Доминиканска република /Пунта Кана/ - /тема 3/

  • 31 159
  • 400
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 172
А мнение за Мелиа Карибе, някой нещо да сподели? 🥹🥹

# 376
  • Мнения: 2 155
Виж по-назад в коментарите съм писалата точно за тях 😃

# 377
  • Мнения: 78
А мнение за Мелиа Карибе, някой нещо да сподели? 🥹🥹

Здравейте,
През март тази година бяхме там. Много мога да пиша, но ще се опитам да съм по-кратка, за да не ви отчайвам.

Ние бяхме за първи път в Пунта Кана, сами си го организирахме т.е то цялата организация е да се купят билети и да се резервира хотел, нищо специално.

Мястото е хубаво, комплекса е голям, има много зеленина. Поддържано е и чисто, има много комари. Направо ни изяждаха, а нон стоп се поливахме с репелент...в стаята не знам как, но влизаха и беше много гадно.
Стаята ни беше Deluxe Room, нито беше зле, нито много добре, средна работа. Беше на хубаво място, нищо, че мисля това е най-евтиния им тип стая, може би е до късмет.
Придвижването в комплекса става с влакчета или голф колички. Редовни са, така че ако ви мързи да вървите пеш - има варианти.
Храната - не останахме впечатлени, не че беше лоша, но очаквахме да е по-разообразна и вкусна. Коктейлите бяха хубави.

Плажа - хубав, голям, но и тук го има "хитреенето" със запазване на шезлонги, първите два дни не запазвахме, но към 9:30 сутринта вече нямаше нищо свободно и се наложи в следващите и ние да действаме по този начин. Основния басейн е за ремонт, голям е, около него е красиво, но самия басейн си иска реновация.

Персонала - почти нямаше усмихнат и вежлив човек, едни такива сърдити, все едно са насилствено са там. Общо взето облужването беше зле. Бяхме взели дребни банкноти за бакшиши, имахме желание да даваме, но просто не заслужаваха. Единствено в стаята оставяхме, защото я чистеха всеки ден, зареждаха мини бара и т.н.
А ла карт ресторантите - зле, чакаш по 1 час за една салата, която накрая като дойде не става за нищо. Посетихме два от тях, като след това трябваше да ходим и на бюфет ресторантите, защото си оставахме гладни.

Извода ми е, че е красиво, спор няма, но не си заслужава парите.
За по-малко пари може да се отиде на по-хубави места или за същите пари, но за двойно повече време. Не съжалявам, че отидохме, но най-вероятно не бихме повторили. Това е моето мнение, не ангажирам никой с него.

# 378
  • Мнения: 2 155
Покрива ми се мнението за хотела, с тази разлика, че за мен храната си беше направо отчайващо зле, вие сте доста по-толерантна от мен 😀

Бях писала и преди, имат ВИП секция и когато си вземеш стая към вип секцията, всичко е различно - имат друг ресторант, други басейни, друго обслужване от персонала. А цената не е кой знае колко по-различна. Просто запазете там. Бакшишите ги давайте предварително - така ще ви обслужват качествено (явно е някаква културна особеност).

# 379
  • Мнения: 172
Ужас, ние вече сме взели за там.. А имахте ли ваксини за тези комари, не е ли опасно?

# 380
  • Мнения: 2 155
Зависи кога ще ходите , ние бяхме по НГ и нямаше комари. Ваксини не знам за какво. Там май Зика има предимно, но тя е опасна само за бременни жени.

# 381
  • Мнения: 172
След 10 дни, а може ли да отида без ваксини?

# 382
  • Мнения: 2 155
Разбира се. Така и нв разбрах за какви ваксини става въпрос. Не се изискват ваксини за Доминикана.

# 383
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
Какви ваксини?! Комарите няма да те изядат до кокал. Носи си една машинка за стаята с таблетки или течност, пръскай спрей, докато си навън и не ги мисли толкова.

# 384
  • Мнения: 78
Не са необходими ваксини, поне ние не сме си поставяли. Имахме и машинка в стаята и спрейове, казвам ви честно направо се къпехме с тези спрейове и пак имаше много комари и пак ни хапеха. Просто първата вечер не си бяхме купили машинка и спрейове и не спахме, то жужи на главата ти, хапе те, сърби абе направо ужасна нощ беше Grinning сега ми е смешно, но тогава хич не ми беше. Може би стаята ни е била на някакво такова място, където има много комари, не знам дали навсякъде из ризорта е така. Иначе хората минаваха вечер с едни колички и също пръскаха за комари, не е като да не са правили нищо, но....Иначе аз никога не съм имала кой знае какъв проблем с комарите, но тук наистина ситуацията беше невиждана до сега.

# 385
  • Мнения: 172
Не се бях сетила за машинка, но вече си взех. 😅 А зъбите с минерална вода ли си миехте? А ледчетата в коктейлите дали са опасни?

# 386
  • Мнения: 2 155
Зъбите си ги миехме с нормална, чешмяна вода. Не сме имали проблем с натравяне или подобни, просто храната беше лоша - препържена, нездравословна, не достатъчно разнообразна. Малко като за американци.

# 387
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 025
Зъбите си ги миехме с нормална, чешмяна вода. Не сме имали проблем с натравяне или подобни, просто храната беше лоша - препържена, нездравословна, не достатъчно разнообразна. Малко като за американци.
И ние си миехме зъбите с нормална вода и си пиехме яко коктейли с.лед,за който дори не съм се сетила,че може да е опасен. Но кой ти мисле за това в Пунта кана ? 😁 В нашия хотел имаше само американци и канадци та за тях храната беше супер. Ние също имахме избор Simple Smile

# 388
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 795
Здравейте, ние в момента сме в Пунта Кана Импресив Пунта Кана и сме много доволни от храната. Супер вкусна и разнообразна е.  Абсолютно всеки ден е различно менюто . Снощи имаше стриди и различни сирена, предната вечер имаше различни видове суши. Агнешко има почти всяка вечер , различни риби, морски дарове. За плодовете съм без думи- отядох си на ананас, манго, папая, маракуя , кафето е страхотно, без забележка съм от към храна. Всеки ден се почиства стаята и се сменят хавлии. Персонала е любезен. Разбира се оставяме им бакшиш, но това смятам е съвсем нормално. Каква е разликата дали ще си плащам или не храната на тях работата на сервитьорите е една и съща. Смятам, че е нормална култура човек да остави бакшиш на сервитьор, камериерка, масажист… , когато е доволен. Отностно изплакването на зъбите първите дни го правихме с бутилирана вода , сега забравям честно казано и се изплакваме с чешмяната. Нямаме проблеми, но за да ни оставят бутилка вода в банята явно има защо. Една дама на плажа ми прави уникален масаж освен, че се стараеше имаше и много добри умения. Направихме две екскурзии Каталина и Саона, честно казано не съм очарована твърде комерсиално , но ние попринцип рядко ходим изобщо на организирани екскурзии, този тип не е нашето. Днес сме хванали едно  момче екскурзовод ще ни води до някакво градче за шопинг на нормални цени да се слеем малко с местните. За сега всичко е много добре.

# 389
  • Мнения: 172
А наистина ли се лети през Бермудския триъгълник? 😳🫣🫣🫣

Общи условия

Активация на акаунт