На море в Гърция 2019 - V

  • 47 227
  • 778
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 7 162
В Nea Fokea нощува персоналът на Сани. Вечер, след работа ги извозват с автобуси до селцето. Simple Smile

4. В Сани (курорта) има ли обществен плаж или всички са частни, понеже там плажа ми изглежда доста, доста добре.
Има и свободна зона, и чадъри с шезлонги. Има си и хубава таверна и бийч бар. Уикендите има повече хора.
Ако съм на твое място, там бих ходила на плаж.

# 241
  • София
  • Мнения: 12 011
Параход е отговорила, че не е нужна клетка за кучето.
В Гърция кучетата са добре приети навсякъде.

От Банско до Илинден пътят е добър, но не е бърз, защото има завои. От Пловдив до Банско не знам как е.

# 242
  • Мнения: 4 915
Привет, имам питанки за септемврийско море (догодина) на Пелион (ако изобщо все пак се организираме, че все изскача нещо).

Иска ми се да съчетая малко невъзможни неща - с минимално пътуване да се позиционираме така, че да посетим 1-2 източни и 1-2 западни плажа. Освен това да сме в традиционно селце, съчетаващо планина+море.

От четеното тук, като идея ми се оформя следното - отсядаме в Лафкос, и отскачаме на плаж до Милина на запад или до Mourtia и Lyri на изток. Ако на изток е неподходящо с вълни и ветрове, ще си плажуваме основно на Милина. Там примерно, по карта и снимки, си харесах плажчето Vathia Spilia. Има ли и други подобни около Милина?


Има ли смисъл това позициониране, ако искаме да видим и от изтока, и от запада по малко, и в същото време съчетаваме планина с море плюс традиционна гръцка атмосфера?

Обичам закътани и живописни плажове, по възможност в залив, наоколо със зеленина и скали. Западните плажове повечето ми изглеждат като спокойно езеро, искам и нещо от източните да видя. Нямам за цел да гоним бройка на посетени плажове, а да можем да си починем все пак, особено шофьора. Simple Smile
Планирам около 7-8 нощувки.

Кой път препоръчвате от Волос до Лафкос? 

# 243
  • Мнения: 11 177
Има смисъл. От Лафкос имате достъп до нещо по-хубаво от западен и източен Пелион - южен Пелион (както съм казвала и преди Simple Smile). Самата Милина хич няма плаж, но не е лоша.
Пътят от Волос до Лафкос е един, през Афетес и Аргаласти. Изключете джипиеса от контакта, ако имате такъв - може да ви подведе Simple Smile

# 244
  • Мнения: 5 919
Здравейте,

След седмица заминаваме към Неа Фокея и имам няколко въпроса:

1. Прецакали ли сме се? Никъде никой не пише отзиви за градчето, което ме навява на мисли, че е непопулярно и съответно - смотано.
2. Ако отговора на 1-вия въпрос е ДА, къде да ходим на плаж до 10-15 км. от него?
3. С малко куче сме - трябва ли да има клетка за него - миналата година минахме без клетка на границата, но не са и гледали за куче. Не ми се рискува тази година обаче.
4. В Сани (курорта) има ли обществен плаж или всички са частни, понеже там плажа ми изглежда доста, доста добре.
5. Как е пътя до ГКПП Илинден? От Пловдив пътуваме и ми се иска да избегнем опашката на Маказа, но пък и не ми се кара по скапан път.

За сега толкова, ако се сетя за друго ще пиша пак.

Поздрави!

На Сани има къмпинг. Плажът му е между двете части на комплекса от хотели и всъщност е може би най-добрата част. Входът не знам какъв е.
Пробвайте плажчето на хотел Симантро. По спомени ми хареса. Хубав пясък насред гора.
Препоръчвам и плажа на Елани. Има чадъросана част, но и много дълъг див участък. Още повече, че района е силно залесен и не отстъпва по нищо на Ситония.

# 245
  • Мнения: 7 162
Входът не знам какъв е.
Дамм. Не се сетих за това. Ние никога не сме влизали откъм входа на къмпинга и вероятно има бариера и такса вход.
Има паркинг на Сани Марина, но не знам колко се заплаща.
Иначе колата може да спре преди бариерата на Сани Клуб и да се слезе пеша до плажа.

# 246
  • Мнения: 12 082
Да се включа и аз с въпроси. Трябва вече да купувам билети за ферито до Наксос, та в тази връзка:
1. Ferryhopper беше надеждният сайт за билети?
2. От къде ще взема хартиените такива на пристанището? Имат ли офис там?
3. Направо двупосочни билети ли да взема или само на отиване, за обратно - на място?
Извинявам се за тъпите въпроси, но до сега само веднъж съм правила резервация за ферибот, но си платих на пристанището в офиса на съответната компания.

# 247
  • Мнения: 1 073
От Керамоти до Апровалта...  спокоен плаж...искаме колкото се може по-малко БГ реч...

Две изречения, три оксиморона. Един съвет, не се хАби да минаваш границата, стой си на Приморско и околности и не хаби чужда валута за топла бира и вчерашни гироси.
 

Да, "благодаря" за мнението, но не си човека, който да ми определя разходите и локацията.
Или както казват по форумите - не се*и в темата.

# 248
  • Мнения: 11 177
Ферихопър е чудесен. Ползвам го многократно вече трета година (от толкова съществува), както и други познати. Преди съм ги купувала от сайтовете на самите фериботни компании - също става, ако пътуването не включва няколко различни превозвачи и билети. В случай на айлънд-хопинг ФХ е доста по-удобен, отколкото да ги цъкаш отделно.

Хартиените билети се вземат от будка на пристанището непосредствено преди отплаване (може и по-рано, обикновено за плавания рано сутрин си ги вземам предната вечер и спим в района наблизо). Има и 1-2 компании, които работят с електронен билет - тогава само разпечатваш. Във ФХ си пише, още преди резервация.
Някои гишета за издаване на билети вземат 1 евро такса на билет (ако са на туристическа компания, а не на самия превозвач). За пръв път ми се случи това лято в Рафина.

За комбиниран билет отиване и връщане обикновено има малко намаление (невинаги), така че ако плановете са твърди, няма особена причина да не ги вземеш заедно.

  

# 249
  • Мнения: 12 082
Параход, много благодаря!
Остава само да се надявам, че ще мога да си взема билетите в преди 7ч сутринта.

# 250
  • Мнения: 11 177
Няма никакъв проблем, винаги гишетата отварят 1 ч. преди отплаване, ако ще и 5 сутринта да е. Закъде пътуваш? Stuck Out Tongue

# 251
  • Мнения: 12 082
За Наксос, Параход. Дълго мечтано пътуване и вече почвам да броя дните. Ще пътуваме на 01.09

# 252
  • София
  • Мнения: 1 902
От Керамоти до Апровалта...  спокоен плаж...искаме колкото се може по-малко БГ реч...

Две изречения, три оксиморона. Един съвет, не се хАби да минаваш границата, стой си на Приморско и околности и не хаби чужда валута за топла бира и вчерашни гироси.
 

Да, "благодаря" за мнението, но не си човека, който да ми определя разходите и локацията.
Или както казват по форумите - не се*и в темата.

Той човека е написал съвет,както искате така го приемайте!И аз ще дам,сменете локацията Simple Smile

# 253
  • София
  • Мнения: 12 011
В туристическия офис на пристанището на Наксос също взимат такса за разпечатване.

Нашите билети бяха за фери на Голдън стар и след онлайн чекирането си ги разпечатах в София.
Имах ги и на телефона си.

Последна редакция: вт, 13 авг 2019, 15:44 от змия

# 254
  • София
  • Мнения: 6 201
В Сани има обществени плажове. Даже са два - единият около къмпинга, другия след хотелския комплекс. Плажовете на Сани са с пясък, но плажната ивица е тясна като за един чадър, съответно в 11 часа (в началото на юли) е пълно. Има и по-малки, диви плажчета отвъд Сани -ризорт, но са по каменисти и с водорасли. На никой плаж не сме плащали такса вход.

Последна редакция: вт, 13 авг 2019, 15:49 от M_I_A

Общи условия

Активация на акаунт