Египет /Тема 9/

  • 51 331
  • 747
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 391
Искам да попитам някой отиде ли на екскурзията с фелука до нубийско село и ботаническата градина и имате ли отзиви. В по-старите теми някой беше писал, че била хубава, но сега гледам в програмите, че трябва да се избира или това, или Абу Симбел. Също така ходихте ли вечер на разходка из града, докато корабът е акустирал в Луксор и Асуан, на удобно място ли спира за излизане вечер или е някъде в нищото. И последно - последният ден как протича, защото полетът е чак в 17:50, не знам дали и при вас е било така. Предполагам сутринта може да се направи плаж до напускането на стаите.

Парушева е отговорила прекрасно на въпроса ви. И при нас беше така. Повечето от групата отидоха до Нубийското селище. Аз обаче още като затръгвах към Египет имах цел Абу Симбел и за мен беше определящо това.
Тези, които ходиха в селището бяха изключително доволни от този ден. Даже някои казаха, че им е бил най-хубавия. По-природен, по-лежерен и земен ден. Точно, както го описаха. Ботаническа красива градина, яздене на камили в керван, гушкане на крокодилчета, гушкане на дечица в детска градина, рисуване с къна по 2 долара татуировката. Местния пазар.
Като се върнахме на кораба и ние и те беше около 2-3ч - после обядвахме на кораба. И после който искаше отиде на пазара в Асуан. Кораба спира точно отсреща срещу пристанището. Ние с моята приятелка си почивахме, не ни се ходеше на пазар. Бяхме доста скапани. Щото екскурзията до Абу Симбел почва в 3.30 през нощта и е доста път. Нубийското селище почва в 8-9ч след закуската. Явно е по-кратка екскурзийка.
Наши приятели отидоха до пазара в Асуан. Казаха, че е потрисающа мизерия - смрад, хаос и леко престъпно изглежда... страшничко. За там ни препоръчаха, да не ходят сами жени. Ние бяхме сами жени, но разбира се можеше да се присъединим към тях, където имаше и мъже. Аз съм била на подобни пазари в други страни и не ме влечеше особено. Иначе който не е виждал може да се потопи в тотално арабската обстановка. Насипни продукти, висящи риби и меса, смрад от всеобразни естества и криминални типове на купчинки Grinning
Беше им станало гадно и не си бяха купили нищо. То на места е гнусно да си пазаруваш... понякога е хипер мизерно и те е гнус даже да пипаш стоката им. Там се стъмва рано, 17.30ч вече е тъмно. Така че който ходи на пазара, трябва веднага след обяда да иде, за да не се стъмни, че сигурно ще е още по-страшно.

Покрай рисуването с къна се сетих. За любителите на изкуството. Аз си носех акварелни бои и малък скицник, също си носех къна. На кораба имахме половин ден почивка, в която някои се пекоха на палубата и се къпаха в басейна. Аз не посмях. А и беше хипер жега горе. Вътре в кораба е климатизирано чудесно и е приятно. Аз си седнах в стаята и си рисувах бреговете на Нил. Пуснах си музика от телефона и направо се разтопих. Отворих си плъзгащата витрина и се насладих максимално. Нарисувах си един нилски пейзаж с води и палми. А когато дойде приятелката ми от басейна си направихме татуировки с къна, която си носех оттук - на мен скарабей, на нея лотус на крачето Simple Smile), така че не ми липсваше арт частта. Имаше и други възможности за творчество, но компанията ни беше страхотна и всъщност предпочетох максимално да бъда с тези готини хора и да се насладя на мига. Просто случихме на чудна група.

За гледката от прозореца - измих си прозореца Grinning в каютата. Беше мръсничък бая. И с мокри и сухи кърпи стана работата. Че гледката не е за изпускане. Също си носех спирт и минахме всички дръжки, банята, и шкафовете... доста беше прашолясала тая стая. Много ги мързи да чистят. Един куп камериери кибици има.

# 196
  • Мнения: 1 076
Здравейте, планирам да ходя с мъжа ми другата година в Египет. Бихте ли ми казали кой сезон е най-подходящ за плажуване? Четох коментари за недоволни клиенти на доста  хотели. Моля препоръчайте ми някой хотел, който няма да ни развали удоволствието... Бакшиши разбрах, че се дават винаги на обслужващия персонал.
Ние бяхме в Steigenberger Aqua Magic през януари, нямахме забележки, много добре изкарахме. Не знам дали Бг агенциите го предлагат.

# 197
  • Мнения: 910
Ние се разхождахме и в 12 ч вечерта и нямахме никакви проблеми с местните. Всеки си преценява.
Обядвахме в хотела преди да тръгнем към летището.

# 198
  • Мнения: 57
Здравейте, планирам да ходя с мъжа ми другата година в Египет. Бихте ли ми казали кой сезон е най-подходящ за плажуване? Четох коментари за недоволни клиенти на доста  хотели. Моля препоръчайте ми някой хотел, който няма да ни развали удоволствието... Бакшиши разбрах, че се дават винаги на обслужващия персонал.
Ние бяхме в Steigenberger Aqua Magic през януари, нямахме забележки, много добре изкарахме. Не знам дали Бг агенциите го предлагат.

Бихте ли ми казали с кая агенция бяхте? Simple Smile

# 199
  • Мнения: 3 001
Колко като време е пътят между Асуан и Абу Симбел - разбрах, че се тръгва около 3.30, но като продължителност?
И посещението на Абу Симбел е възможно само с круизната програма? Тъй като сме били вече в Египет, посетихме Кайро - пирамидите, музея, Луксор и Карнак, сега се оглеждам само за почивка /следващата година/, но  Абу Симбел ми е интересен, затова проучвам. Но, на мръсничък кораб не ми се прекарват 3 дни, а и пак да обикаляме посетени неща.... Предполагам, че Абу Симбел на живо е доста впечатляващ? Май до стената не се отиваше, или?

# 200
  • Мнения: 6
Здравейте.Днес платих почивка в Хургада.Буквално в последния момент.Ще бъдем с две малки деца и не мислим да мърдаме от хотела.Идеята ни е плаж и почивка.Приемам съвети за багажа.Например вечер става ли много хладно.Има ли нужда от по топли дрехи.Маски и шнорхели преполагам има там  под наем,а на мен ми се иска да нося нашите.Куфарите ми се пръскат по шевовете и искам да редуцирам багажа.Много благодаря на отзовалите се.

# 201
  • Мнения: 394
Колко като време е пътят между Асуан и Абу Симбел - разбрах, че се тръгва около 3.30, но като продължителност?
И посещението на Абу Симбел е възможно само с круизната програма? Тъй като сме били вече в Египет, посетихме Кайро - пирамидите, музея, Луксор и Карнак, сега се оглеждам само за почивка /следващата година/, но  Абу Симбел ми е интересен, затова проучвам. Но, на мръсничък кораб не ми се прекарват 3 дни, а и пак да обикаляме посетени неща.... Предполагам, че Абу Симбел на живо е доста впечатляващ? Май до стената не се отиваше, или?
Миналата есен бяхме в Египет с круиз. В деня, в който ходихме в Абу Симбел тръгването беше в около 4ч. сутринта от Асуан. Върнахме се на кораба в 12:30ч. на обяд. Може да изчислите колко часа трае самата екскурзия. Абу Симбел се намира почни в най-южната част на Египет около границата със Судан. От Хургада е невъзможно отиване и връщане за един ден. Пътищата в Египет не са като магистралите в Европа.

 Marmaladi, в  средата на октомври вечер не беше студено, но може да си вземете нещо леко с дълъг ръкав за всеки случай. Шнорхели също според мен е желателно да си носите. Дават под наем, ако сте избрали да ходите на шнорхелинг, но все пак те са за "обществена" употреба и не е ясно до колко се дезинфекцират след употреба.

Последна редакция: ср, 09 окт 2019, 19:01 от yanyan75

# 202
  • Мнения: 6
yanyan75,благодаря много за отговора!Беше ми полезен!

# 203
  • Мнения: 7 172
Някой бил ли е в Египет през декември? Ние бяхме тази година за първи път там през август, много ни хареса и ми се оформя една седмица да съм свободна през декември. Става въпрос за почивка в Хургада, не желая екскурзии, пирамиди, чудесии.

# 204
  • Мнения: 3 001
Сега пуснах в Гугълмапс разстоянието Асуан - Абу Симбел. Илиза около 300 км, 3 1/2 ч. и толкова навръщане - 600 км. и 7 часа.... Много е. От друга страна, от Хургада до Кайро и обратно пропътувахме около 1000 км по времето, когато ние бяхме в Египет, но.... сега този път не ме привлича особено.

В Шарм предлагат ли се някакви допълнителни екскурзии в близост /относителна/?

# 205
  • Мнения: 626
Сега пуснах в Гугълмапс разстоянието Асуан - Абу Симбел. Илиза около 300 км, 3 1/2 ч. и толкова навръщане - 600 км. и 7 часа.... Много е. От друга страна, от Хургада до Кайро и обратно пропътувахме около 1000 км по времето, когато ние бяхме в Египет, но.... сега този път не ме привлича особено.

В Шарм предлагат ли се някакви допълнителни екскурзии в близост /относителна/?

Абу Симбел си има свое летище и може да се посети и със самолет от Асуан или Кайро с египетските авиолинии (мисля, че ако е от Кайро се прави прекачване в Асуан, но някои хора ходят и от там за един ден и се връщат). От Хургада обаче ще станат твърде много прекачвания си мисля.

От Шарм се предлагат посещение на маунт Синай и манастира света Екатерина, разни екскурзии в природата, шнорхелинг и Кайро.

Аз съм бил ноември в Хургада, беше топло и времето, и водата, в Кайро горещо, в Хургада по-поносимо, в Луксор супер жега, за декември не знам.

# 206
  • Мнения: 57
Здравейте, в Египет климатизирано ли е добре в хотелите или е жега вътре? На каква цена приблизително мога да посетя пирамидите с агенция от там и колко време.е пътуването  от Хургада? Двама човека сме смятате ли, че са достатъчно около 1000лв. за двама ни за 7 дена с програма ол инклузив?

# 207
  • Мнения: 7 172
Хотелът, в който бяхме беше климатизиран, беше съвсем добре. 1000лв не вярвам да стигнат, ние специално платихме много повече.

# 208
  • Мнения: 3 001
bonetti, благодаря! Ще прочета повече за Синай и манастира, за съжаление вече не се занимаваме много със шнорхелинг, да не кажа никак, защото не сме много млади и просто търсим почивка в по-луксозен хотел и 1-2 интересни места за посещение.

Знам, че в темата  се споменаваха добри хотели в Шарм, но са доста разпръснати из постовете, така че, ако някой препоръча нещо хубаво като настаняване, храна, ще съм много благодарна.

# 209
  • Мнения: 626
1000 лв са  към 600 долара, т.е. по 300 долара на човек. На мен ще ми стигнат и ще останат. Естествено трябва да се има предвид какви екскурзии се желаят, за мен само Луксор си стриваше, Кайро беше включено в пакета, другото ми беше безинтересно (другите предлагани екскурзии от Хургада).
bonetti, благодаря! Ще прочета повече за Синай и манастира, за съжаление вече не се занимаваме много със шнорхелинг, да не кажа никак, защото не сме много млади и просто търсим почивка в по-луксозен хотел и 1-2 интересни места за посещение.

Знам, че в темата  се споменаваха добри хотели в Шарм, но са доста разпръснати из постовете, така че, ако някой препоръча нещо хубаво като настаняване, храна, ще съм много благодарна.
Има го и варианта с Петра или Ерусалим, но аз не бих ги посетил по този начин. Също и разходка из разни каньони съм виждал с джипове, камили и прочие. Ако ходя пак на почивка, ще избера Шарм, екскурзиите ми звучат една идея по-интересни от тези в Хургада (като изключим липсата на Луксор, в който сме били).

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 02:16 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт