Горещо слънце вече грее, парка зеленее, ЮНЧЕТО на мама гука и се смее №2

  • 16 953
  • 847
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 4 011
Не винаги се оригва. Не е проблем.
Моя човек вдигна 38 през нощта. От каво и аз не знам...аз малко съм настинала, но уж с маска се кърмим..Само това ми липсваше след всички драми с баткото през последната седмица...

# 256
  • Мнения: 370
Мирослав почти никога не се оригва. Но и пие Хип АР,което възпрепятства оригването.
Аз все още имам жълто течение,51 -ви ден след секциото.
Момичета,вашите бебоци спят ли върху вобриращ шезлонг. От три дни само там си спинка спокоен. Пускам бял шум и на шезлонга. По някое време спирам вибрацията и дразнещия (за мен ) бял шум. Две вечери спи там и не се буди въобще. Ляга в 21:00-22:00 и става в 06:00-07:00. Но дали не е множко цяла нощ там. Миличкият само там не се гъне от тези колики.

# 257
  • Мнения: 6 688
Аз имам обикновен шезлонг (не е вибриращ). Моя Бочко също се успокоява като го сложа. Но шезлонга ми има лека чупка дори и в най-легналото положение. Затова се старая да не го държа повече от час в него и само когато е крайно наложително и не се успокоява по друг начин или ако трябва да го взема в друга стая с мен. Според мен цяла нощ е много дълъг период,но то зависи и от самия шезлонг, ако е напълно легнал не би трябвало да в проблем. Но пък в моето упътване пише с дебели букви, че не трябва без надзор да се оставя в шезлонга. Те както се въртят и местят вече... Тази сутрин, например, го намерих извъртян и до решетката на кошарата. Добре, че я вдигам от няколко вечери в горно положение и слагам обиколник.

# 258
  • Мнения: 262
Аз съм 65 ден с течение още.. Вчера като ходихме за консултация личната лекарка каза че е възможно и не е притеснутелно.
Моя също не се оригва винаги. А вчера така силно се оригна, че изкара голям балон с въздух с млякото Flushed
Моя също понякога заспива на шезлонга, ама не е стоял повече от час два май. По добре го мести като заспи, не мисля, че е много добре толкова да стои.
Бебетата не спят като се превъзбудят. И аз така се бях притеснила за първи път като ходухме на гости на баба и дядо. Имаше и други събития и хора.. Цял ден се кокори и той така от сутринта след 22 заспа чак.

# 259
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Малчо не всеки път се оригва, аз и не всеки път го мъча. Научих се да разпознавам кога има нужда да се оригне и само тогава го слагам на рамо. А в шезлонга си прекарва почти цялото будно време по съвет на ортопеда, само за сън го местя в кошарата.

Тая сутрин като се събуди обаче едната му гърдичка беше подута и твърда с мално секрет. Много се притесних, на някоя от вас случвало ли ѝ се е? Ще ходим при предиатърката на обед, но много се притесних.

# 260
  • Мнения: 3 269
При мен бебка се орига всеки път когато е будна, случва се обаче докато яде да заспи и тогава всичките ми опити да я оригна са неуспешни. По спокойно ми е като се оригне и я сложа в леглото, не че помага като си вдигне краката до ушите да се напъва.. Аз нямам шезлонг, така и не взехме, имаме люлка, но педиатърката каза да я ползваме след третия месец като си държи главата.

# 261
  • Мнения: 262
Аз забравих да се похваля за коликите при нас има подобрение. Пак си пръцка и свива, но не плаче. Само си мрънка понякога. Педи ни изписа або коликен и еспумизан. Не знам дали е от комбинацията, или е някое от двете, но вчера като го слуша каза, че въобще няма общо с предния път. Перисталтиката му е по добре. Sunglasses

# 262
  • Мнения: 2 556
Аз я оригвам като я гушвам по коремче. Тя си държи главичката доста време изправена и така й харесва много. Но като оригне я обръщам, че често преяжда и връща малко. Също и като лежи и нещо си рита или напъва връща мляко. След това трябва да я преобличам, а тя много мрази да я преобличам, стиска ги тия ръце. През нощта, ако спи, не я оригвам. Сложила съм й възглавница, че често повръща, но не на фонтан, а просто й се стича мляко. Понякога търси да сучи за успокоение, по-често и пак връща.
Аз имам шезлонг с вибрация, но там стои само като е будна. Заспи ли я слагам в кошарата или коша на количката.
Нана, стискам палци, дано скоро разберат какво му е на бебчо.ш и да го излекуват. Щом е отицателнен теста, пак ще е и втория път!!! Кураж мила, намери сили, още малко!

# 263
  • София
  • Мнения: 888
Нана прегръдки!
Ditmade всички да се оправяте бързо и да нямате повече такива приключения, много е натоварващо.
Мамчета колко са ви спокойни бебоците, всеки път се учудвам като чета за будни или спящи бебета в шезлонга или кошарата. Ние след като се нахраним имаме 5-10 Мин самостоятелни в шезлонга, вибрира, но девойката се изнервя на 10тата минута и си търси гуш.
Даже като излизаме за някъде е такова бързане да се приготвя, за да не и слушам скърцането. Също така никога не заспива сама.
Аз мислех, че коликите са започнали да отшумяват и вчера следобяд ми скъси живота, не спа като хората и ревунчеше.
Стискам зъби и само да е здрава, другия зор минава. 

# 264
  • Мнения: 272
И ние бяхме се ушашкали че повръщаше често и някой път на фонтан след като я оригна. Педиатърката ми препоръча да оставям 2 часа без да давам да прецоква ,че кърмата се усвоява бавно след 2 час. А като и дам в коремчето ставало вече кисело мляко и отгоре като дам прясно и коремчето се бунтувало от това.а и след хранене гледам да я държа малко правя или под наклон ,ако не на леглото с възглавница повдигната. И при на имаше ефект.

# 265
  • Мнения: 560
Alienora, и аз мисля, че е много по цяла нощ да спи на шезлонга, но нищо не пречи да попиташ педиатъра, щом само това му облекчава коликите...
SilverDream, на моята беба й бяха отекли срамните устни като се роди. Педиатърът каза, че е вследствие на моите хормони и също така каза, че може да се поддуят гърдичките и, че и дори да секретира... нещо като лактация... и пак се дължи на хормоните на майката. Но не знам важи ли още, все пак трети месец караме. А и ти си с момченце?

# 266
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Pinks, aз минах през педи, прегледа го и каза, че е от моите хормони. Той мъника ми е на 43 дни още. Иначе точно както си го описала е, нямало значение, че е момченце. Каза да не пипам гърдите и само да слагам коморесчета с риванол и в понеделник ще го прегледа пак. Поуспокоих се, тя ме посрещна с думите "спокойно, няма да го оперираме детето" та сега съм по-спокойна.

# 267
  • Мнения: 1 694
Na na, когато и от каквото имаш нужда пиши. Аз стискам палци скоро да ви изпишат и да приключва вече тази драма

# 268
  • Мнения: 314
Na na, когато и от каквото имаш нужда пиши. Аз стискам палци скоро да ви изпишат и да приключва вече тази драма


Сега му назначиха нов антибиотик (3ти поред за тия 20 дни)
На видеозон се видя,че задържа урина и в двата бъбрека и явно прави възпаление и по малката злина била да сложат АБ ,можело и ацитозата да е оттам.На системки е нон стом не мога никъде да мръдна.Благодаря,нужда нямам от нищо за сега,но ако минавате през тук може да се отбиете да се видим,ще де радваме

# 269
  • Мнения: 2 556
Nana, дано му подейства вече този АБ. Търсят причината за разстройството ли? Пневмонията мина ли? Той хапва ли вече? Много се измъчихте горките. Дано във Варна ну помогнат по- скоро.
Момичета, моята бебка както акаше на всяко хранене или имаше пръцнато, днес от сутринта няма нито един наакан памперс. Пъшка, свива се, но няма. Да не би да ми е намаляла кърмата? Има напишкани памперси, никога не са сухи. Знам че на кърма може и да не акат с дни, ама така изведнъж спря...

Общи условия

Активация на акаунт