мнения: 3 098
Мами, вие или бебчетата махнахте ли нощното хранене? Моя мъник понякога се буди, друг път не.. всичките ми опити да го залъжа с вода и биба са неуспешни. Може би трябва да съм по-упорита ма като го гледам как търси и му давам.

# 189
  • Мнения: 560
Сложих такава свещичка за температурата. Не знам дали подейства, но бебето се изака. След това се разтършувах във форума и се оказа, че мамите ги ползват за запек и успокояване на бебето.
Към секцио мамите: тази сутрин ми изтече /по-скоро го изтеглих докато се миех/ някакво много странно слузесто като лепило без мирис и цвят, като желе, даже по-гъсто, като силикон... на някой да му се е случило същото. 2 месеца и отгоре вече минаха...

# 190
  • Мнения: 6 552
Мами, вие или бебчетата махнахте ли нощното хранене? Моя мъник понякога се буди, друг път не.. всичките ми опити да го залъжа с вода и биба са неуспешни. Може би трябва да съм по-упорита ма като го гледам как търси и му давам.

Моя съвет е да се водиш по бебето. Това, че трябвало да се маха нощното хранене, приумица на някой "педиатър " ли е? Бебето само си показва кога е гладно и кога не. Кърми си на поискване и не следвай "съвети" за това, че видиш ли бебето трябвало да.спи по 8 часа, да.му се дава вода и чайчета и т.н. глупости от миналия век. И моя бебчо понякога спи по 6-7 часа, а друг път се буди и през нощта. Винаги, когато е поискал съм давала да цоцка без да гледам час Kissing Heart

# 191
  • Мнения: 501
Тая нощ се е будил 3 пъти да суче, не мога да разбера ако е кърмено бебето защо пазите режим?

# 192
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Не сме махнали нощното хранене още, бебо прави по около 5 часа пауза през нощта и почва да мрънка на сън. Давам цица и си заспива отново. Той не се и буди даже, но мрънка много и се върти, като го нахраня се успокоява. Смятам да се водя по него. В началото имахме по 2 нощни хранения, но сам махна едното, очаквам и сам да махне и второто когато е готов.

# 193
  • Мнения: 887
Не мога да разбера какъв е този зор да се маха кърменето през нощта. Имам приятелки, които искат бебетата им изобщо да не ядът през нощта, е как да стане това нали сега трябва да трупат имунитет и други важни неща. Не си насилвайте децата да махате яденето през нощта или да го замените с вода голяма грешка е. Баткото съм го кърмила  9месеца и през нощта, после опитах с АМ да спра нощното хранене ама той си търсеше и си му давах. Сам си спря да търси през нощта и малко по-късно спря да търси и преди сън млякото.
Аз спрях за 2 дни хомеопатичните и почнах да й давам ХИП Комфорт заради запека обаче миличката се измъчи. Първо че не я засища хубаво и се буди и иска да яде по-рано и второ такива колики й станаха, че снощи се скъса от рев даже се захласваше от реване. Явно няма да стане с Ам.Поръчах чая Блевит дано и на нея й помогне както на баткото.

# 194
  • Мнения: 262
Ау писна ми на мен всеки да ми казва как да си гледам детето.. Да не ядял през нощта, да не съм го носила, щял да свикне на ръце.. Ми на 2 месеца е.. И през нощта си яде, и си го разнасям на ръце. Прави си паузи всяка вечер понякога 4,понякига 6 часа.. Както му е кеф.

Общи условия

Активация на акаунт