Седми клас 2019/2020 - тема 1

  • 30 814
  • 802
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 47 981
Не знам дали е добра идея да се четат подобни теми. Само ще се разочаровате

# 181
  • софия
  • Мнения: 25 446
Иначе аз на моя син съм му обяснявала, че ако е добре образован заслугата ще е обща - на нас като родители, на учителите му и на него самия, защото се е трудил усърдно. Ако обаче си остане неграмотен, ще приема, че вината е изцяло моя, защото не съм го подхванала по-строго, да си наляга парцалите и да учи, да му обяснявам каквото не разбира или ако трябва да му търся друг учител, ако аз не мога да помогна и прочие, и прочие.
Смятам, че образованието е комплексен процес, в който участват 3 страни (дете, родител И учител) и не може за положителния резултат всички да имат роля, а за отрицателния да е виновен само родителя/детето. И при двете положения има 3 страни със съответните отговорности. За това и съм възмутена, особено ако учители пишат, че единствено родителите са виновни за неграмотността. Peace

# 182
  • София
  • Мнения: 6 140
Влязох през профила на ММ( аз нямам ФБ) , само за да прочета какви мрънкалници сме родителите и децата. И как ние сме виновни за неграмотността на децата...Бравос! Само така! Напред и нагоре.
Родителите са виновни за неграмотността на децата? Това го пише учител?
Ще оставя без коментар.

И аз останах с впечатление, че госпожата е учител, а постовете ѝ са с правописни грешки...
Изкуших се да прочета и за пореден път се зарекох, че повече така няма да правя.

# 183
  • Мнения: 24 467
Хора, защо си го причинявате това - да четете глупостите на глупави хора?

# 184
  • София
  • Мнения: 6 140
Истината е, че съм на почивка и имам време, а ме загриза любопитство. Но повече няма да си го причиня.

# 185
  • София
  • Мнения: 3 457
Изпуснах в и за няколко дни и вече нова тема.И то седмокласна.... Simple Smile Блгодаря ,Бубче!
Нека бъде спокойна ,ведра и полезна,както досега.А на децата ни-кураж и късмет!

# 186
  • Мнения: 6 586
Хора, защо си го причинявате това - да четете глупостите на глупави хора?

Най- тържествено обещавам, че повече няма да правя така.

# 187
  • Мнения: 8 228
И аз не приемам за нормално учителите да си бягат от задълженията и да обвиняват за всичко родителите. По тази точка изобщо не споря и да, учителите трябва да изпълняват своята роля, т.е. да преподават уроците си, да изискват тези уроци да бъдат научени и домашните да са написани, да въдворяват ред в часовете си, да оценяват обективно. Да, искам всички тези простички неща. Нищо повече.
Фактите обаче са други. Учители има всякакви, и чудесни, и средна хубост, и глупави, и невротизирани. Малко е на късмет. За съжаление не можем да си избираме учителите, които да преподават на децата ни, а смяната на училище не е решение, поне в периода след 4-и клас, защото във всяко училище има и свестни и кофти учители. Тук вече идва моята роля като родител, да се опитам да мотивирам някак си детето, все пак да учи, въпреки незаинтересования учител. Защото един учител преподава обикновено на около 100 деца и на него хич и не му дреме конкретно за моето. То е едно от многото и дали ще е от тези, които са овладели материала или от изоставащите, на него му е все тая. Аз обаче имам само две деца и не ми е безразлично какво са научили и как се справят. Аз трябва да следя, да ръчкам, ако трябва, да вземам мерки при проблеми. Просто няма кой друг и затова основно аз си нося отговорността.

# 188
  • София
  • Мнения: 4 035
Ох, аз пък ги захапах, много се връзвам на такива малоумия. Тя ще ми обяснява, че съм виновна за неграмотността на детето, пък в нейния пост само на пръв поглед намерих 3 грешки за 2 изречения. Както обикновено на конкретен въпрос се отговаря с нападка и накрая ти заявявят, че нямало повече да си губят времето...
И истински не разбрах защо в тази кауза родители и учители трябва да си противостоят, след като никъде в писмата и исканията даже не сме и споменали за учителите???

# 189
  • Мнения: 402
Нахлувам във вашата тема с идеята да помогна.Ако има родители,които предпочитат частен учител по МАТ,мога да препоръчам. Става въпрос зо София Не е реклама, минах през този АД тази година.


# 190
  • Мнения: 6 925
Защото те не четет. Те приемат родителите за враг. "Родителите само много знаят и имат вечни претенции. И пак нещо мрънкат..." Това е тъпата днешна ситуация. Никога няма да се оправи образователната система, щом априори ние сме врагът на учителите. Ужасно е тъжно. Но всички коментари от педагози под статията са подигравателни към родителите и децата ни. "Втори шанс от раждането, за да не се изпусне генийче; голям смЕх, дебили, какво са правили септември, че учат юли..." Много болно и тъжно ми стана, такова разочарование! Имах съвсем друго мнение за учителите.

Последна редакция: пн, 05 авг 2019, 22:49 от maria77bg

# 191
  • Мнения: 774
Добре си обсъждаме за бъдещето на децата ни но се потвърждава моята теза че МОН нищо не прави а симулира работа.Новото което прочетох че децата
ни ще посещават други училища.Това е само губене на време.Голямо движение на ученици ще падне а материалът може и да не се предаде.

# 192
  • Мнения: 6 925
Добре си обсъждаме за бъдещето на децата ни но се потвърждава моята теза че МОН нищо не прави а симулира работа.Новото което прочетох че децата
ни ще посещават други училища.Това е само губене на време.Голямо движение на ученици ще падне а материалът може и да не се предаде.
Какви други училища?

# 193
  • Мнения: 239
Мария ме изпревари Blush
Къде го прочете, more789?

# 194
  • Мнения: 774
Прочетох го в Dir.bg   преди 10часа така пише.[/b][/i]

Общи условия

Активация на акаунт