Горещо слънце вече грее, парка зеленее, ЮНЧЕТО на мама гука и се смее №2

  • 16 952
  • 847
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 4 011
Водите ли бебчетата на плажа?
Аз не бих го завела. Дори само под чадър.

# 286
  • Мнения: 262
Водите ли бебчетата на плажа?
Аз не бих го завела. Дори само под чадър.
Да аз също не бих.

# 287
  • Мнения: 2 554
И моя док каза, че до 40 ден съм родилка, без бръснене, секс и басейни/ морета. После сигурно може, ама цялата бременност я изкарах с гъбички, сега нямам. Не искам и да помислям за басейн или нашето мръсно море.
Аз също не бих завела бебка на плаж, но виж бриза в морската градина е супер за деца и бебчовци.
Дитмейд,  как е мъника?

# 288
  • Мнения: 3 266
Аз дори не попитах за басейн и море.. С бебето в София, сама, дори не съм си го и помисляла. Всяко свободно време го използвам за сън и домакинска работа. Аз попитах за спорт (народни танци) и ми каза че може след 42 дни от раждането. Сега остава да измисля какво да правя с гърдите си, защото са ми страшно чувствителни зърната и ми е не комфортно да сложа блуза по мен, а какво остава за сутиен, за да отида на танци. Някой със същия проблем и как се справяте?

# 289
  • Мнения: 262
Оле кога намираш време за танци Grinning браво, браво. Хубаво е, че успяваш да си поддържаш хобито.
А защо пък без бръснене? Сега се замислих, че се бръснах като ходих на преглед още на 2ра седмица и после около 30ти ден. Дали пък затова още мястото ми е чувствително около белезите.. Rolling Eyes

# 290
  • София
  • Мнения: 888
Димитрова_87 и аз ходех на народни преди да забременея, липсват ми- надявам се зимата да успея да се върна, ако има късни групи след 20ч.
Не съм ходила на преглед след раждането, болницата и моята АГ са ми далече, мисля да избера нова лекарка близо до квартала, но се ослушвам...не успяваме да се стиковаме с ММ. Поне голямата щерка ще ме ползва за опитно зайче да ми боядиса косата, че бялото е много.

# 291
  • Мнения: 560
Оф и аз се чудя дали бих завела на плаж бебето. Ама в началото на септември, когато беба ще е на 3 месеца, се отваря възможност да отидем за една седмица и се чудя дали да се впусна в подобно приключение. Ще ходим късния следобед евентуално на плаж. Надявам се да не е вече толкова жега и тя ще си спи в количката.
Малко за памперсите. От самото начало сме с Памперс премиум и съм много доволна. В родилното, понеже засякохме 1-ви юни, ни подариха разни брошурки и тестери и памперси Пуфис, но дупето е мокро като сменям, не попиват толкова добре. Онзи ден от Лидъл купих Лупилу и съм изключително доволна, дори с една идея ми харесват повече от Памперс - дупето е сухо, шаренки са, ластичетата не са толкова стегнати и не се отбелязват толкова, а и не пропускат. Вие какви ползвате?

# 292
  • София
  • Мнения: 4 011
И моя док каза, че до 40 ден съм родилка, без бръснене, секс и басейни/ морета. После сигурно може, ама цялата бременност я изкарах с гъбички, сега нямам. Не искам и да помислям за басейн или нашето мръсно море.
Аз също не бих завела бебка на плаж, но виж бриза в морската градина е супер за деца и бебчовци.
Дитмейд,  как е мъника?


Ами вече няма температура, но носа е задръстен яко. Промиваме колкото можем. Сетих се, че мога да капя кърма в нислето, та ще пробвам и това.

# 293
  • Мнения: 262
За морето четох, че дори и в по късните месеци ако се заведе бебето трябват няколко дни преход. Първите 2 дни примерно дори да не се води на плажа, за да свикне със самия климат, после рано сутрин за много кратко и постепенно да се увеличава. И разбира се само на сянка. Май седмица няма да ви стигне Grinning
Аз от самото начало ползвам на пуфис сенситив. Доволна съм, макар че други не съм ползвала и няма с какво да ги сравня.

# 294
  • София
  • Мнения: 4 011
Пуфис са ми много дебели. Ползвам лидълските, а също и little angels. Някой беше споменал, че ги ползва, та реших и аз да поръчам и много мо харесаха и на цена и на всичко.

# 295
  • София
  • Мнения: 888
Ditmade и сребърна вода може в нослето. За клеевата не помня дали слагахме на толкова малки, преговор ми трябва...

Последна редакция: пт, 09 авг 2019, 10:43 от ZedTeeEm

# 296
  • София
  • Мнения: 4 011
Да,да и сребърна вода съм взела.  Заредила съм се яко хахаха:)

# 297
  • Мнения: 899
Ох момичета да ви се оплача и аз. От вторник баткото е със сополи. Ограничен в другата стая да не припарва до малката. От вчера е с кашлица и му включих антибиотик само за да не я зарази да ама не. Вчера и тя почна като киха да изкарва малко воднист сопол. През деня добре ама нощес в 1 часа милата не можеше да диша и се дразни и започва да реве. Пробвах с аспираторите, които са с балон да й издърпам, но тя се плаши и реве още повече. За капак пък прахосмукачката съм я занесла на къщата да чистя там и дигнах мъжа ми да ходи да я взима/ добре че е само на 5км/, а тя се дере и реве от рев се захласва и направо ужас. Слава богу дадох й да цока да се успокои и се нахрани без проблем и се успокои. Спа при нас и нослето беше добре. Вчера й слагах свещички ефералган и сребърна вода ще видя днес как ще е и ако се задълбочи ще слагам и клеева тинктура въпреки, че е мноооого гадна ама на баткото само това го оправяше. Дано се разминем по-леко. А на баткото почнах да давам и от замразената кърма, която имам надявам се да го подсили. И май няма да ходи доста време на детска.

# 298
  • Мнения: 861
Аз предимно ползвам Литъл енджълс от които съм доволна , но съм вземала и Памперс премиум , и Пуфис

# 299
  • Мнения: 232
Да,да и сребърна вода съм взела.  Заредила съм се яко хахаха:)
Може да слагаш и хомеопатични капки.. аз взех еуфорбиум композитум , защото и на малката св запушва ама сега са станали едни течни течни.. днес ще я водя на преглед да видим какво правим с нослето и ние.

Общи условия

Активация на акаунт