Седемте рилски езера

  • 23 171
  • 175
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 487
Здравейте,  в събота сме планували да заведем детето на езерата. Преди сме се качвали пеша, но сега с нея ще сме с лифта.  Някой бил ли е скоро и много ли са големи опашките? В колко часа е хубаво да сме на лифта?

Последна редакция: чт, 17 авг 2017, 09:27 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 410
Аз бях преди 2 седмици.Отидох към 13:00ч и нямаше никаква опашка .Дори и да има минават бързо

# 2
  • София
  • Мнения: 4 543
Познати ходиха скоро. В 8,30 на отварянето вече е имало 20-30 човека, но те минават бързо. Навалицата става към 10-11, но наистина е огромна опашката. Може и повече от час да се чака. На слизане към 4 горе става голяма опашка. По-рано няма хора.

# 3
  • София
  • Мнения: 487
Благодаря за информацията.. Тс евентуално към 9.00 да сме там и после около 15ч слизане.

# 4
  • Мнения: 1 301
а освен лифта има и алтернативен превоз : джипки
Ние,ако решавме да си спестим краченето,използваме тях.
 Цената им е мисля дори по - ниска ,а усещането е по-вълнуващо

# 5
  • София
  • Мнения: 487
И аз си сетих за тях,  но все си мисля, че е голямо друсане с тях.

# 6
  • Мнения: 410
Зависи на каква възраст е детето ,ако мъничко джиповете май не са много подходящи.Иначе наистина излизат по-евтини от лифта.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 543
В една планинарска група във Фейсбук писаха, че цената на лифта и джипките е еднаква. Аз лично никога не съм ги ползвала и не смятам. Голямо друсане е.

# 8
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Качвал съм се с джипка и 10 годишно дете, което не отне кой знае колко време, нито друсането беше кой знае колко. Но тогава нямаше опция лифт. На синът ми много му хареса возенето в джипката. Ако ще спести време, лично аз бих избрала джипката. От друга страна пък ме дразнят, защото развалят природата.

Дъновистите май ще се събират скоро там, вижте да не съвпаднете с тяхното събиране, ако искате да избегнете тълпите.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 543
Дъновистите си стоят настрана на някой от баирите и не се мешат много много с останалите туристи. Но именно останалите са страшна тълпа. Ето от лифта:
Скрит текст:

# 10
  • Мнения: 1 301
Дъновистите си стоят настрана на някой от баирите и не се мешат много много с останалите туристи. Но именно останалите са страшна тълпа. Ето от лифта:
Скрит текст:

Малейййй
Аз не разбирам хората защо изобщо използват лифта. Отишъл си на планина , на възхух. Нали това е идеята на разхождането
А  и , лично мое мнение, за да видиш красотата , е справедливо да си платиш цента -в крачене нагоре.



# 11
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Ужас!
Не са много тези, които могат да тръгнат от там, да стигнат до последното езеро и да се върнат. А с лифта и джиповете става достъпно за хора, които физически не са издръжливи.
Питах майка ми, дали иска да я заведа, но тя каза категорично, Не. Нали е ходила, когато е нямало лифтове и джипове и е било диво и красиво, не иска да си разваля спомените.

# 12
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Дъновистите си стоят настрана на някой от баирите и не се мешат много много с останалите туристи. Но именно останалите са страшна тълпа. Ето от лифта:
Скрит текст:
Тази снимка откога е? От делничен или от почивен ден? Как е натоварването в делничните дни? Каним се да качваме езерата във вторник.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 543
Преполагам, че е от уикенда снимката. Не е моя, а от една група във Фейсбук. През седмицата трябва да проверите дали лифтът работи. На отваряне няма много хора.

# 14
  • Мнения: 107
Здравейте! Имате ли идея дали се допускат деца на годинка на лифта?

Общи условия

Активация на акаунт