Антибиограма - къде в Пловдив?

  • 246
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 368
Добър ден на всички,  искам да питам къде в Пловдив може да се направи антибиограма на частно, в коя клиника има добра и съвременна апаратура? Ако някой си е правил ако може и да каже как точно преминава процедурата, какво точно се изследва  и горе долу колко струва ще съм много благодарна. Знам, че се прави за да се изясни резистентност към дадени бактерия и антибиотици, но не съм много наясно, така че ако може някой да каже нещо повече също ще съм благодарна. Мерси предварително!

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 933
Какво ще си изследвате?

# 2
  • Мнения: 368
Искам обща, ако разбира се съществува такова нещо, понеже години пиене на антибиотици безразборно не може да не е оказало влияние. Целта ми е да разбера дали има резистентни бактерии в организма ми и следователно как да ги лекувам ,понеже имам здравословни проблеми, които според мен са причинени от точно това.

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 933
Такова нещо не съществува.Какви са здравословните проблеми,за да мога да ви насоча какви изследвания да си пуснете?

# 4
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Антибиограми се правят, ако имате изолиран микроорганизъм и ще се лекува същият и целта е да се определи към кое лекарство този микроорганизъм е чувствителен или не.
Добра лаборатория има в Умбал " Св. Георги" , намира се на бул " Васил Априлов" 15 - над социална медицина.
В Умбал" Каспела" също имат добра лаборатория.
Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт