Остра болка в гръдния кош и гърлото

  • 456
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Момичета имали ли сте подобна болка по време на бременността?

Аз съм в 34седм и освен киселините, такава остра болка в гръдния кош и гърлото, постоянна и тъпа, ме мъчи вече всеки ден, особено вечер. Нямам задух, а само болка.

Мисля си да не е паник атака, понеже преди съм имала подобни, които се отключваха точно вечер преди да заспя. Успокоителни не мога да пия, ясно, но си мисля за някакъв успокоителен и приспивен чай. За билките обаче има доста противоречиви мнения в интернет, особено за маточинта. Валерианата знам от доктор, че е противопоказна.

Моля споделете дали сте имали подобни болки и дали сте пили някакви билки за успокоение и приспиване в 3ти триместер, след консултация, разбира се.

# 1
  • INFJ
  • Мнения: 9 747
Аз съм имала подобни болки, когато се е случвало, обикновено е било малко след хранене или като си легна вечер. Личната каза, че са киселини (парене не усещам), и че е добре да обърна внимание след какви храни се случва (картофи най-често).
Изписа ми Bianacid за смучене, помага ми веднага, пише, че може да се приема по време на бременност, но разбира се, трябва да се консултирате първо с лекар.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Рескю на др Бах за успокоение.Болките ми приличат на рефлуксни кризи.

# 3
  • Мнения: X
Ако имате стягане в гърдите, ниско около диафрагмата, задух, затруднено поемане на въздух за няколко секунди до 1-2 минути, а не е постоянна болка е възможно и контракции да са. Матката на този етап вече е високо и притиска диафрагмата и стомаха. Може и стомашно неразположение да е, ако болката е дълготрайна.

Общи условия

Активация на акаунт