Седми клас 2019/2020 - тема 1

  • 30 805
  • 802
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 6 586
Прочетох го в Dir.bg   преди 10часа така пише.[/b][/i]

Какво пише?

# 196
# 197
  • Мнения: 6 586

Благодаря, Red.
Тинтири- минтири ми се струва тази статия.

Мария, Бубче, не си струва. Та накои от тях не са прочели статията, а коментират само заглавието...
Всеки има пълното право да се излага според възможностите си. Подозирам, че техните са неограничени.

Последна редакция: пн, 05 авг 2019, 23:30 от Biserka_a

# 198
  • софия
  • Мнения: 25 438
И учителите пак недоволни Mr. Green Ехххх, тези хора, дали голяма част от тях знаят защо изобщо са учители? Родителите виновни за неграмотността на децата, институциите ги задължавали да ходят в други училища - нови административни трудности. Милите те. Тежък им е професионалният живот, а те едни отдадени, едни загрижени... Умилиха ме Mr. Green

Последна редакция: вт, 06 авг 2019, 08:08 от zvаnchе

# 199
  • Мнения: 4 967
Четох и аз снощи... Искрено се надявам да разберат по трудния начин за какво се борим. Дано някой ден имат деца или внуци, които да не успеят да се явят на единствената дата. Тогава ще разберат защо толкова искаме да има "поправителен"...

# 200
  • Мнения: 7 382
                        Момичета,не слагайте всички в един кюп. Yum Както навсякъде и при учителите има добри и не толкова добри.Същото може да се каже и за родителите и ако вие сте отговорни и загрижени не всички са такива.Какво бихте казали за родител,който дори не е погледнал как и къде кандидатства детето му? В другата тема цяла седмица се нищеше този проблем.Детето пропуснало нещо в регистрацията и....не участваше в първите две класирания.Всички родители ли са такива?Е,такива са и учителите - различни.Омръзна ми да повтарям,че не ме интересува в кое у-ще ще учат,а КОЙ ще ги учи.И в елитното има учители ,дето за нищо не стават и в обикновеното има забележителни педагози.

# 201
  • Мнения: 3 874
Moже ли линк на лични към FB групата на учителите ?
Вече и да ги образоваме е наше задължение - бравас!
Хитът от снощи е, че за да ни затворят устата за 7 клас ще принудят все повече гимназии да не обявяват 3-4 профил още в 7 клас, така ще има възможност за прегрупиране и смяна на гимназията след 10 клас. А  съм склонна да вярвам, защото дамата е в инспектората от години и не е типичната служителка-послушна.
То 7, то 10 клас, то ДЗИ, ай стига бе.. и накрая в университетите с 3-ка

# 202
  • Мнения: 6 586
Didia, коментираме  мненията на учители по темата във ФБ.
Важни са учителите , но също така е важна и политиката на училището.Има голямо текучество на учители.
Всъщност, вчера разговарях с родител , който е преместил детето си от МГ Плевен и донякъде ми се изясни причината за свободните места там...

# 203
  • Мнения: 21 455
Хитът от снощи е, че за да ни затворят устата за 7 клас ще принудят все повече гимназии да не обявяват 3-4 профил още в 7 клас, така ще има възможност за прегрупиране и смяна на гимназията след 10 клас.
Обявяването на трети и четвърти профилиращ предмет още с държавния план-прием не е пречка за смяна на гимназията. До началото на 11. клас профилиращите предмети са без значение за преместването. Може дори да се отиде от профилирана в професионална паралелка и обратното. Във втори гимназиален етап вече има ограничения. Изискването е преместването да е в паралелка със същия профил и същите задължителни профилиращи предмети(т.е регламентираните на национално ниво, които така или иначе се посочват в план-приема), съответно за професионалните паралелки - същата специалност от професия. Единствено условие е наличието на свободни места в приемащото училище и готовността за полагане на приравнителни изпити при необходимост. С надплановия прием нещата са малко по-сложни.

# 204
  • Мнения: 24 467
Moже ли линк на лични към FB групата на учителите ?
Вече и да ги образоваме е наше задължение - бравас!
Хитът от снощи е, че за да ни затворят устата за 7 клас ще принудят все повече гимназии да не обявяват 3-4 профил още в 7 клас, така ще има възможност за прегрупиране и смяна на гимназията след 10 клас. А  съм склонна да вярвам, защото дамата е в инспектората от години и не е типичната служителка-послушна.
То 7, то 10 клас, то ДЗИ, ай стига бе.. и накрая в университетите с 3-ка

Аз отдавна казвам, че след като "парите следват ученика", а моя, малкия, го ограмотих основно аз и продължаваме да си го правим вкъщи, то да ни превеждат субсидията на нас и да не се разправяме повече. Да не ми обясняват няколко даскали в пуберската платформа ФБ на полуграмотен език как аз съм отговорна за ограмотяването му. Ми като съм отговорна, да спираме училището и да ни финансират по къщите и толкоз.  Hug

Didia, коментираме  мненията на учители по темата във ФБ.
Важни са учителите , но също така е важна и политиката на училището.Има голямо текучество на учители.
Всъщност, вчера разговарях с родител , който е преместил детето си от МГ Плевен и донякъде ми се изясни причината за свободните места там...
Какво се оказа при вас?
Вероятно ще да е същото, като при нас...  Simple Smile

# 205
  • Мнения: 6 586
Judy, учителите...

# 206
  • Мнения: 3 048
Moже ли линк на лични към FB групата на учителите ?
Вече и да ги образоваме е наше задължение - бравас!
Хитът от снощи е, че за да ни затворят устата за 7 клас ще принудят все повече гимназии да не обявяват 3-4 профил още в 7 клас, така ще има възможност за прегрупиране и смяна на гимназията след 10 клас. ...
Mama TAZ, това как да го разбираме. И аз съм горд НЕпотребител на facebook и не съм чела.
Обаче чувствам, че дискусията там е на високо ниво. Все едно сме в четвърта група в градината и приятелката отсреща не знае какво да каже и ти се плези.

# 207
  • Мнения: 7 382
Все едно сме в четвърта група в градината и приятелката отсреща не знае какво да каже и ти се плези.

                      Ей,не обиждайте децата от четвърта група! Smirk

# 208
  • Мнения: 47 972
На мен ми стигат близките ми, които са учители, както и някои познати учителки във ФБ. Грозно поведение по такива теми, свикнала съм им, не обръщам внимание. Има много гнилоч в системата, защото го позволява. И никоя наредба не може да го регламентира, защото човешкия фактор в случая е най-важен
Моето мнение е, че учителят е там на работа, по свое желание и има задължения. Учениците не са по желание. Ако учителя не го устройва, може винаги да напусне. Ученика е длъжен да премине през системата, понякога да търпи психически прийоми, които излагат не само професията, ами и човечеството като цяло. Освен това родител може да стане всеки, по-простите хора също. Затова и педагога изучава бая дисциплини бая години и трябва да е водещ в екипа, който да преведе ученика успешно през системата и да постигне максимален резултат. Не е лесно, да. Работи се с всякакви ученици, родители и колеги.

# 209
  • Мнения: 3 048
Стана ми интересно има ли някаква  позиция учителска там.

Защо са ни отпушени устите като обявяват профилите в 7 клас и защо искат да ни ги запушат като не го направят?

Общи условия

Активация на акаунт