Седми клас 2019/2020 - тема 1

  • 30 859
  • 802
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 6 587
Призовавам да проявим съчувствие към МОН. В тези непоносими жеги, хората вероятно страдат от главоболие.
Можем да помогнем:

# 496
  • Мнения: 6 926
Simple Smile)))))) Като те излекуват и никога повече няма да ти хрумне, че те боли глава.

# 497
  • Мнения: 3 049
Хахах, ако този къдравият четеше текст за преразказ, това щяха да са нашите деца догодина на НВО-то.

# 498
  • Мнения: 24 467


И как стигнаха до това гениално умозаключение?  Joy
Или звездите им говорят...


Не знам, преди 17 часа помолих да ми обясни какво точно ме прави малоумна, ама още не ме е огряло да разбера...

Жената чака да ти излезе епикризата от психиатрично отделение. Сигурно не обича да прибързва.

Хахах, ако този къдравият четеше текст за преразказ, това щяха да са нашите деца догодина на НВО-то.
Още не се наясно с новостите за нас. Не бързай и ти. Не знаеш какво се е яйце замътило.

# 499
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Още не се наясно с новостите за нас. Не бързай и ти. Не знаеш какво се е яйце замътило.

Да не излезе само някой запъртък. Joy

Каквото и да снесат важното е да си запазим спокойствието и чувството за хумор, че иначе лошо.

# 500
  • Мнения: 24 467
Туй ще го видим догодина.

# 501
  • Мнения: 38

За мен е важно НВО да не наруши фатално психическия и физическия баланс при детето.

Biserka_a, най-важното е децата да се съхранят, както споменаваш ти. Ще споделя аз как подходих към моето умно, но "пестящо си батериите" момче и се надявам да не ви отегчавам.
Той беше потресен от идеята да няма свободен уикенд цяла учебна година и си мрънкаше. Не спирах да му повтарям, че всеки труд се възнаграждава. Първите 2 месеца беше трудно, но после прие съдбата си. Предимство на тази възраст е, че все още са доста адаптивни към промени. Е, не мислете, че учеше по цял ден Stuck Out Tongue, но стана някак отговорен за новата мисия.
3-4 месеца преди НВО, когато беше набрал достатъчно инерция, започнах да разхлабвам леко редиците, като отворихме таблицата с минималните и максимални балове от миналата година и започнахме от последния й ред. Обясних, че няма да остане без училище и че само с оценките от бележника ще се качи 100-ина реда нагоре и че всяка точка от НВО ще го вдига повече и повече. Набелязахме си една нискорейтингова паралелка, като най-песимистичен вариант. Целта беше да свалим градуса на напрежение. Често му напомнях видяното в таблицата.
Последния месец държах да е наясно, че всичко се случва - напича те слънцето, спи ти се, лошо ти е и от сорта, че е дал достатъчно от себе си и каквото и да стане, ние няма да имаме причина да кажем, че е по негова вина. Пък... нали си имахме и онази паралелка... Stuck Out Tongue

# 502
  • Мнения: 6 587
Добър подход, Lia Di! Харесва ми:)

# 503
  • Мнения: 8 229
Моят в момента е твърдо решил, че щял да ходи в ТУЕС. Аз само му бях споменала две-три думи за това училище и той човекът вече си го набелязал. Показах му минималните балове за там, не се впечатли. Може и да го мързи да решава задачи, но това хич не му пречи да си мисли, че е велик. Самочувствие до небето 😠.

# 504
  • Мнения: 38
Аз не мога да се начудя и да схвана каква е идеята на времевото разделяне на двете части, модули или каквото е там по математика. По БЕЛ разбирам, има текст за преразказ, но по математика!? Там какво го налага?
Имаш 60 минути за 20 задачи, които изобщо не са чак толкова лесни. Това прави по 3 минути на задача. И след това имаш цели 90 минути за 5 задачи, вярно с по 3 подусловия. Само че част от задачите в първата част също имат подусловия. И понеже тази година си направих труда да реша изпитния вариант, изобщо не съм съгласна, че това е някакво справедливо разделяне на времето. Какво коства да им дадат всички 25 задачи и да обявят, че има 150 минути за решаването им. Ако е въпросът за почивка и тоалетна, нека има една регламентирана десетминутка в средата за тоалетна.

Изключително разумно!
Няма логика да делят времето. Има деца, които така могат да решат целия първи модул без грешка, защото имат достатъчно време и работят бавно, че и 1-2 задачи от втория например. 
А и не виждам проблем да осигурят придружител до тоалетна по което и да било време от изпита.

# 505
  • София
  • Мнения: 3 457
Ох, ще падна... Ще оправят МОН с ДАНС https://clubz.bg/node/86587?fbclid=IwAR3nK2TFeT5sRMDpRL3cfqtagt8 … CoQIe-Pid3jVmYgEs

# 506
  • Мнения: 5 425
...а освен това ще обменят опит.

# 507
  • Мнения: 6 587
I am Bond, James Bond...007

# 508
  • Мнения: 24 467

Чудесно!
Сега чакаме специализираната прокуратура да прати двама-трима представители и - готово! Можем да се изпитваме вече!

# 509
  • Мнения: 6 587
И един снайперист да дебне тоалетната.

Общи условия

Активация на акаунт