Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 22

  • 21 013
  • 770
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 7 776
Зинат да не би да имаш предвид?

# 751
  • Мнения: 282
Зинат да не би да имаш предвид?
Да, правописна грешка

# 752
  • Мнения: 4 377
Зинат е антибиотик от групата на цефалоспорините и не се изписва за гъбички, а за бактерии. Ако имате гъбички, то определено не е това лечението. Цефалоспорините са съвместими с кърменето, но ако искате може да се консултирате с педиатъра. Като пиете антибиотик давайте пробиотик и на бебето, защото в кърмата преминава от антибиотика. Не се стряскайте ако урината на бебето мирише на АБ или ако има диария, нормално е.

# 753
  • Мнения: 7 776
Да, Зинат е съвместим, няма проблем да се пие по време на кърмене. Нищо няма да му стане на бебето.

Ваня, аз също се озадачих какви гъбички при антибиотик за бактериална инфекция, явно авторката се е пообъркала нещо 😉

# 754
  • Мнения: 282
Аз имам бактерия в урината, но се страхувам от антибиотика бебето да не получи гъбички, защото не изписаха пробиотик на мен. Бебето пие пробиотик, но дали е достатъчно ?

# 755
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Quenny23, последния път когато ми изписаха Зинат много точно си спомням, че АГ ме посъветва да слагам и пробиотични глобулки, за да не получа гъбички от антибиотика, но не помня по време на лечението или веднага след края му.
Най-добре все пак си питай доктора.

# 756
  • Мнения: 7 776
Аз имам бактерия в урината, но се страхувам от антибиотика бебето да не получи гъбички, защото не изписаха пробиотик на мен. Бебето пие пробиотик, но дали е достатъчно ?
Да, така написано сега вече разбрах притеснението ти. Няма какво да му стане. Ти пиеш антибиотика, при теб може да настъпи дисбаланс и затова ти трябва на теб пробиотик.
Бебето ще е ок. Но си вземи някакъв пробиотик ти.

П.С. ще гледам тази вечер да пусна новата тема.

# 757
  • Мнения: 4 377
Аз изпих 2 антибиотика по 10 дена един след друг (разлика 3 дена между двата) и не съм имала проблем с гъбите, нито пък бебето. То е сукало при 4 мои приема на антибиотик (2 мастита и една гадна кашлица), самото то е пило 2 пъти като единия път пиеше и нейния и моя и не сме имали проблеми с гъбички. Само имаше диария, но нея я оправям с по 2 сашета Омнибиотик панда на ден, с 1 не ставаше, но с 2 беше добре.

# 758
  • Мнения: 365
Аз изпих 2 антибиотика по 10 дена един след друг (разлика 3 дена между двата) и не съм имала проблем с гъбите, нито пък бебето. То е сукало при 4 мои приема на антибиотик (2 мастита и една гадна кашлица), самото то е пило 2 пъти като единия път пиеше и нейния и моя и не сме имали проблеми с гъбички. Само имаше диария, но нея я оправям с по 2 сашета Омнибиотик панда на ден, с 1 не ставаше, но с 2 беше добре.
Здравей!
И ние имаме изписана тази Панда, но аз никога не съм давала шише и като се опитах с изцедена кърма да й дам, много се задавя и беше ужасно просто. Почти на 2 месеца е, а не знам, как да и го давам?

Също да ви попитам, от 2 дни като започва да суче от втората гърда и прави физиономия все едно и бъркаш в гърлото и ще повърне. Съответно първите 2 пъти не знаех и тя повърна всичко, което беше изяла, излизаше и през носа, задави се и първия път повърна 2 пъти един след друг буквално всичко изядено. Вчера отново. Сега, като видя, че го прави я вдигам да се оригне, занимавам я няколко минути да и размине, но много се притеснявам. На някой друг да се е случило?

# 759
  • Мнения: 2 988
Гери, относно капките, опитай да ги даваш в лъжичка с кърма. За повръщането, опитай да държиш бебето по-изправено по време на кърмене. Причина може да бъде и силна струя и изцеждане преди кърмене би помогнало.

# 760
  • Мнения: 365
Благодаря много за съветите!
Пандата обаче са сашета и трябва да се разтворят в 2 супени лъжичи кърма, което са около десетина бебешки и тя се изнервя и плаче и ги плюе, та отпада като вариант лъжичка

# 761
  • Мнения: 2 988
А да го даваш по малко в рамките на деня? Моят мъник е малко болен и едно от лекарствата го давам така

# 762
  • Мнения: 4 377
Пандата не може да се разтвори и да седи така цял ден и да се дава по малко. Моето дете е голямо и си я ядеше с лъжица, никакъв проблем не било, то много харесваше този гаден и брашнен вкус. Може да опитате пробиотик на капки ако има нужда, например Вая.
И на мен ми се е случвало това с физиономията на гадена, мисля че го правят, когато са се наяли и преяли.

# 763
  • Мнения: 633
Диди, опитах се да го изтрия, ама не ми дава 😇

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 12:56 от Fluffy Fluff

# 764
  • Мнения: 2 988
Fluffy, май това е било за другата тема. 🙂

Общи условия

Активация на акаунт