Седми клас 2019/2020 - тема 1

  • 30 879
  • 802
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 47 998

Цитат
децата Ви да са необразовани
Цитат
С какво Вашите деца са по-различни от мен?
Това ще да е някакво уважително обръщение към кокретен потребител... с тази главна буква...
С кого разговарят тия хора, та го уважават толкова, че му говорят на "Вие"?

С мен Grinning Тъй като не успя да ми каже какво всъщност пречи втората дата на НВО, реши да ме обори с неоспоримия аргумент, че и за нея е нямало втора дата и защо пък за нашите деца да има...Трагичното е, че това е аргумент на учителка.
На мен лично учителката , тогава завеждащ Дирекция образование Фандъкова, ми е казвала, че и за нейното внуче, видиш ли, няма място в ДГ, и ме разбира Joy то проблема ми е друг, ама за нейно нещастие съм учителско чадо, и си насочвам разговора в желаната от мен посока, а не в зададената от госпожата отклоняваща темичка Joy  Обаче са много "сладки", все едно верно с деца разговаряш Joy

# 241
  • Мнения: 7 399
............ Фандъкова, ми е казвала, че и за нейното внуче, видиш ли, няма място в ДГ, и ме разбира ......
                  Тук направо ме разби! Smiley

# 242
# 243
  • софия
  • Мнения: 25 519
На мен лично учителката , тогава завеждащ Дирекция образование Фандъкова, ми е казвала, че и за нейното внуче, видиш ли, няма място в ДГ, и ме разбира Joy ...
И един мармот завива шоколад на брега на реката.

# 244
  • София
  • Мнения: 4 035
На мен лично учителката , тогава завеждащ Дирекция образование Фандъкова, ми е казвала, че и за нейното внуче, видиш ли, няма място в ДГ, и ме разбира Joy то проблема ми е друг, ама за нейно нещастие съм учителско чадо, и си насочвам разговора в желаната от мен посока, а не в зададената от госпожата отклоняваща темичка Joy  Обаче са много "сладки", все едно верно с деца разговаряш Joy
Сигурно от там им идва проблема на дамите с мен, хем съм учителска чадо, хем 5 години съм учила как се приказва Grinning

А, Бубчето е желязна там, много ѝ се възхитих.
Много се изнервям на неаргументиран спор, нямам нищо против да чуя чуждо мнение и да го обмисля, съответно да го приема или отхвърля, но това някой да си защитава тезата с обиди и нападки ми действа като червено на бик Grinning

# 245
  • Мнения: 3 052
Иии, нИ сА спряхте...
Нито от науката за тестовете разбирате...
Децата Ви (за всички Вас с главна буква) учат през юли, вместо през септември (не разбрах за същия септември ли става дума или за предходния)....
Само правите смЕх на госпожите, вместо да ходите да си ограмотявате децата....

# 246
  • Мнения: 6 926
Междувременно стана ясно наказанието за квесторите с анулираната работа:
https://m.offnews.bg/news/Obshtestvo_4/Kvestorite-otgovorni-za-a … t-SMG_708743.html

# 247
  • софия
  • Мнения: 25 519
Идеално. Безнаказаност и безхаберие.

# 248
  • Мнения: 19 320
Цитат
Определено не знам какъв им е проблема с допълнителна дата за НВО в 7 клас, но явно работят по команда от МОН и послушно изпълняват партийните поръчения (пардон синдикалните).
Не е това според мен.
За тях тази допълнителна дата е допълнителна работа, инструктаж и бумащина. Пращат ги за квестори по училищата, а за по-възрастните това е страшна работа заради процедурата. По-младите ги мързи. Не съм наясно точно каква е процедурата при нво, но около мен познати учителки коментираха, че е нещо сложно.
Не знам плаща ли им се допълнително, ако са квестори.
Отделно според мен голяма част от съсловието е откровено изпростяло и го казвам без извинение. За това обаче не са виновни само учителите, а изобщо атмосферата в училищата, лошото управление от директорите и позволението да си правят каквото искат, шуробаджанащината, липсата на мотивация и не на последно място бумащината, която МОН ги кара да попълват.

# 249
  • София
  • Мнения: 4 035
В конкретната драма изобщо не ставаше въпрос за допълнителната работа, те грам не вникнаха и не схванаха идеята на искането. Да не говорим че ако има втора дата за НВО, то необходимите квестори ще са изключително малко, защото децата ще са единици и със сигурност ще се намерят такива, които доброволно да отидат заради пари. Просто всичките забляха дружно, без изобщо да вникнат в исканията, а липсата на мисъл у учител е много страшна диагноза...

# 250
  • Мнения: 19 320
Това само доказва мнението ми по-горе Cry
Все пак има и страхотни учители. Не искам да омаловажавам тяхната работа.

# 251
  • Мнения: 6 596
Има страхотни учители, разбира се, но те трудно виреят в такава отровна среда.

# 252
  • София
  • Мнения: 4 035
О категорично има уникални учители, слава Богу, моите деца случват в по-голямата си част попадат на такива, за съжаление точно ключовите за тази година са доста спорни личности, но да видим. Иначе и майка ми, и баба ми са учителки.

# 253
  • Мнения: 47 998
Ако бяха отстъпили и на см за анулираната работа, но не, по-добре да стават за смях за кратко, отколкото да дадат минимален шанс за промяна.

Интересното е, че не ползват логични аргументи, които ние примерно сме обсъждали- предпоставки за злоупотреби и т.н. а ползват обиди и нападки
Според мен причината е в ширещото се паралелно образование, уроци, напрежение, почти война. ХБО е важен момент за ученика, но преди и след него е една голяма черна дупка...не знаеш какъв ще ти е късмета. Ако напрежението спадне, може да има отлив от уроци, школи, директорски приеми и прочие...мое си впечатление. Отделно, че ползват повода да си излеят душевната помия и да поплюят. И ги мързи да са квестори.

# 254
  • Мнения: 6 596
Ааа, ама децата и родителите да не са кошче за душевни отпадъци...Да потърсят професионална помощ, ако се налага. Няма нищо срамно в това.
Лошото е, че такава порода учители действат по същия начин в училище . Потърпевши са децата.

Общи условия

Активация на акаунт