На море в Гърция 2019 - V

  • 46 992
  • 778
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 774
Другият път пробвайте да не си купувате от Лидл. Не че там са лоши нещата, които са произведени в Гърция, но чуждоземния асортимент можете и у нас да си го ядете. Месо задължително НЕ от Лидл, дори не и от суперите, а от месарници.

# 31
  • Мнения: 368
Благодаря за новата тема! Много сте полезни!

# 32
  • Мнения: 2 244
Аз не одобрявам това плюене по нашите и другите балкански туристи. Ами това сме ние! Колкото и да ни се иска да се дистанцираме, като отидем на някое популярно място във висок сезон, сме поредното семейство, което е част от тълпата. В случая по-горе е ясно, че сте попаднали на много невъзпитано племе, де...

Колкото до изхранването, не си падам по дисагите и готвенето, но и на таверна ми писва. Може би защото сме с деца, и всичко отнема повече време и съобразяване. Със сигурност обаче не ми излиза по-изгодно да ям в квартирата, защото моите маймуни не ядат сухоежбина, и след единствения ми опит - пазар за 30 евро и пак гладни деца, се отказах от този вариант.

# 33
  • Мнения: 3 774
Ама защо си мислите, че само ние ядем на плажа! Две седмици бяхме в южна Италия, ами всеки втори вадеше кутиите с паста за обяд, в почивни дни цели фамилии си бяха построили огромни тенти на плажа, 4*4 примерно и отдолу само където котлони не бяха занесли. Такава организация за цял ден прекарване на плажа съм виждала и в Кипър също.

# 34
  • Мнения: 5 832
Другият път пробвайте да не си купувате от Лидл. Не че там са лоши нещата, които са произведени в Гърция, но чуждоземния асортимент можете и у нас да си го ядете. Месо задължително НЕ от Лидл, дори не и от суперите, а от месарници.
Скрит текст:
Не купувам месо в Гърция, не и в суровия му вид. Купувам предимно топени сирена, домати, краставици и евентуално някоя пастърма, или друг вид сушен колбас. Аз не съм от типа хора, които търсят местни производители и прочие. Просто искам да вляза в един голям супер, да си купя от доматите до клечките за уши по най-бързия начин и да приключвам. Отивам заради плажа и единствено там губя времето си - не разглеждам забележителности, не се интересувам от местните традиционни храни и производители, не приготвям храна под никаква форма докато съм на почивка. Не ми е проблем да купя местна продукция, стига да е позиционирана в супера, иначе да тръгна по улицата да купувам домати и краставици е изключено. Аз съм такъв турист - мързелив и абсолютно незаинтересован от обкръжаващата го култура на местните.
Аз не одобрявам това плюене по нашите и другите балкански туристи. Ами това сме ние! Колкото и да ни се иска да се дистанцираме, като отидем на някое популярно място във висок сезон, сме поредното семейство, което е част от тълпата. В случая по-горе е ясно, че сте попаднали на много невъзпитано племе, де...
Скрит текст:
За мен няма значение наши ли са, чужди ли са - идиотът си е идиот, където и да отиде. Но е факт, че проблеми имаше постоянно само с тези две народности. Дори и полиция идва няколко пъти заради шума, който вдигат. Един път не чух от някъде да се вдига врява на български език, все на сръбски и румънски.
Деца нямаме, дисаги не нося в никой случай, нито пък ще седна да готвя в стаята. Не сме капризни, ядем почти всичко, не държим да е готвено. Дори и вкъщи почти цяло лято не готвя заради жегите - предпочитаме салати, сирена и плодове.

# 35
  • софия
  • Мнения: 25 202
Ние носим от тук домати и краставици за салата в дните, в които не ни се излиза вечер и за закуска. Така и не намерих вкусни при тях. Понякога си взимаме и бира. На плаж ходим с хладилна чанта с вода и плод, понякога бира и портокалада, когато сядаме на свободна зона.
Преди носехме и вода, но свикнахме с тяхната. Тази година "открихме" трапезната на АВ. Хареса ни и не беше блудкава на вкус.
Винаги взимам от таверната в кутия ако остане голяма част от порциите, което често се случва предвид това, че са огромни.

# 36
  • София
  • Мнения: 14 512
Аха, ние все се забутваме на някакви пенсионерски плажчета, та най-редовно пристигат баба и дядо със столчета и чадъри под ръка и вадят кутиите с готвено.
Но, има и друго - близки бяха преди месец в района на Василики, не съм ги питала къде точно, но в заливчето имало три таверни, и трите с идентични, ужасно високи цени - супа 15 Е, ястия от 20 нагоре, десерт 7Е. Те са с широки пръсти, не се лишават, но им е дошло нанагорно и са си пазарували от магазина, за да си готвят. Отделно всички плажове били с платени чадъри, отделно консумацията. За съжаление, финансите не са безкрайни. 

# 37
  • Мнения: 7 214
Ние дори и вода вече не си купуваме от тук. Нищо не носим, а напоследък тръгваме и с много малко дрехи.
Отивам на почивка, тотален релакс без пазаруване и мъкнене. С цените отдавна сме свикнали и сме се примирили.
Обожавам гръцката кухня, дори простата гръцка салата ми е много вкусна.
Любимо ми е да седнем в таверната или бийч бара/независимо по кое време на деня/ и да се наслаждаваме на храната и питиетата.
Благодаря за темата.

# 38
  • Мнения: 5 776
Да занесеш един сандвич и студена вода на плажа го разбирам, но всичко останало ми е в повече. Особено авантата на гърба на собствениците на хотели и кантини. Ако някъде ми е над бюджета, просто не ходя. Избирам си почивката според бюджета и с цел да се чувствам човек. Не да готвя и да чистя.

Параход, благодаря ти, ще ги погледна ей сега Hug

# 39
  • Мнения: 790
Ние отказахме закуската в хотела, защото трябваше да доплатим 300 лв за нея и по този повод си носехме неща за закуска и евентуално някакво междинно похапване. Парите ги оползотворихме за доста по-приятни неща и не съжалявам. Нямам драма с носенето на храна, нито е нещо срамно особено ако почивката е по-бюджетна. Важното е всеки да почисти след себе си.

# 40
  • Мнения: 10 967
Предлагам от квалификации като "хлебарки" и "малаки" да се въздържаме в темата.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 244
Ясно е че всеки почива различно. Приемам почти всичко,стига да не пречи на околните. Ние също отсядаме на места без изхранване. На място взимам нещо за закуска-колбаси,сирена,хляб. Аз не закусвам,но напоследък и поради здравословни причини ММ трябва да закусва,поради същите причини винаги трябва вече да носим и хладилна чанта заради лекарствата. Бийч барове избягвам,предпочитаме неорганизирани плажове.

# 42
  • Мнения: 10 967
Приемам почти всичко,стига да не пречи на околните.
+1

Никой не ми пречи, ако ще и тенджери да си донесе на плажа. То аз и не ходя на плажове, където съседът е на по-малко от 10 метра от мен. Единствено не понасям шум в часовете, в които спя нощем.
Не нося нищо от България, даже специално в Гърция ходя да се наям. Понякога пътуваме за ден или два заради конкретна таверна.
Единствено у нас са много по-добри летните, зрели домати. И киселото мляко. Всичко останало е с по-високо качество, да не говорим за поднасяне и отношение. Има и изтарикатени ресторантьори по туристическите спотове, разбира се. За щастие не преобладават.
В хотела си правим закуска с прекрасния тамошен хляб, фета, местни сирена (има страхотни по островите), маслини, яйца - когато ни е кеф, не винаги. Понякога пием изстудено узо/ципуро вечер на терасата. Не готвя никога, то остава и на почивката си да готвя.

# 43
  • Мнения: 904
Параход, ще разкриеш ли кое е мястото от първата снимка?Smile
Благодаря!

# 44
  • Мнения: 10 967
Фарос, Сифнос Heart

Общи условия

Активация на акаунт