Седми клас 2019/2020 - тема 1

  • 30 803
  • 802
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 3 561
Чета за бизнес идеите на сина на ston и ме напушва смях, а всъщност е много добре, че децата генерират идеи без значение колко реализируеми са. Все пак така се раждат предприемачите.
Наборът цяло лято върти едни колелета и части за колелета. В мазата сигурно имаме 2 цели колелета и 4 на части... Но пък се научи много неща за механиката на колелата и буквално сам ги разглабя и сглабя.
От учебната част - решил е към 10-тина теста тип НВО по математика. С четенето положението е пълна скръб, а с преразказите - по-зле от пълна скръб... Но каквото такова...

# 646
  • Мнения: 8 228
Бисерка, не помня как се казваше заведението. Беше близо до хижата, но може и да не съществува вече, беше отдавна това мое гостуване там. Бях при приятели в Триград и за една седмица се запознах с цялото село. Бъзикаха ме, че ще ме правят триградска снаха.
От много години обикалям всяко лято с колелото из Родопите с приятели и наистина хората там са уникални. Толкова много преживявания и интересни срещи имам, такива на никое друго място не са ми се случвали.
Dodiela, интересното е, че младежът първо измисля някаква продажна цена и чак после започва да пита кое колко ще му струва като материали. Така и за щуката, първо каза цената, определи как ще делят с баща си парите и чак после се заинтересува колко ще му струва самата риба. Е, идеите му се сменят през няколко дена и досега един лев не е спечелил от тях. Неговите също са тайна, да не му ги откраднат. Предлагала съм му най-лесното - да си продава написаните димашни. Не ще, това изобщо не било интересно.

# 647
  • Мнения: 569
Предлагала съм му най-лесното - да си продава написаните димашни. Не ще, това изобщо не било интересно.

А, виж това ми харесва Simple Smile моята хубавица учи като луда, винаги е с домашно, половината клас преписваше от нея. Винаги знае точно какво има за домашно и си го подготвя много старателно. Миналата година беше болна и не ходи на училище 1 ден, писа в групата на класа и никой, ама никой не пожела да й даде уроците и от тогава не дава нито домашни да преписват от нея, нито казва какво имат. Обаче ще й предложа да завърти един бизнес Simple Smile

П.П Аз продължавам да имам интерес за рибешката глава Simple Smile Ще попиташ ли за отстъпка за количество Simple Smile, моля.

# 648
  • Мнения: 8 228


Т'ва е чудовището 😃
Беше просто една щука, която бяхме купили за ядене. Малкият беше впечатлен от зъбите ѝ, но той е луд по риби, змии, гущери, червеи и всякакви знайни и незнайни гадини, без паяци, та баща им реши да запазим главата. Очите, разбира се, не са автентични, добавени са от някакъв домашен комплект тип "направи си сам". Младежът няма и грам участие в направата, не е много наясно как става, но сега ще започва да ги прави сам. Преди това ще трябва да ядем пак щуки. Та, ако случайно все пак се пръкне нещо подобно вкъщи, ще свиркам. Както казах, силен е в идеите, но стигне ли се до реализацията, бие отбой и му щуква нещо ново.

# 649
  • софия
  • Мнения: 25 436
Лелелеее, какви зъбаци има отгоре тази риба! Три реда. Бррр!
Стон, малкият е страхотен! Каква фантазия! Моята вкъщи е съща скумрия.

# 650
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Страшна е щуката! А очите как й подхождат само! Grinning

# 651
  • Мнения: 569

Т'ва е чудовището 😃
Беше просто една щука, която бяхме купили за ядене. Малкият беше впечатлен от зъбите ѝ, но той е луд по риби, змии, гущери, червеи и всякакви знайни и незнайни гадини, без паяци, та баща им реши да запазим главата. Очите, разбира се, не са автентични, добавени са от някакъв домашен комплект тип "направи си сам". Младежът няма и грам участие в направата, не е много наясно как става, но сега ще започва да ги прави сам. Преди това ще трябва да ядем пак щуки. Та, ако случайно все пак се пръкне нещо подобно вкъщи, ще свиркам. Както казах, силен е в идеите, но стигне ли се до реализацията, бие отбой и му щуква нещо ново.

Simple Smile Simple Smile Simple Smile Страшна работа! Моите мацки ще сънуват кошмари Simple Smile Те са носители на ордена "Заешко сърце" Simple Smile
Шегувам се, че ще слагам в хола Simple Smile Аз само така, исках да му видя ентусиазма и търговския усет Simple Smile Е, ако се наложи ще взема една само за да му доставя удоволствие Simple Smile да не му спирам устрема Simple Smile

# 652
  • Мнения: 8 228
И на мен ми беше доста противна за гледане в началото, но свикнах. Сега хич и не я забелязвам.

# 653
  • София
  • Мнения: 7 190
Ахах! Щуката!
Котката ще я нападне.
А дъщеря ми ще избяга при вида на нещо препарирано.
Не сме в таргет групата на потенциалните ви клиенти за тая риба, но пък е мнооого яка!

# 654
  • Мнения: 826
Престъпно нехая, че идва 7 клас. До тук съм купила само тениските и пуловерите за униформата, както и два анцуга. От кумова срама днес купих 10 тетрадки.
Варваринът е прочел две глави от "Бай Ганьо". Нищо друго! Не е отворил учебник, сборник, не е решил нито една задача. Днес видях, че в шкафа му още стоят натрупани всички тетрадки от 6 клас - така, както ги е оставил в последния учебен ден. Ще ги разчисти вероятно на 16.09!
През август семейно се поразтъпкахме из Рила, няколко дни в Родопите, море, непосредствено преди началото на учебната година варваринът ще е с нас на фестивал в Гърция. През ваканцията ходи на курс по плуване. Тотално размазване!
Не възнамерявам да истерясвам покрай изпитите в края на седми клас. Живеем в малък град, единствената мотивация е след 7 клас да влезе в природо-математическата паралелка в неговото училище, със засилено изучаване на английски. Не очаквам потоп от желаещи, вероятно, както и при баткото, ще приемат всички. 
Както и до сега се каня в 7 клас да контролирам ежедневно наученото. И след драмите с математиката в шести клас - вероятно ще се сбъркам от решаване на задачи с него. Дупе да ми е яко!
Да се насладим на оставащите 19 дни свобода!



# 655
  • София
  • Мнения: 3 456
Последното изречение най-много ми харесва Simple Smile И аз съм оставила щерката да прави каквото си иска.През лятото между  3-те морета, не мога да се оплача все пак прочете всичко без До Чикаго и назад.Реши няколко теста по БЕЛ и написа няколко преразказа( как ги е написала няма да коментирам- всичко е отбий номер, но  поне не отказа заниманието).Сега съм я оставила да спи до когато си иска, следобед излиза с приятели напред- назад.Тия дни ще ходим за тетрадки.Раница си купи спонтанно миналия месец.Евентуално  гардероба ще прегледаме за допълване.Здравния картон за училище е подготвен, ще я водя на  профилактичен  при офталмоложката по някое време...
Преглеждам за някое помагало да купя по БЕЛ.Знам че  коментирахме по-напред, но нещо не откривам кои бяха препоръчаните...Ще се радвам ако някой  сподели отново
И за финал- трябва да се обадя  на учителите по БЕЛ И МАТ да видим кога стартират

# 656
  • София
  • Мнения: 7 190
Олеле - здравният картон!
Забравила съм го.
Ще запиша час при джипито. След 15-ти на никого няма да му се занимава с това.
Иначе последните години нищо особено не купуваме предварително.
Повечето неща и без това тя сама си ги набавя от книжарниците около училище.
Ама то няма как да е иначе - изчерпала съм се.
Като си спомня, че в първи клас не можах да преживея кичозните подвързии на тетрадките и ги смених с картони А4 с красиви десени... Grinning
Все пак човек рано или късно поумнява.

# 657
  • Мнения: 6 585
Взех едно помагало по БЕЛ , ако не ми се беше изпречило на пътя хич и нямаше да се сетя. Учителката по БЕЛ е казала, че ще имат поне четири помагала, така че...
На " Домино" е.

# 658
  • София
  • Мнения: 9 110
Ние имаме 20 подарени помагала за НВО и по двата предмета от колежка, чийто син кандидатства миналата година.
Чудя се какво да ги правя и как да ги отсея.
По математика ми се струва, че няма да има време, а и решават достатъчно в училище, но се чудя дали да не оставя поне едно, да свиква с формата.
По БЕЛ са без произведенията от 5-6 клас, но все пак има полезни неща в тях. Но нямам идея как да ги отсея Blush .
Дайте идея Innocent, моля.

# 659
  • Мнения: 233
Моята госпожица искаше да продава кекс на морето Joy Цената на био кекса беше 25 лв. Набързо спретна бизнес план, баща й купува продуктите, аз приготвям 50-60 кг. кекс, нищо работа, тя го продава и ... няма нужда да теглим заем за частни уроци и школи Blush

Общи условия

Активация на акаунт