WIZZ AIR - 35

  • 47 466
  • 983
  •   1
Отговори
# 525
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Аз не съм пътувала много, ама с Раян ПУ ПУ никога закъснение, отмяна или проблеми
А с уиз по-често има закъснение, отмяна и т.н.

Моето впечатление е обратното. Разлика почти няма всъщност. Аз лично се ръководя изцяло от цената и тъй като имам уизз дискаунт, тази на уизз в повечето случаи е по-ниска. Но пък има и друг фактор - време на излитане и летище на кацане, значи изборът е съобразно нуждите и удобството !

Последна редакция: пт, 18 окт 2019, 16:26 от Mooimeiske

# 526
  • Мнения: 48 031
Значи късмет Hug и винаги едно на ум

# 527
  • Мнения: 4 808
Аз нямам Уиз дискаунт и обикновено на Райън цените ми идват доста по-добри, но става с много следене. Освен това, Райън имат повече полети от нашия град, Уиз имат почти само през лятото, за да летя с тях, всеки път трябва да ходя до София или поне до Варна. По-голям ми се струва рискът при Райън заради стачките, но досега, пу, пу, не съм имала фрапиращи закъснения или отлагания на полети. Като обслужване нямат кой знае каква разлика.

# 528
  • София
  • Мнения: 12 012
Ако съм с малко дете, ще се кача на борда на самолета в последния момент. На гейта има повече възможности за забавления на детето

Вчера излитането ни закъсня с час заради нареждане от Евроконтрол.

Последна редакция: пт, 18 окт 2019, 22:52 от змия

# 529
  • София
  • Мнения: 1 951
Уиз имат и повече средства за обвързване на пътниците да пътуват с тях - членството в дискаунт клуб, както и кешбека от резервациите, направени в букинг с линк от Уиз.

# 530
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Раян също кешбеква през rooms.com, само дето за толкова пъти не съм нацелвала нищо изгодно от този сайт за настаняване.

# 531
  • Мнения: 244
Ако съм с малко дете, ще се кача на борда на самолета в последния момент. На хектар има повече възможности за забавления на детето

Вчера излитането ни закъсня с час заради нареждане от Евроконтрол.

Благодаря за включването!
Обмисляла съм и този вариант, но ме притеснява, че ще пътуваме без предварително запазени места и има опасност, ако се качим последни, да създадем суматоха с настаняването ни ( възрастен с две малки деца ще сме).
Отворена съм за идеи как би било най-удобно да постъпя.

# 532
  • Мнения: 4 410
Ще купя приорити не толкова заради допълнителен багаж, колкото заради висенето на опашката, защото едно от децата е малко над 2 години и трудно ще бъде осмирено, но, ако е както казвате и пак ще си висим някъде  и качването ни няма да се осъществи по-бързо, то тогава би било най-добре  изобщо да не плащам за приорити.

Благодаря!

По принцип хората със съвсем малки деца ги викат най-напред, но при тия компании, които искат пари за приоритет нямам идея.
Друга възможност е да не се редите на опашката, а да забавлявате децата отстрани и като свършат хората направо минавате.

Ако съм с малко дете, ще се кача на борда на самолета в последния момент. На хектар има повече възможности за забавления на детето

Вчера излитането ни закъсня с час заради нареждане от Евроконтрол.

Благодаря за включването!
Обмисляла съм и този вариант, но ме притеснява, че ще пътуваме без предварително запазени места и има опасност, ако се качим последни, да създадем суматоха с настаняването ни ( възрастен с две малки деца ще сме).
Отворена съм за идеи как би било най-удобно да постъпя.

При чекирането ще получите места, не е свободно настаняване вече.

# 533
  • Мнения: 1 325
Бих искала да попитам дали някой има представа как се движат цените около Великден? Знам, че е много относително и зависи от дестинацията, но ако някой е купувал и има опит, ще се радвам да сподели.
Става въпрос за Барселона и отиването е ден преди или на самия католически Великден, а връщането е ден след нашия... Просто това са ми необходимите дати и се чудя какво да очаквам. В момента цената е около 600 лв за двама, двупосочно. Има ли шанс да мръдне надолу или по-скоро обратното?

# 534
  • Мнения: 2 124
По-скоро ще се качи, но това е предположение, никой не може да прогнозира цена.

# 535
  • Мнения: 4 410
Около Великден по принцип са високи, но пък има доста време дотогава и може да извадите късмет (ако ги следите редовно).
Риск печели, риск губи, никой не може да каже с точност.

# 536
  • Мнения: 1 325
Благодаря ви. Риск печели, риск губи е, знам. Сигурна съм, че в темата има хора, които живеят в чужбина и си идват за празници или такива, които обичат да забягват по празниците и може би имат наблюдения в годините.
Имаме букнат круиз от 11 май, но тогава пък, сестрата на приятеля ми се оказа, че ще ражда и той иска да сме тук. Сега се чудим дали да не сменим круиза с въпросните дати, но тогава пък е Великден.. Ще помисля още малко.

# 537
  • sf
  • Мнения: 10 204
По Великден едва ли ще паднат. Не бих си сменила круиза. За какво й е на сестра му да сте тук, тя и без вас ще роди. 😁

# 538
  • Мнения: 82
Относно питането Уиз или Раят аз съм за Уиз . По добро обслужване и мното по- добри пилоти. Честно имам няколко полета с Раян , всичките пъти имах чувството,  че ей сега ще се разбием на пистата,  ужасни кацания, резки излитания, а не ми става лошо, по принцип. Иначе винаги сравнявам, но вече предпочитам Уиз.

# 539
  • Мнения: 1 378
Бих искала да попитам дали някой има представа как се движат цените около Великден? Знам, че е много относително и зависи от дестинацията, но ако някой е купувал и има опит, ще се радвам да сподели.
Става въпрос за Барселона и отиването е ден преди или на самия католически Великден, а връщането е ден след нашия... Просто това са ми необходимите дати и се чудя какво да очаквам. В момента цената е около 600 лв за двама, двупосочно. Има ли шанс да мръдне надолу или по-скоро обратното?

Здравейте, аз зададох същия въпрос в група на българи в чужбина наскоро, тъй като имаме запазени дати за рехабилитация на децата ми преди време, без да съобразим какви дати се пада. Като излезе разписанието на Уиз и Райън за догодина, получих микроинфаркт като видях цените и едва тогава осъзнах, че пътуваме баш на 12-ти април - католическия Великден. Питах в група на съответната държава и ми отговориха да купувам, защото заради празника се очаква само да се качват цените, не и да падат.

Общи условия

Активация на акаунт