Осми клас 2019/2020 Щастлив и смел полет на младите птици!

  • 48 597
  • 726
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 579
Izida, със същия проблем сме и ние! Затова разчитам на новото училище да го побутне малко и да излезе от инерцията, с която изкарва училището до сега.

# 691
  • Мнения: 439
izida, все едно си описала моя син! И ние видяхме как не толкова силната среда го караше да си вярва, че е супер, а пък после се оказа, че не е точно така. Надяваме се и ние на силен клас, който да го мотивира да дава повече от себе си.

# 692
  • Мнения: 1 812
По темата за лагерите. МОН също има запазени бази от едно време за лагеруване. В момента моето момиче е на 10 дневен лагер на Атия, /зная, че има и  на Кранево/ с ВТФ"Врабчетата". Лагерът е безплатен и е награда за първо място на формацията от един фестивал, има наградени деца от цяла България и ходят на смени цяло лято. Много се забавляват.По отношение на условията, девойката каза "Има чаршафи и баня", храната е горе-долу по думите и, но това не и е по принцип проблем. Забавлението е максимално и децата са щастливи

# 693
  • Мнения: 4 073
Ради, страхотно звучи!
Къде мога да намеря повече информация за вашата вокална група? Интересувам се за малката си дъщеря.

# 694
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 398
Много ми е мъчна комуникацията с Първа АЕГ. На мейл не отговарят, телефонът дава все свободно. Когато пададох заявлението за 4-то класиране там, щедро и глупаво си оставих оригинала на служебната бележка за резулатите от НВО. Сега за класирането в понеделник искат да се представят оригиналите и на свидетелството и на служ.бележка.
Според вас дали пазят в някакъв срок такива документи или след като приключи дадено класиране бумащината се унищожава?

# 695
  • Мнения: 3 976
Според мен си направи труда да се снабдиш с дубликат от досегашното училище.

# 696
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
Ако имаш копие, направо в понеделник им кажи, че оригиналът е при тях. Тази служебна бележка за нищо не им трябва. Предполагам, че ще е разправия да извадиш дубликат.

# 697
  • София
  • Мнения: 11 703
Изида най-добре иди на място и си изискай служебната бележка!
Странно ми е защо на 4 класиране допускаха копия,а сега искат оригинали.

# 698
  • Мнения: 4 579
Не е проблем да се вземе дубликат от училище, защото е на подписа на директора. Аз взех, защото моят син не се прибрал в дъжда и се размаза Joy

# 699
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 398
Aз не случайно написах щедро и глупаво - нямам копие на бележката, не направих такова. Ще видя дали могат да ми издадат дубликат от старото му училище до края на седмицата.

Изида най-добре иди на място и си изискай служебната бележка!

За това не се сетих...Ще ги пробвам утре, стига да работят.

# 700
  • Мнения: 561
Petenka, за пръв път разбирам, че има още останали общински лагери, сигурно гореспоменатия е последния мохикан 😆
Любопитно ми е по колко легла има в стая? Навремето в лагер “Септемврийче” имаше десетина легла..🙄
Малко като в казармата, но пък имам страхотни спомени от онова време, и “космонавт”, “мамба” и разни други номерца докато се спи 😂
Чак и на мен ми се прииска да отида на лагер, пък диванетата да се оправят, вече са големи 😎
Забравяш и "зареждането" на леглата тип "Русе". Лягаш и с пружината си на земята. Joy  Лагер в хотел с по три деца не ми е баш лагер. Преживяването е коренно различно. Моите ходят на скаутски лагери и това си е лагер. На палатки в планината, сами си готвят, оправят, игри, занимания, оцеляване. Връщат се мръснички, одрани, засмяни, да е ясно, че са живи и са много щастливи...Grinning

# 701
  • Мнения: 7 154
Забравяш и "зареждането" на леглата тип "Русе". Лягаш и с пружината си на земята. Joy 
Хахаха! Това си беше култов номер. Sweat Smile

# 702
  • Мнения: 1 812
Помня на един лагер в Бургас, тоалетните бяха външни, по 8 човека в стая, постройките бунгала. Ходихме да ядем в стола на едно училище на около километър, а храната ужас, но пък весело. Забави, вечер дискотеки, карнавали, мазане с пасти за зъби, криеш се от учителите да притичаш в съседно бунгало на купон. И днес децата като почнат да обясняват как били на зелено училище в 4 звезеден хотел. Не казвам да е мизерия, но прилични условия си е достатъчно, най-важна е атмосферата.

# 703
  • София
  • Мнения: 584
Забравяш и "зареждането" на леглата тип "Русе". Лягаш и с пружината си на земята. Joy 
Хахаха! Това си беше култов номер. Sweat Smile
И портмонето, вързано на  конец, и номера с лист хартия и чаша боза /колко лелички в сладкарниците докарвахме до бяс/.............Сега се караме на собствените ни наследници, които ни повтарят, дали? /половинчат цитат от една песничка/:smiles:

# 704
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
Помня на един лагер в Бургас, тоалетните бяха външни,...

В братския Съветски Съюз не само външни, но и стени нямаха - влизаш в една зала с пътечка по средата и от двете страни редове с дупки Grin В началото се редувахме една да влезе, другите пазеха отвън, но започнаха да се формират километрични опашки и нуждите се оказаха по-неотложни от срама Satisfied

Общи условия

Активация на акаунт