Горещо слънце вече грее, парка зеленее, ЮНЧЕТО на мама гука и се смее №2

  • 16 828
  • 847
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 888
Danaya.d прекрасна е госпожицата, какви изписани вежди само, браво на таткото Wink
Ето снимка от преди 2 дни, не успявам всеки ден да я щракна с усмивка:


Активната ни гимнастика е класическа тип килимче с кръстосани обръчи и висящи играчки.
От време на време я вадя и слагам, когато е в настроение, но не седи повече от 10 мин спокойно.

# 721
  • Мнения: 887
Баткото изобщо не искаше да се заглежда по играчки, а малката с кеф си гледа тези над кошарката и на люлката. Купих й активна гимнастика, но нещо не й харесва. Може би си е до бебе дали ще му харесва или не.
За подстригването някои казват, че докато не се кръсти детето не се подстригва не било хубаво, аз не мисля, че е нещо толкова страшно. Аз баткото го подстригах малко след кръщението не заради това, а просто тогава вече беше за подстригване. Малката казах и в предния пост ще я подстрижа след Коледа, а дали ще правим кръщене не знам.Това дали и кога ще подстрижете детето си е ваше решение. При нас беше голяма драма до скоро.

# 722
  • София
  • Мнения: 4 011
Баткото още не е кръстен, подстригвала съм го хиляда пъти. Подстригва се, когато има нужда и желание.

# 723
  • Мнения: 458
Леле момичета искрено ви завиждам за акитата. Ето го нашето след три часа напъване една топка. И пет минути по късно тортичка.
 

# 724
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Оох кръщенето на таткото беше 2 седмици преди сватбата, добре че майка му не е била суеверна и да не го подстригва, че кой знае каква коса щеше да има за 27 години Joy

Петя, със запек ли е твоето бебче Hushed милото, колко ли се е мъчило да го изака това.

# 725
  • Мнения: 232
Нашите акита са като от втората снимка на petia92 , но без напъни ака си спокойно 1-2 пъти на ден . Аз давам пробиотик Вая и био амика , и 1 2 пъти на ден Саб симплекс ( когато се сетя). Спи от 23 до 9 сутринта от няколко дни ... дано така си остане Simple Smile)) но малко преди да се събуди се почва едно пъшкане, смучене на ръцете опъване и отваря очите. И косичката не пада а расте и започва да я докопва и да св скуби понякога

# 726
  • Мнения: 60
Здравейте момичета. И ние не спим цяла вечер и се будим на 1.5-2  часа. Вече се чувствам  по бодра през нощта отколкото през деня... пращам снимка от тази сутрин 4.30 часа ....Simple Smile
П.С нашите акита са доста обилни и жълти но ще пратя снимка като се изака понеже акаме на 3 ,4 дни.

# 727
  • Мнения: 370
Мале супер косички имате, браво 😊
Ние почти нямаме. С по-твърда четка ли решите или с гребенче и колко често. Може би, защото не ѝ стимулирам скалпа за това не расте. 🤔

# 728
  • Мнения: 458
Петя, със запек ли е твоето бебче Hushed милото, колко ли се е мъчило да го изака това.
Ака през ден, но с много мъка и напъни, а като се изака коликите му се засилват и започва да се гърчи още толкова. 🤐 Дано е период защото се измъчи горкия.
Леле вашите бебчета имат адски много коса 😲😲😲. Моя господин не стига, че е с три косъма ами са и 0,05 см. височина 😂

# 729
  • Мнения: 446
Аз съм доволна от Био Баланс Бейби, той е синбиотик. Четох в темата за дългото кърмене, че лятото било нормално да не акат често заради жегата- все пак кърмата е основно вода и усвояват почти на 100%
Само аз ли още ставам вечер да кърмя на 2-3 ч? Във всички фейсбук групи за юнски бебета се хвалят, че вече спят по 6-8 ч без прекъсване, само моят става още поне 2 пъти нощем да яде и още толкова просто се буди, и баткото беше така, явно все тегля късата клечка откъм спането и вече съм крайно недоспала.

Не си само ти Simple Smile
На 2 месеца и 10 дни е малкият. Прави една по-дълга пауза около 5 чáса и след това си се буди на 3. Изцяло на кърма е. Нощно време обаче се цедя и му давам от шише, защото иначе заспива и не изяжда и половината, а и е по-лесно и за двамата. Сменям памперса на всяко нощно хранене. Обикновено е само напишкан, а от 4 часа натам настават мъките с първото акане за деня. Ритане, скимтене, плач.. Давам Лефакс, Био Амика, Био баланс с витамин Д и чай от семена от копър, но вече не на всяко хранене, а по 2 - 3 пъти на денонощие, като ги разпределям на око. От утре ще заменя Лефакс с Еспумизан Комфорт, защото ми свършва, и ще добавя Био Гая.
Уж бяха понамалели тия колики..
Акото мирише осезаемо. Особено първото след по-дългата от акане пауза .
За ваксините - лекарката ни е в отпуск и ни вика на 11 септември, когато ще е на 3 месеца без 3 дни. Ваксини чак тогава. Искам и ротавирус да му сложа, но се притеснявам да не изпусна момента за първия прием.

# 730
  • Мнения: 60
 Таткото сресва от време на време. Не съм стимулирвала скалпа. Тя се роди така но май леко започна да се разрежда косичката. За активната гимнастика аз я изкарах доста отрано, беше на месец и половина, задържах я по малко 10 мин а сега , на 2 месеца и 3 дни сме вече говори на играчките си смее се и свикна доста добре. Стандартната е.

# 731
  • София
  • Мнения: 4 011
Моя е като пухкава гъсеница в главата (с много къса и рядка косица). Хич не го реша...че и за крустите не се грижа. Сигурно ще започна като се прибера от морето другия месец, че хич не ми се трупат още боклуци, които да товаря на обратно към София.

# 732
  • Мнения: 262


Ето го и моя Вико. Снимката е от вчера. Наораво не мога да повярвам колко много коса имате Heart и той я скубе доста, а и сама си пада.
На активната гимнастика нещо не се радва.. Иначе по играчки се заглежда и се радва и им говори. . Вашите започнаха ли да се опитват да хващат? Той само си зяпа и маха крака и ръце. Днес става на 80 дни.
Петя, не съм предполагала, че може да имат такива акита Flushed

# 733
  • София
  • Мнения: 1 304
Ние днес бяхме на преглед за жълтеницата. Бях писала че продължава вече 40 дни, изписаха ни фенобарбитал и вече е чиста. Blush

# 734
  • Мнения: 262
Да ви кажа, много интересно ми беше да открия, че още от сега вижда телефона и се заглежда. Понеже сме на гости на баба му, баща му звъни всеки ден по месинджър и си говорят Grinning гледа го и му се радва. Пробвах го с едно детско клипче и така го гледаше с интерес и светнали очи Grinning

Общи условия

Активация на акаунт