Перилни препарати и омекотители – 59

  • 42 181
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 10 558
В София, на Пиротска, мисля #60 беше, има магазин за паралелен внос, там мацката много усилено ми го препоръчваше.

# 61
  • Русе
  • Мнения: 7 056
Миналата есен бях показала същия Персил/Омо. Колежка си го беше купила, или и го бяха донесли от чужбина, не помня вече. Тогава, ако не се лъжа Гес каза, че не е нищо особено за парите, които струва.
Аз пък не мога да си обясня как от едно пране очаквате белите дрехи да си загубят белотата, освен ако не се забоядисат от някоя дреха в друг цвят. Никога не мога да похваля прах от първо пране, или поне не откъм искряща белота или освежени цветове.

# 62
  • Мнения: 22 867
Такъв съм гледала в Амазон, но не ми се занимава с поръчване от там. Тук къде го има, верно? Grinning

 И ttmarket.bg го предлага.

# 63
  • Мнения: 471
Купих го от магазин  за препарати и козметика в който продават и паралелен внос в Плевен . Предполагам ,че го има на много места , аз пера с прахообразни и много рядко с течни прахове и  го взех  просто защото ми  стана интересно с тия перлички/ люспички  ....Не съм голям фен на капсули и течни прахове и нямах големи очаквания , но успя да ме изненада тоя препарат .

[quoteАз пък не мога да си обясня как от едно пране очаквате белите дрехи да си загубят белотата, освен ако не се забоядисат от някоя дреха в друг цвят. Никога не мога да похваля прах от първо пране, или поне не откъм искряща белота или освежени цветове.][/quote]

Аз пък не мога да си обясня от кое пране започвате да разбирате ,че един прах пере добре ? От петата , шестата пералня ....? Прахът  или пере добре или не много добре ... А относно цветовете : бялото може да е различно бяло ,както и всички други цветове ... зависи  с какво е прана и как е поддържана една материя според мен ...

# 64
  • софия
  • Мнения: 25 396
Има и био, а цената в Амазон за 30 пранета в момента е 6 паунда. При падналата цена на паунда е много добре. https://www.amazon.co.uk/gp/product/B073V2F96W/ref=ox_sc_act_tit … L5A1OLE&psc=1

# 65
  • Мнения: 10 201
Пак е по-скъпо от прах, но друго ми е по-важно. Това за цветно ли е? Не пише на опаковката, а пък е с оптични избелители. В коментарите към продукта са писали няколко човека, че са имали проблем с разтварянето на перлите и са ги разтваряли на ръка...

# 66
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 789
Предполагам са прали на кратка програма и 30 градуса и затова не са се разтворили.

# 67
  • Мнения: 19 473
Аз пък нямам никакви забележки към Персил и Ариел официален внос и си карам на техни промоции от край време. Купувам една торба универсален, една за цветно и си пера без проблем. Само за черното търся течен, по-често препарат за черно от Лидл купувам, пере си добре, те моите дрехи не са с петна. А, харесвам и Омо, защото е добре ароматизиран, а аз съм любител на силните аромати на прането.

# 68
  • София
  • Мнения: 3 836
Това Омо (Persil), ако не се лъжа е лимитка, аз също бях чела отзиви, че има проблем с разтварянето. А също и заради цената не беше много търсено.
Не помня Гес какво беше писала за него (надявам се да се включи) , но ефект "уау" от едно пране и "освежени" цветове с прах за бяло ми е малко трудно да повярвам.

Вметка: Добрият прах за бяло се познава по това, че бялото пране и след много пранета си остава бяло. Некачественият прах прави дрехите сиви, но посивяването е бавно и незабележимо. Когато вече стане забележимо, не може да се поправи. Ето в това е смисъла да се купуват прахове от високия клас - добре изпрани дрехи, запазени цветове, пощадени влакна.

А това, че дрехите светнали от едно пране - възможно е, но най-вероятно не са били изпрани качествено преди.

# 69
  • Мнения: 471
Ефект "уау" от едно пране няма как да има като преди това е прано с качествен прах. А и никой не твърди подобно нещо. Но това че праха е хубав е факт и това, че дрехите са с бистри и искрящи цветове също е факт. Аз казах, че в петък купих Персил на промоция от Лили дрогерия и разлика в двете пранета има. Това също е факт. А Не че е супер, извънземен, невиждан прах.... Ще го кажа по друг начин :  много хубав прах, който като всички качествени прахове пере доста добре и оставя ярки цветовете Blush
Така добре ли е

# 70
  • Мнения: 5 899
Доколкото виждам, не пише че е за цветно. Което ще рече, че е универсален, т. е. за бяло и много светло. Та се чудя, че хем бялото е бяло, хем цветното е с искрящи цветове.

# 71
  • Мнения: 10 201
И аз чакам мнението на Гес дали може да се очаква да пере по-добре от прах. Ако правилно съм разчела, съдържа само оптични избелители.

# 72
  • Мнения: 19 004
на мен един Arial Professional универсален течен много добре ми изпираше бялото и цветното ставаше по-ярко
теорията не я знам...

# 73
  • София
  • Мнения: 10 558
Ariel течен за 60 пранета цветно за 16 лв в ДМ. (но е сложен на щанд до вратата и не знам дали е за всички ДМ, аз ходих в този на Ломското)

# 74
  • Мнения: 5 899
В Кауфланд пък за 40 пранета 12,88 лв. По-скъпо излиза, но който не обича големи количества...

Общи условия

Активация на акаунт