Египет /Тема 9/

  • 51 788
  • 747
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 3 679
Това трябва Вие да си решите. Може да не решавате сега, а на място. Според това как ще се чувствате. Ако сте изморени- почивайте, ако не- отивайте в Кайро. За мен да видя едно от 7-те чудеса на света беше важно. За това всеки си преценява. За някой екскурзиите идват тежки.
Благодаря много, и на мен ми се иска да отида, но така е разпределено че Кайро е накрая и пътя е доста ... тийнейджъра ще е уморен и мрънкащ. Ако някой е видял круиз с начало Кайро а накрая Хургада моля да сподели линк
И отново да попитам март/април как е за плаж в Хургада?

# 406
  • Мнения: 56
Ние бяхме средата на март и времето беше чудесно за плаж. Един от басейните беше с подгряване, но и водата в басейните на аквапарка също беше топла. В морето не сме се къпали/гмуркали, така че не мога да дам мнение/натопихме се само до колената-не ми се видя студена водата, за по-дълбокото не мога да кажа.

# 407
  • Мнения: 3 021
BARCELO TIRAN SHARM 5 * някой бил ли е? Интересни са ми отзиви на българи, чета само от чужденци и доста добър го дават.
И аз четох за хотела, но са противоречиви отзивите, даже последните бяха по-скоро отрицателни. Ползвах Букинг.ком и Трипадвайзър на английски и руски, както и в Гугъл мапс. Мисля, че беше свързано с храната и обслужването, но все пак си е относително в зависимост от критериите на всеки, а и сезона.

Много добър хотел /по отзиви/ е "Stella di Mare", ТЕЗ го предлагат с дати 15-ти и 22-ри април, което нас засъжаление не ни устройва. Ако искате, погледнете го.

# 408
  • Мнения: 192
BARCELO TIRAN SHARM 5 * някой бил ли е? Интересни са ми отзиви на българи, чета само от чужденци и доста добър го дават.
И аз четох за хотела, но са противоречиви отзивите, даже последните бяха по-скоро отрицателни. Ползвах Букинг.ком и Трипадвайзър на английски и руски, както и в Гугъл мапс. Мисля, че беше свързано с храната и обслужването, но все пак си е относително в зависимост от критериите на всеки, а и сезона.

Много добър хотел /по отзиви/ е "Stella di Mare", ТЕЗ го предлагат с дати 15-ти и 22-ри април, което нас засъжаление не ни устройва. Ако искате, погледнете го.
Аз вече резервирах, чудя се само дали някой българин е ходил и какви са му впечатленията. Доста често ми се е случвало да има голяма разлика с мнението на чужденците.

# 409
  • Sofia
  • Мнения: 3 783
Скрит текст:
Днес ще резервираме Albatros Jungle, 6+1, с Караджъ турс. Някакви препоръки? За доп.екскурзии имам време да помисля, но засега ще са Пирамидите и Джип-сафарито с бедуинското селище. Първа почивка ще ни е в Египет.
AIR, честита резервация, дано всичко да е наред и да останете много доволни. 😀 Ще очаквам с нетърпение отзиви, че и аз отдавна "се точа" за Египет, ама пусто все не ми стиска да се реша, и все Анталия печели. Simple Smile Сега уж съм го замислила  за сертември/октомври, дано да успеем да стигнем.

# 410
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Iseto6, благодаря! При мен Анталия "загуби" тази година - периодът, в който единствено можем, е края на август и съответно най-скъпия..просто не ми се даваха толкова пари, при все че и детето вече в болшинството от хотелите е възрастен, а тези, в които е дете, не ми допадат твърде.....Затова реших да заложа на нещо съвсем различно..А като почне лятото, ще му мислим..може пък някой ласт за Тунис 😉

Така..Вече официално с резервация за полета на 14.04 от София, с Караджъ турс, програма 6+1. Събирам мнения...моля пътувалите с Караджъ, да споделят! Всякаква информация ще ми е от полза!
Има ли други, които ще летят на 14.04?

# 411
  • Мнения: 341
Моля, някой ходил и в Египет на почивка тип топло с ол инклузив, и на някоя минаваща за по- цивилизована / лъскава дестинация( Дубай, Малдиви, Кариби) да направи едно сравнение на база обслужване, храна, плаж, контингент туристи, удобства, чистота, сигурност. Интересуват ме само хотели в Хургада или Шарм( може и имена да цитирате). Като чета, останах с впечатление, че обслужването хич не е на ниво, трябва да си " просиш" дори вода за стаята и то срещу бакшиш, чистота хич я няма, яденето е еднообразно и често на собствен риск, а и трябва да не помирисваш даже течащата вода и т.н. А съща и за гадините някой да сподели( комари или други хапещи, бръмбари, хлебарки или каквото там е видял).

# 412
  • Мнения: 1 286
Това трябва Вие да си решите. Може да не решавате сега, а на място. Според това как ще се чувствате. Ако сте изморени- почивайте, ако не- отивайте в Кайро. За мен да видя едно от 7-те чудеса на света беше важно. За това всеки си преценява. За някой екскурзиите идват тежки.
Благодаря много, и на мен ми се иска да отида, но така е разпределено че Кайро е накрая и пътя е доста ... тийнейджъра ще е уморен и мрънкащ. Ако някой е видял круиз с начало Кайро а накрая Хургада моля да сподели линк
И отново да попитам март/април как е за плаж в Хургада?
Програмата на Абакс "Египет от А до Я" е такава.Има ги и двата варианта. Ние резервирахме за март. Аз също предпочитам Хургада накрая, за да си починем от обиколките по храмовете.

# 413
  • Мнения: 4 571
Не съм била в Анталия, да не говорим за Малдиви и тн, , но определено смятам, че поне с турския ол инклузив и стандарт на почивки, Египет не може да се сравнява. Казват, че Червено море е идеално за дайвинг, ако го практикувате, сигурно си заслужава. Но ако търсите ол инклузив почивка, не е мястото Египет. Египет са пирамидите и гробниците, останалото е мизерия, мръсотия и гладни хора.
Сигурна съм, че народа на Малдиви също не тъне в разкош, красиво е по ризортите, но местните острови /Маафуши и др/, също били бедни.

# 414
  • Мнения: 266
Моля, някой ходил и в Египет на почивка тип топло с ол инклузив, и на някоя минаваща за по- цивилизована / лъскава дестинация( Дубай, Малдиви, Кариби) да направи едно сравнение на база обслужване, храна, плаж, контингент туристи, удобства, чистота, сигурност. Интересуват ме само хотели в Хургада или Шарм( може и имена да цитирате). Като чета, останах с впечатление, че обслужването хич не е на ниво, трябва да си " просиш" дори вода за стаята и то срещу бакшиш, чистота хич я няма, яденето е еднообразно и често на собствен риск, а и трябва да не помирисваш даже течащата вода и т.н. А съща и за гадините някой да сподели( комари или други хапещи, бръмбари, хлебарки или каквото там е видял).
[/quote
Навсякъде е различно. Аз лично не мога да сравня Карибите нито с Малдиви, нито с Дубай. Карибите са моята любов! Почти сме ги обиколили...остава още мъничко. Там хората са различни, живота е различен...Плажовете на Малдивите са единствени и неповторими! А Дубай е нещо съвсем по-различно.
В Египет в началото /преди повече от 10 год./ бяхме запленени от история! Обикаляхме навсякъде и попивахме всичко с широко отворени очи. Сега като се замисля дори не си спомням хотелите, в които сме били...но помня първия път, когато видях пирамидите... Сега ходим в Хургада на почивка, някак много ми харесва да си на море април, да се препичаш на плажа, когато в БГ е още студеничко, вали дъжд и т.н. Миналата година бяхме в Jaz Aquamarin Resort. Тази година отново сме там, по желание на децата. Вече препоръчах хотела в темата. В него няма нужда да даваш каквото и да било, за да получиш нещо. Там просто всичко е лукс. И като цяло само в по-евтините хотели даваш пари, за да те настанят в по-хубава стая, да ти оставят кърпи, да ти донесат вода... Ако те интересува нещо по-конкретно питай.

# 415
  • Мнения: 7 271
Не споделям мнението на Hellen. Ол инклузив в петзвезден хотел си е съвсем добър. Ние нямаме оплаквания никакви, много сме очаровани и много скоро ще сме отново там. Египет е някакво очарование. Ние сме от хората, които много пътуваме, не е да не сме видели свят.

# 416
  • Мнения: 341
Моля, някой ходил и в Египет на почивка тип топло с ол инклузив, и на някоя минаваща за по- цивилизована / лъскава дестинация( Дубай, Малдиви, Кариби) да направи едно сравнение на база обслужване, храна, плаж, контингент туристи, удобства, чистота, сигурност. Интересуват ме само хотели в Хургада или Шарм( може и имена да цитирате). Като чета, останах с впечатление, че обслужването хич не е на ниво, трябва да си " просиш" дори вода за стаята и то срещу бакшиш, чистота хич я няма, яденето е еднообразно и често на собствен риск, а и трябва да не помирисваш даже течащата вода и т.н. А съща и за гадините някой да сподели( комари или други хапещи, бръмбари, хлебарки или каквото там е видял).
[/quote
Навсякъде е различно. Аз лично не мога да сравня Карибите нито с Малдиви, нито с Дубай. Карибите са моята любов! Почти сме ги обиколили...остава още мъничко. Там хората са различни, живота е различен...Плажовете на Малдивите са единствени и неповторими! А Дубай е нещо съвсем по-различно.
В Египет в началото /преди повече от 10 год./ бяхме запленени от история! Обикаляхме навсякъде и попивахме всичко с широко отворени очи. Сега като се замисля дори не си спомням хотелите, в които сме били...но помня първия път, когато видях пирамидите... Сега ходим в Хургада на почивка, някак много ми харесва да си на море април, да се препичаш на плажа, когато в БГ е още студеничко, вали дъжд и т.н. Миналата година бяхме в Jaz Aquamarin Resort. Тази година отново сме там, по желание на децата. Вече препоръчах хотела в темата. В него няма нужда да даваш каквото и да било, за да получиш нещо. Там просто всичко е лукс. И като цяло само в по-евтините хотели даваш пари, за да те настанят в по-хубава стая, да ти оставят кърпи, да ти донесат вода... Ако те интересува нещо по-конкретно питай.
Благодаря! Погледнах хотела. Прилично изглежда, но те все тъй изглеждат по снимките🙂 и затова ме е страх( а и оценките са около Sunglasses. Но щом се връщате с деца, значи е ок. Мен ме притесняват мръсотията и лошо обслужване, които освен вгорчаване на почивката, могат да ти докарат стомашно- чревни проблеми.
Вие през фирма ли го буквате този хотел? Ще ми се чартър от Варна да е.
Като сте били там има ли прилични тройни стаи- с истински хубави легла. Не искам разтегателни дивани. Моята щерка е колкото мен и имаме нужда от съвсем нормално трето легло. И все пак олинклузива приличен ли е- разнообразие, плодове, зеленчуци, риба( да не са някакви арабски манджи само)? Включва ли всичко или се доплащат разни неща? И най- вече въпрос за персонала- то дето изглеждат като цигани ще го преглътна. Но съм чувала, че са много нахални и несъобразителни. Контингентът на хотела какъв е според Вас? Пускат ли местни или такива " цигански" изглеждащи или са предимно европейци?

# 417
  • Мнения: 341
Не споделям мнението на Hellen. Ол инклузив в петзвезден хотел си е съвсем добър. Ние нямаме оплаквания никакви, много сме очаровани и много скоро ще сме отново там. Египет е някакво очарование. Ние сме от хората, които много пътуваме, не е да не сме видели свят.
Може ли да напишете хотела, от който сте с личен опит!

# 418
  • Мнения: 266
Благодаря! Погледнах хотела. Прилично изглежда, но те все тъй изглеждат по снимките🙂 и затова ме е страх( а и оценките са около Sunglasses. Но щом се връщате с деца, значи е ок. Мен ме притесняват мръсотията и лошо обслужване, които освен вгорчаване на почивката, могат да ти докарат стомашно- чревни проблеми.
Вие през фирма ли го буквате този хотел? Ще ми се чартър от Варна да е.
Като сте били там има ли прилични тройни стаи- с истински хубави легла. Не искам разтегателни дивани. Моята щерка е колкото мен и имаме нужда от съвсем нормално трето легло. И все пак олинклузива приличен ли е- разнообразие, плодове, зеленчуци, риба( да не са някакви арабски манджи само)? Включва ли всичко или се доплащат разни неща? И най- вече въпрос за персонала- то дето изглеждат като цигани ще го преглътна. Но съм чувала, че са много нахални и несъобразителни. Контингентът на хотела какъв е според Вас? Пускат ли местни или такива " цигански" изглеждащи или са предимно европейци?
[/quote]

Аз също чета за хора със стомашно-чревни проблеми и на връщане от почивка в самолета съм чувала всякакви истории, но... има хотели и хотели. Този хотел го взимаме от представител на ТезТур. Мръсотия и лошо обслужване няма, дори напротив. Хотела е с еко-насоченост, няма пластмасови чашки и сламки, всичко е хартия. Храната е разнообразна и прясна, винаги освен телешко има риба и рибни специалитети, много и различни плодове, салати... Дори на една от екскурзиите (автобусите са с хора от различни хотели) хората до нас бяха много впечатлени от чантите със сух пакет, които ни бяха дали от хотела - кутия с вегетариански сандвичи, кутия със сандвичи с меса, кутия със сладкиши, много плодове, сокове, води и т.н., а на тях им бяха завили по един сандвич в плик и нищо друго. Напитките също са много добри и разнообразни. Персонала е супер вежлив и ненатрапчив. Минава и някакъв вътрешен техен контрол - две руси мацки и правят запитване кой те обслужва, доволен ли си, липсва ли ти нещо. За стаите - много са големи, с модерно обзавеждане, чисти. Ние сме с две деца (големички) и взимаме две стаи, така че не мога да кажа за допълнителното легло. Местни в хотела не съм виждала, може би защото идва прекалено скъп за тях. Има всякакви европейци и разбира се руснаци - те винаги са в най-скъпите апартаменти със собствени басейни. Територията на хотела е много голяма и много добре поддържана и озеленена. Признавам, че за 7 дни не можахме да го разгледаме целия. Има много басейни, половината отопляеми, много водни пързалки - на две места по десетина. Плажа е с пясък, но по това време често има отлив и водата става доста плитка (под коляното). Тогава влизаме да събираме морски звезди. Ако се сетите за друго...на разположение съм.

# 419
  • Мнения: 4 571
А какво правите с морските звезди като ги съберете?

Общи условия

Активация на акаунт