На море в Гърция 2019 - V

  • 47 155
  • 778
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 4 915
Има смисъл. От Лафкос имате достъп до нещо по-хубаво от западен и източен Пелион - южен Пелион (както съм казвала и преди Simple Smile). ...............
Благодаря!
На картата срещу остров Аталас има едни накъдрени заливи, там около Ag.Andreas, Koukouleika, Agii Apostoli има ли някакви интересни плажчета?
Ще слезем явно и към Дзастени.

А има ли къде да отседнем на юг, с избор между поне 3-4 различни като типаж плажа наоколо?

# 256
  • Мнения: 3 840
Syros,

Скоро ли ти е пътуването? Предполагам, че вече си изпуснала промо цената на Блустар от 20 Е за атом. Аз все съм си знаела, че след промото се вдигат цените, но тази година установих, че скачат не само веднъж, а няколко пъти. За Наксос примерно скалата е  20-30-37,50 Е. Като търсиш във Ферихопер му задвай Athens all ports, има и вариант до Наксос от Лаврио /един кораб на Блустар, Артемис/ по-добрър като цена, но естествено с някои негативи, по-дълго пътуване, по-неудобно отплаване, само два дни в седмицата.

На мен самият офис на Блустар ми е взимал 1 Е на билет за онлайн плащане и бях много възмутена!

# 257
  • Мнения: 11 104
На картата срещу остров Аталас има едни накъдрени заливи, там около Ag.Andreas, Koukouleika, Agii Apostoli има ли някакви интересни плажчета?
Ще слезем явно и към Дзастени.
А има ли къде да отседнем на юг, с избор между поне 3-4 различни като типаж плажа наоколо?
Цастени е много фотогеничен, но аз поне не съм намерила начин досега да стигна до него. Може и да не съм била достатъчно упорита. Според мен е манастирски имот. Кукулейка е село от три къщи, от което съм очарована заради името и всеки път ходим Simple Smile Довечера от къщи ще ти пусна снимка на плажа там. Най-приятен в този район е Маратияс. Рабира се, не пропускайте и Микро. За Алатас може да се наеме лодка или каяк (аз не съм го правила, предавам разкази на очевидци). Има и лодки за о. Трикери, който е обитаем.
За отсядане, трудна работа е да се даде съвет. Ние сме отсядали в Лефокастро и Милина. В Лафкос съм харесвала разни архондики, но все скъпи ми идат или нещо друго се случва. Платания също става, но оттам ще имате по-добър отскок за източните плажчета около Кастри, Катийоргис, Муртия, Лири.
Мисля, че имаше 1-2 настанявания и в Промири, между Лафкос и източния бряг.

# 258
  • Мнения: 12 029
Скрит текст:
Syros,

Скоро ли ти е пътуването? Предполагам, че вече си изпуснала промо цената на Блустар от 20 Е за атом. Аз все съм си знаела, че след промото се вдигат цените, но тази година установих, че скачат не само веднъж, а няколко пъти. За Наксос примерно скалата е  20-30-37,50 Е. Като търсиш във Ферихопер му задвай Athens all ports, има и вариант до Наксос от Лаврио /един кораб на Блустар, Артемис/ по-добрър като цена, но естествено с някои негативи, по-дълго пътуване, по-неудобно отплаване, само два дни в седмицата.

На мен самият офис на Блустар ми е взимал 1 Е на билет за онлайн плащане и бях много възмутена!
Evhen, благодаря за съветите! Ще пътувам на 01.09. От доста време следя цените на феритата до Наксос и все толкова са Rage Можем да пътуваме само с ферибот, а и задължително качваме колата, а пътуването със самолет не ни е опция, та примирявам се с цената, въздъхвам тежко и продължавам. А въпросното фери от Лаврио в началото на годината се появяваше в различни сайтове, сега хич не го виждам като възможност, но пък и съм проверявала за конкретни дати де.

# 259
  • Мнения: 11 104
А въпросното фери от Лаврио в началото на годината се появяваше в различни сайтове, сега хич не го виждам като възможност, но пък и съм проверявала за конкретни дати де.
Ето го - https://hellenicseaways.gr/en/routes/view/40 , но така или иначе пътува от Лаврио до Наксос само в четвъртък, та не ти върши работа. Иначе ФХ продава билети за него и излиза в маршрутите, ако си задала за нужната дата.

# 260
  • Мнения: 904
Влизам с въпрос относно комарите на Лефкада и Кефалония. Какво е положението в този сезон и в частност тази година?

# 261
  • Мнения: 7 160
Влизам с въпрос относно комарите на Лефкада и Кефалония. Какво е положението в този сезон и в частност тази година?
На Лефкада бяхме през март. Комари нямаше, но може да не са открили сезона още. Sweat Smile
На Кефалония бяхме през юли. Понамираха се тук-там. Сложихме си електрически апарат против комари в стаята. Нося си на някои места, които посещаваме за пръв път. Може да ги има и в местните магазини.
За тази година става въпрос.

# 262
  • Мнения: 11 104
Тази година не сме ходили, но от три предишни - никога не сме имали проблем с комари на Кефалония. Обаче на Антисамос ни пощуриха оси. По принцип на Йонийско са проблем осите към края на август-септември.

# 263
  • Мнения: 3 840
Скрит текст:
Syros,

Скоро ли ти е пътуването? Предполагам, че вече си изпуснала промо цената на Блустар от 20 Е за атом. Аз все съм си знаела, че след промото се вдигат цените, но тази година установих, че скачат не само веднъж, а няколко пъти. За Наксос примерно скалата е  20-30-37,50 Е. Като търсиш във Ферихопер му задвай Athens all ports, има и вариант до Наксос от Лаврио /един кораб на Блустар, Артемис/ по-добрър като цена, но естествено с някои негативи, по-дълго пътуване, по-неудобно отплаване, само два дни в седмицата.

На мен самият офис на Блустар ми е взимал 1 Е на билет за онлайн плащане и бях много възмутена!
Evhen, благодаря за съветите! Ще пътувам на 01.09. От доста време следя цените на феритата до Наксос и все толкова са Rage Можем да пътуваме само с ферибот, а и задължително качваме колата, а пътуването със самолет не ни е опция, та примирявам се с цената, въздъхвам тежко и продължавам. А въпросното фери от Лаврио в началото на годината се появяваше в различни сайтове, сега хич не го виждам като възможност, но пък и съм проверявала за конкретни дати де.

От колко време ги следиш, помниш ли? Интересно ми е, кога си изпуснала цената от 30 Е, защото около твоите дати още я има, но не за 01/09 конкретно. Ако мога да си направя някаква сметка, как свършват промоционалните билети.

# 264
  • Мнения: 56
Благодаря много за отговорите на всички!

Миналата година бяхме на Неа Перамос и като за 1-во ходене в Гърция ни хареса доста. Тази година решихме да слезем по-надолу и в Неа Фокеа ни излезе готина оферта за къща, та за това се спряхме на него. Ако някой е бил и в 2-те и може да ги сравни - добре дошло е.

За да не цитирам всички, имам още няколко допълнителни въпроса:

"Пробвайте плажчето на хотел Симантро." - как по-точно се случват нещата там - има ли паркинг, такса (каква) и къде да се хапне / пийне?

Препоръчвам и плажа на Елани. - доколкото виждам това е друго селце - за там са валидни същите въпроси.

С няколко думи - желателно е да редуваме плажовете на Сани/Елани/Афитос до колкото разбирам. Нещо друго на Касандра има ли, което си струва да се види на всяка цена?

А за кучето си имаме всички ваксини, които са необходими за пътуване, чип и паспорт. Клетка значи няма да взимаме.

Поздрави!

# 265
  • София
  • Мнения: 76
Здравейте хора преди една седмица за първи път си организирахме гръцко приключени. Бях много притеснена защото сме с две деца на 6 и 1 години как ще бъде . Притеснявах се за храна , за път за всичко. Така 3 дневното ни приключение в Ставрос свърши и сега сме жадни за още гръцки приключения 😀
Може ли да ми препоръчате нещо подобно като Ставрос на Ситония и съответно плитък и пясъчен плаж 🏖

# 266
  • Мнения: 1 148
Мога да се включи за плажа на Елани. Представлява малко заливче, има вили и хотел. Пред хотела има чадъри, които са безплатни за гостите на хотела и съответно те са с предимство (ние бяхме в хотела по-миналото лято). Има изнесена таверна към хотела, разположена е на едно като хълмче с прекрасна гледка към морето, готвят вкусно. Така че просто отивате, паркирате където намерите и се разполагате на плажа. Свободната зона е голяма и никой няма да ви иска нищо за нея.

# 267
  • София
  • Мнения: 5 742
Сигурно хилядинпъти е отговяряно, но ще питам пак за ферибота от Глифа до Евия трябва ли предварително купуване на билети или на място също е Ок?

# 268
  • София
  • Мнения: 6 561
Сигурно хилядинпъти е отговяряно, но ще питам пак за ферибота от Глифа до Евия трябва ли предварително купуване на билети или на място също е Ок?
Ние 3 пъти сме ходили, след 2 седмици пак ще ходим и никога не сме купували предварително.

# 269
  • София
  • Мнения: 15 228
Ние пътувахме на 30.06. от Глифа за Евия и май-май имаше не повече от 5 коли във ферито. Simple Smile
Има 2 фериботни компании - билетите се продават в малки кабинки до самото пристанище, на има-няма 30тина метра са една от друга. На нашата дата имаше фери на всеки кръгъл час - едната компания в четни, а другата - в нечетни часове. Тук може да видите разписанията им  - https://www.ferriesglyfa.gr/index-en.php и https://www.aidipsosferriesne.gr/en/
Няма нужда от предварително купуване на билети, а и няма възможност. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт