Осми клас 2019/2020 Щастлив и смел полет на младите птици!

  • 48 590
  • 726
  •   1
Отговори
# 330
  • sofia
  • Мнения: 176
Здравейте, имам нужда от съвет.
На четвърто класиране подадох заявление за участие, като всъщност е само преместване от една паралелка в друга. Т.е. документите в оригинал вече са в училището.

Сега виждам , че са класирали дете с по-нисък бал от този на дъщеря ми.

Какви действия следва да предприема - жалба, запитване или нещо друго.
Благодаря за съдействието.

# 331
  • Мнения: 326
9 ФЕГ са обявили отново по 1 свободно място за момче и за момиче. Екшънът с подаването е днес :
https://www.feg.bg/wp-content/uploads/2019/08/Saobshtenie-priem-d.-i-m..pdf


Може ли някой да ми каже от трето класиране какви са баловете за момичета във ФЕГ?
Благодаря предварително!

# 332
  • Мнения: 7 383
                         allba_a,отивате на място в у-щето и задавате конкретен въпрос защо не е преместена дъщеря ви при положение,че е с по-висок бал и вие сте подали заявление за участие в класирането.Така бих постъпила аз!

# 333
  • sofia
  • Мнения: 176
                         allba_a,отивате на място в у-щето и задавате конкретен въпрос защо не е преместена дъщеря ви при положение,че е с по-висок бал и вие сте подали заявление за участие в класирането.Така бих постъпила аз!


Със сигурност ще отида, но искам да съм подготвена предварително какво трябва да направя. Може би да пусна жалба в РУО или нещо друго правно обосновано.

# 334
  • Мнения: 6
9 ФЕГ са обявили отново по 1 свободно място за момче и за момиче. Екшънът с подаването е днес :
https://www.feg.bg/wp-content/uploads/2019/08/Saobshtenie-priem-d.-i-m..pdf


Може ли някой да ми каже от трето класиране какви са баловете за момичета във ФЕГ?
Благодаря предварително!

За трето класиране имаше обявено само едно място за момиче, но в профил ФЕ и АЕ, прието е дете с 428 точки. Сега обявеното място за момиче е за друг профил ФЕ и ИЕ, там минимален бал от 2 класиране е 432 за момиче. Ние още се чудим дали да рискуваме, защото от другото училище където сме приети категорично ми казаха днес, че ако си изтеглим документите сега ще се обадят на следващата резерва от кандидатите за 4-то и не можем да се върнем там, освен ако не подадем заявление и през септември, ако евентуално имат места да ни приемат, но всичко е много условно. Вече сме извън всякакви официални класирания и всичко зависи от училището и неговите правила.


 

# 335
  • Мнения: 7 383
                           Аз не бих пускала жалби и мисля,че на място ще решиш проблема по-лесно.Правно обосноваване - пуснала си заявление за класиране,оргиналните документи са при тях,посочила си желана паралелка,имаш вх № на заявлението и си .....кандидат ,както всички останали подали заявление.Ние също се прехвърлихме от една паралелка в друга на база по-висок бал от останалите кандидати.Първо говори ,защото може да е станала неволна грешка и след това,ако има нещо пиши жалби и си търси правата по друг път.Започни с добро - от мен съвет.Yum Не винаги "силовите" методи и жалби се увенчават с успех.До тях стигни ,ако не постигнеш успех с разговор и то с директора на у-щето.

# 336
  • Мнения: 561
                          Аз не бих пускала жалби и мисля,че на място ще решиш проблема по-лесно.Правно обосноваване - пуснала си заявление за класиране,оргиналните документи са при тях,посочила си желана паралелка,имаш вх № на заявлението и си .....кандидат ,както всички останали подали заявление.Ние също се прехвърлихме от една паралелка в друга на база по-висок бал от останалите кандидати.Първо говори ,защото може да е станала неволна грешка и след това,ако има нещо пиши жалби и си търси правата по друг път.Започни с добро - от мен съвет.Yum Не винаги "силовите" методи и жалби се увенчават с успех.До тях стигни ,ако не постигнеш успех с разговор и то с директора на у-щето.
Подкрепям стратегията. Първо провери какво се е случило на място по човешки начин и ако усетиш нещо нередно, тогава действай с жалба и тя трябва да е в РУО.

# 337
  • Мнения: 2 699
Това Танче е за бой.
В класа на дъщеря ми имаше момче, което беше припаднало на втори модул по математика и го бяха извели с линейка. По БЕЛ имаше 5,70 и на първи модул по математика също имаше отлична оценка, и така скалъпи 4 и нещо, като крайна оценка. Завърши 32-ро. Ако не беше припаднал вероятно щеше да има бал за почти всички гимназии. Най-важното беше, че майка му беше щастлива, че детето и е добре и не и пукаше, че синът и не е в Първа английска.

# 338
  • sofia
  • Мнения: 176
                          Аз не бих пускала жалби и мисля,че на място ще решиш проблема по-лесно.Правно обосноваване - пуснала си заявление за класиране,оргиналните документи са при тях,посочила си желана паралелка,имаш вх № на заявлението и си .....кандидат ,както всички останали подали заявление.Ние също се прехвърлихме от една паралелка в друга на база по-висок бал от останалите кандидати.Първо говори ,защото може да е станала неволна грешка и след това,ако има нещо пиши жалби и си търси правата по друг път.Започни с добро - от мен съвет.Yum Не винаги "силовите" методи и жалби се увенчават с успех.До тях стигни ,ако не постигнеш успех с разговор и то с директора на у-щето.
Подкрепям стратегията. Първо провери какво се е случило на място по човешки начин и ако усетиш нещо нередно, тогава действай с жалба и тя трябва да е в РУО.

Благодаря Ви, със сигурност няма да се карам, не съм такъв човек.
Отивам и ще искам разговор с директора.

# 339
  • Мнения: 7 383
Най-важното беше, че майка му беше щастлива, че детето и е добре и не и пукаше, че синът и не е в Първа английска.
               Напълно нормална реакция.Няма у-ще ,което да струва здравето на детето.При това няма гаранция ,че ще говори английски по-добре,ако е завършил Първа английска.Това все пак зависи от детето,а не от у-ще и преподаватели.Като не иска да учи няма значение къде се обучава и обратно.

Последна редакция: чт, 08 авг 2019, 21:32 от Didia

# 340
  • София
  • Мнения: 6 094
9 ФЕГ са обявили отново по 1 свободно място за момче и за момиче. Екшънът с подаването е днес :
https://www.feg.bg/wp-content/uploads/2019/08/Saobshtenie-priem-d.-i-m..pdf
Едното място би трябвало да е от момчето на milenciq.

мартеа, много свежа класификация. Grinning

# 341
  • столицата
  • Мнения: 3 793
Помня, че когато на моето дете му предстоеше да се явява на НВО, най -много се притеснявах дали ще е здраво на посочените дати. Дори съвсем съзнателно го спрях от училище и то не толкова за да се готви по БЕ и Мат, колкото да е здраво и да се наспи.
От друга страна, при две дати за матури ми се струва, че винаги едната ще е по-лесна и децата, явили се на нея ще са по-облагодетелствани. Ще се вземат фалшиви болнични за първата дата, за да се вият задачите и трудността им или за да се удължи подготовката с още 2-3 седмици. Няма идеално решение, уви.

# 342
  • Мнения: 2 699
Помня, че когато на моето дете му предстоеше да се явява на НВО, най -много се притеснявах дали ще е здраво на посочените дати. Дори съвсем съзнателно го спрях от училище и то не толкова за да се готви по БЕ и Мат, колкото да е здраво и да се наспи.
От друга страна, при две дати за матури ми се струва, че винаги едната ще е по-лесна и децата, явили се на нея ще са по-облагодетелствани. Ще се вземат фалшиви болнични за първата дата, за да се вият задачите и трудността им или за да се удължи подготовката с още 2-3 седмици. Няма идеално решение, уви.
Да пуснат двете дати за всички и после да кандидатстват с по-високата оценка. Така е сега за университетите.

# 343
  • Мнения: 3 048
Помня, че когато на моето дете му предстоеше да се явява на НВО, най -много се притеснявах дали ще е здраво на посочените дати. Дори съвсем съзнателно го спрях от училище и то не толкова за да се готви по БЕ и Мат, колкото да е здраво и да се наспи.
От друга страна, при две дати за матури ми се струва, че винаги едната ще е по-лесна и децата, явили се на нея ще са по-облагодетелствани. Ще се вземат фалшиви болнични за първата дата, за да се вият задачите и трудността им или за да се удължи подготовката с още 2-3 седмици. Няма идеално решение, уви.
Това "помня" го разбирам, че не е от тази година.
Кажете тазгодишнодседмокласни мами, някоя от вас след целия стрес и умора у децата, би ли взела фалшива бележка, за да "удължи подготовката с още 2-3 седмици", както ви четяхме, че искахте и вие и децата ви от средата още на май, всичко да се свършва.
Ей тъй, да го оставите за всички около него да е свършило напрежението, а то да се помъчи още малко, а вие все така да продължавате да притеснявате "дали ще е здраво на посочените дати".

Някой да ми обясни, какво значи да видиш трудността...и  в същото време притеснение, че едната ще е по-лесна. Т.е. дори не виждаш трудността, защото няма как да са еднакво трудни.

Пише се наизуст и МОН получава идеи, че се и оправдават, че родителите ще недоволстват.

# 344
  • Мнения: 6 925
Помня, че когато на моето дете му предстоеше да се явява на НВО, най -много се притеснявах дали ще е здраво на посочените дати. Дори съвсем съзнателно го спрях от училище и то не толкова за да се готви по БЕ и Мат, колкото да е здраво и да се наспи.
От друга страна, при две дати за матури ми се струва, че винаги едната ще е по-лесна и децата, явили се на нея ще са по-облагодетелствани. Ще се вземат фалшиви болнични за първата дата, за да се вият задачите и трудността им или за да се удължи подготовката с още 2-3 седмици. Няма идеално решение, уви.
Идеята е изобщо да няма нужда от болнични. За 2 седмици никой няма да усвои материал, който се учи 3 години. Нищо не печели дете ако си удължи агонията. През тези 2 седмици ще трябва да го оформят и по всички други общообразователни предмети. На съучениците му това притеснение ще е минало и ще могат да излизат, играят или готвят уроци спокойно.
Няма никаква гаранция, че на втората дата ще се падне по-лесен тест. Дори ако искат да си го решат неписано, че на втората дата ще е една идея по-трудно, пак готвило се дете ще изкара 60-70т., което е далеч по-добре от нула.

Общи условия

Активация на акаунт