Любители на кучета - 96

  • 22 670
  • 756
  •   1
Отговори
# 300
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Ах, какво пухено топче. Красота! Как се казва?

# 301
  • Мнения: 3 044
Despicable Me, дааам, сами! Обмислям дали да не отида на море сама с кучето хахах

# 302
  • София
  • Мнения: 23 096
Добре дошла, Вероника! Страхотна красотичка си имате. Heart Много ясно, че без снимки тук не минава. Плакнем очи. Blush

Билянче, как ме разконспирира??? Благодаря ти! Ще празнувам на Родопите, днес сме лежерно. Но Харли ще има почерпка задължително, за разлика от другите.

Ааа, сама на море с кучето не. Но не ми се и очертава де. Всъщност като се замисля, ако стигна до ходене сама някъде на почивка, по-добре да е с Харли, отколкото без компания.

# 303
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Добре дошли на новите попълнения!

За пътуването в чужбина не мисля, че ще е възможно сега. Имате първи три бебешки ваксини, които се слагат в рамките на два месеца и са жизненоважни за малките. Има карантинен период след последната, а практиката се наложи в последно време ваксината на бяс да се поставя около 6-я месец. След поставянето й също трябва да са минали 21 дена. Тя е най-важната, за да ви се разреши да напуснете страната.  Трябва да чипирате кучето и да го регистрирате след това в общината, а после ежегодно да си плащати такса за него, която е различна за всяка община.

Последна редакция: сб, 10 авг 2019, 16:21 от `ТуиГ

# 304
  • Мнения: 5 597
А как легално се внасят бебета  кучета,които още не се ваксинирани ?

# 305
  • под тепетата
  • Мнения: 9 291
Тонка, полицейска щерка съм ( и двамата), ама не хакер  Joy ! За почивката - покрай Харли няма да останеш дълго самотна  Wink
ТуиГ го е обяснила по-добре от мен. Трапезица, въпрос на пари е предполагам  Tired

# 306
  • София
  • Мнения: 8 348
Despicable Me, дааам, сами! Обмислям дали да не отида на море сама с кучето хахах

Аз живея сама. Ходя си сама навсякъде.
Каня се да отида на почивка с кучето за седмица, не съм решила само още на планина или на море. Пак сама.
Е, то с кучето никога не съм баш сама, де.

Ако имах книжка, нямаше да се налага да врънкам сина да ме води на язовири и планини. Ама не ставам за шофьор.

# 307
  • Мнения: 14 078
Да дам отчет. Докторът огледа Дара и местата без козина. Предположи, че е от паразити. Последно юни месец ѝ биха някаква инжекция против паразити. Даде ми пипета Фронтлайн, тя била по-качествена и държала по-дълго време. И пакетче минерали и витамини даде, по 1 с.л. на ден да ѝ давам. Ще му "дам шанс" една седмица. Ако не започне да се подобрява ще я водя при друг доктор в града ни, за който не знаех.

Много сладко хъски! И моята хубавица е наполовина хъски.

# 308
  • Бургас
  • Мнения: 6 013
Добър ден! Последна от серията "селски" и едни копита.



 Ние бяхме на ваксина днес, докторът каза, че била леко дебеличка. Няма да увеличавам дажбите засега.

Аз бих отишла сама с куче на почивка, стига да съм го възпитала добре и да знам кога как реагира.

# 309
  • Варна
  • Мнения: 10 548
Дебеличка, ама хубава. 😍

И Бизу днес го боцнаха за годишна, добре понесе всичко. Утре Нексгардче ще го почерпя. 😁

# 310
  • София
  • Мнения: 8 348
То, като сте двама, кучето не става по-възпитано.
Той си е на Флейм, затова колкото слуша или не слуша, си е все тая дали е вкъщи или на плажа. Поне за мен де.

# 311
  • Мнения: 22 867
Косите на Вероника, тук данъкът/т.е. снимки/ е абсолютно задължителен, никой не минава метър! Simple Smile Синеоко съкровище си имате! Heart Eyes Hug

FlameV, аз бих отишла с Рекс без притеснения. Той ми е като добре възпитано дете. Не лае, не цапа, разбира ме от един жест или поглед само, абе мъж-мечта!  Grinning Водили сме го с нас, наистина никакви проблеми не създава. Само бих предпочела по-пусто място, не заради него и хората, а защото аз не обичам лудниците и предпочитам по-спокойно място. Семейно ходим по почивки, но бих тръгнала без колебание само с него и вероятно ще си почина по-качествено! Simple Smile Peace

Ех, Tintina, възмУти ме! Mr. Green На тез нежни крачка-лапички копита!!! Heart Eyes И сигурно още са с велурено копринената кожичка на възглавничките. Навремето ми се струваха недействителни лапките на Рекс, по-точно кожата на възглавничките, велурче, невероятна беше. Сега е шкурка от най-грапавата! Joy И хич не ми е дебела девойката, много разбира той док! Hug

# 312
  • под тепетата
  • Мнения: 9 291
Обещах да питам заради приятелчето ни Макс -бернски зененхунд -за читав ортопед в София. От време на време накуцва с предна лапичка и след лежане трудно я раздвижва.

# 313
  • Мнения: 2 907
Flame аз бих отишла на почивка само с Макс. Даже една такава почивка ще ми се отрази най-добре. Той навсякъде е с мен и се чувствам най-спокойна така.
Вероника аз на едни кученца на село им сложих третата ваксина заедно с бяс и нямаше проблем. Даже мисля е честа практика. Само виж дали минават 21 дена преди пътуването от ваксината. Чипа и е нишо работа за поставяне. За чужбина регистрация в общината не ви е задължителна, та можеш да я отложиш за след почивката. И последно за Гърция 99,9% не извършват проверка на документите на домалните любимци (при мен даже не разбраха че има 40 кг звяр в колата 😂😂), та може да направиш един дублиран европаспорт и да изтеглите малко датите, ако нещо не съвпада. И преди пътуването (2-3 дни), задължително ветеринар да завери на последните страници, че кучето е клинично здраво.

# 314
  • София
  • Мнения: 8 348
На Рея и сложиха комбинирана трета ваксина, заедно с бяс на 3 месеца. Никакъв проблем нямаше.

Общи условия

Активация на акаунт