Любители на кучета - 96

  • 22 684
  • 756
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 2 433
Честито на всички рожденници, само да ви радват и да са здрави!
Дух, въпреки че ни се иска да стане за ден-два, обучението е дълъг процес и включва и двете страни - куче и човек. В момента както тя се чуди какво аджеба искаш от нея, ти се чудиш как да и покажеш какво се иска от нея.
И Джина и ти сте си наред, ама не става бързо, отнема време. Не е задължително да я подкупваш с храна, щом това не я мотивира, можеш да замениш кренвирша с бурна радост, когато изпълни нещо. Идеята е да я възнаградиш по някакъв начин, повечето ползват храна, защото са лакоми, но наградата може да е погалване, гушване.
Тара също е 15кг. когато ММ я извежда го тегли и него и той казва, че после го боли ръката от постоянното напиране. При мен не тегли, знае, че не става и не се опитва. Е, като види друго куче се тегли да го види, но не е постоянно. Като съвет- опитай на разходките да я държиш да ходи до теб или зад теб(в началото е изнервящо и болят ръцете), излизай първа през врати, карай я да си чака реда и да минава след теб.
И пак питам, може да си отговорила, но поне нямам спомен. Джина има ли режим на хранене? Кога и по колко? Оставам с впечатление, че я оставяш на свободен достъп на гранула, което е грешно за голямо куче. Кучетата не са като котките, те трябва да имат режим и стомахчетата да почиват известно време, а и как ще се научиш на ритуал на хранене без да има изграден режим?
Сигурно съм досадна, но наистина ми се струва, че тези неща ще са ти полезни..

# 436
  • Мнения: X
Няма режим. В началото това беше последният ми проблем. Трябваше бързо да наддаде, беше 11 кг. По-скоро може би има режим, но тя си го е изградила сама. Яде вечер, след като се върне от разходка/от двора. Или манджа или гранули. После има едно последно пускане на двора за пишкане и/или акане и се прибираме да спим.
Сега, като си седи по-често при мен, понякога се присеща да хапне, но е рядко. В топлото време не оставям манджа в купичката, за да не се развали. Ако е ред на гранулите, да, понякога й оставям в купата, но просто защото никога не съм го виждала като проблем. От две години си е едни и същи килограми, не преяжда.

# 437
  • Мнения: 2 433
Не, то не е преяждането проблем при нея (виж при нас би било), а това, че няма режим. Изгради режим на разходки, на хранене, за тях е много по-добре да знаят "какво следва". След това вкарваш послушание в рутината, вече знае, че в 8 (примерно) се дава яденето и отива с теб до купите, но ти я караш да те погледне, да седне, да оставиш купата и да те гледа в очите - да чака команда.
Надявам се да схващаш какво искам да ти кажа, че днес нещо не ми тече гладко мисълта Grinning

# 438
  • Мнения: X
Схващам. Пробвала съм го. Тя просто се завърта и си ляга хахаха. Дори с наградата е така, сякаш ми казва "а ще ме правиш ти на палячо, не ти ща салама" и си отива.
Разбира се, осъзнавам, че за това й поведение съм виновна аз. Когато я взех бях целият й свят. Беше толкова измъчена, че само мислех как да я направя щастлива и така почна всекидневната игра в двора с другите кучета. Знам, че приема тях за глутница, а не мен, но смятах, че така е щастлива. Винаги се опитвах да правя това, което е най-доброто за нея. Преди исках да я караме на разходки, моят приятел каза, че това е за кучета в апартамент, защо да я мъча в колата, като си има двор и приятели. Послушах го и малко съжалявам сега.
В събота живот и здраве ще идем на сбирката, само да не изпусна поста със записването.

# 439
  • Мнения: 2 433
Никога не е късно, важното е, че разбираш, че има нужда от тренировки, просто не се отказвай.
А муцуни ще върти на манджата първия-втория ден, като схване идеята, че ти определяш кога се яде - ще пита за още. Слагаш купата сутрин в 8 за 10 минути, ако ще- яде, ако не- предлагаш същата дажба в 20ч, пак за 10минути. Ще и седи гладно дупето един ден и после влиза в режим.

# 440
  • София
  • Мнения: 799
Честит празник на Еро и честита годишнина на Барбитата. Да са живи и здрави и мнгоооого дълги години още да са с вас и да раздават любов и хубави емоции HugHugHeartHeartHeart

За бишкотките няма какво да кажа дори....невероятни пухкави топки Heart Eyes

Аз също съм се концентрирала в обучението на Джефри, тъй като неговият основен проблем е дърпане на разходките и ежене по други кучета. Еженето започнахме да го преодолявам малко по-малко с част от съветите на Мама Еми. С дърпането обаче е проблем, особено в началото на разходката, когато още е пълен с енергия. Преди отпуска бях започнала някаква смесена стратегия от това да го дебна, докато върви до мен, да казвам "до мен" и да му давам наградки (слава Богу той наградки не отказва) и да спирам, когато много започне да дърпа. И двата варианта някой от вас бяха споменали. Ще включа и упражнения от клипчето на Дино, надявам се смесената стратегия да има резултат Simple Smile

# 441
  • Мнения: 50
Ето я моята мишанка Миа. Дебеличка е нали? А уж все следя какво яде и ена БАРФ, но не се движи- на 2 години е а е като баба- мързел Sad как да я накам да тича или да се движи? На разходка спира на място и иска обратно като си свърши нуждите. Само на дивана й дай да лежи.

# 442
  • Мнения: 22 867
rusalkata_nori, Дух не е имала късмет да се сдобие с апартаментна кокона /хареса ми!/, ама ти явно си имаш точно такава! И как хубаво позира, моя не мога да го снимам, не обича. Ако ѝ намерите компания, няма ли да играе с другите? На мен ми е чудно, щото голям щурак имах вкъщи, едва сега от година дали има, се е поукротил, та ходим по-спокойно на разходки. Преди и дърпане, и скачане, и тичане, бесенлък абсолютен.

# 443
  • Мнения: 2 127
На всички рожденици, честито!
Както и добре дошли на всички нови муцунки.

# 444
  • Мнения: 2 820
DespicableMe, да ти е живо и здраво момчето и дълги години да сте заедно!

# 445
  • София
  • Мнения: 8 348
Духче, ти изпусна обучението в началото и тя не е свикнала.
Оставила си я да прави каквото иска и сега очакваш изведнъж да тръгнат нещата.
Бавничко и с търпение.

При Еми ги учат и да не се страхуват от шум и предмети.

Мисля си, дали все пак нямаше да ви е от полза рестарта. Обаче няма за кога, иди в събота, аз ще те подсетя за поста. И виж какъв съвет ще ти дадът. Ще станат нещата, едва ли всичките, но ще станат.

# 446
  • Мнения: 2 907
Духче струва ме се, че вкарваш много команди наведнъж. Знам, че искаш бързо да се научи хубавицата, ама трябва да започнеш от А и Б та докато стигнете до нетегленето на разходки ще мине доста време. Другото при теб е, Джина не е никак лакома. А лакомо дупе най-лесно се учи. Заведи я на мама Еми да я види и да ти даде насоки специално за Джина, защото при нея трябва да се намери кое я стимулира да те следи. За храненето, послушай Хибискус. Създай и железни навици - едно и също всеки ден. От глад няма да се умори доброволно та ще започне и тя като повечето да яде под час. Според мен ако я пускаш в двора, нека да е под твой надзор и я викай по време на игра да дойде. Трябва да се научи, че ти си най-важната за нея.
Нори не е полезно за тази чаровница Миа да е дебеличка. Движете се повече. Ако до сега сте стигали до някаква площадка и сте сядали, а нея сте пускали да си играе няма да стане. Движете се заедно с нея, за да й помогнете да отслабне. Освен това намалете дажбата с 1/3 и спрете всякакви лакомства. Давайте плодове и зеленчуци, вместо купешки неща. Не че аз съм се справила с килограмите на Макс, ама такива бяха съветите на ветеринарите, които спазвам донякъде. Имаме две свалени килца за няколко месеца, ама все е напредък.
Май скоро не съм показвала магарето. Ей го пресен, преден от преди минутка:

# 447
  • Мнения: 2 433
джунаааа, много обичам!

# 448
  • sf
  • Мнения: 10 144
Уф, в чудо се виждам с куче на плаж. На Кранево бяхме, става. На Константин и Елена не пускат кучета, всичко застроено, отврат. На Златните не съм и пробвала. Искам някой див, необитаем плаж, ако ще и метър на два да е 😄

# 449
  • Мнения: 22 867

Аз пък тоя Макс, само като го видя, асоциацията ми е "хубав мъж"! Heart Eyes Хубава главундерка има! Simple Smile Hug

Общи условия

Активация на акаунт