Третокласници 2020/2021

  • 29 210
  • 749
  •   2
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 13 206

Vache, какъв е смисъла от съчетанието на подово отопление със зимни обувки?
Не разбрах въпроса?

# 376
  • София
  • Мнения: 13 206
Момичета, чиито деца ходят по математическите състезания да ви се похваля, че направих абонамент за една нова платформа ИзиМат се казва. Оказа се много готино нещо. Може да се решават тестовете за състезанията онлайн, да се виждат точките, които изкарваш, има подробни решения. За Черноризеца сега пуснах детето да решава. Мисля да продължим със СМТ. Много ми допадна. Аз сама си готвя децата за състезания и честно казано е доста удобно. Има и видеа по различни теми. Това лято решавахме НЕМО за 2 клас. Минахме няколко теми. Ами в тия видеа супер са обяснени нещата. Има си и теория, има и обяснения на конкретни задачи. Много полезно. Явно новото поколение запомня не като му пиля на главата, а като гледа видео Simple Smile))))
Ей тука я видях в тази тема:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1151923&fbclid=IwAR2idxz2G7n … di0b7ySJUVKSxMUUY

# 377
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Ей, супер, Ваче, мерси! Тъкмо се мъча да му обяснявам типа задачи 12 и 13 от СМТ, но нещо не се справям добре. Ще го пробвам в тази платформа.

# 378
  • София
  • Мнения: 13 206
Ей, супер, Ваче, мерси! Тъкмо се мъча да му обяснявам типа задачи 12 и 13 от СМТ, но нещо не се справям добре. Ще го пробвам в тази платформа.
Пробвай. Добре са обяснени. Simple Smile

# 379
  • София
  • Мнения: 4 035
Линкът вече го има в първия пост,  в следващата тема ще му добавя и обяснение Simple Smile

# 380
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 400
Обаче абонаментът е само целогодишен, нали? Няма ли нещо като пробен период?

# 381
  • София
  • Мнения: 13 206
Обаче абонаментът е само целогодишен, нали? Няма ли нещо като пробен период?
Може да видиш няколко безплатни теста от 2018 г. Мисля, че имаше и видеа безплатни.

# 382
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 400
Има две безплатни видеа, прегледахме набързо. Ами те не са по класове. Там обясняват теория със системи уравнения. А задачата е за втори клас.
Лекторът говори ужасно бързо и припряно. Не ми допада май.

На мен реално ми трябва точно обясняване на принципа на решаване на задачите, но ако са така все като безплатните, ще е безполезно.

# 383
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
И аз прегледах едно демо набързо и нещо не ми хвана окото. Утре ще пусна другото.

# 384
  • София
  • Мнения: 13 206
Е да, трудно е да се направи едновременно за втори и 4 клас. Аз не бих оставила второкласник сам да гледа и разбира. Ще синтезирам със сигурност. С голямата като минавах тоя период четях Математическата читанка, за себе  си я четях и после обяснявах. Сега пак така ще процедирам. Ето например сега разбрах как се решават лесно задачи от типа по колко начина мога да стигна от едно място до друго. Просто си има разни хитринки и рационални решения, които трябва да ти ги покажат. Имаше нужда от такова нещо за мен лично. Дано се развива и занапред.

# 385
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 400
Да, и аз си помислих, че ще е по-полезно за мен и аз да му обяснявам после! 😌😊

# 386
  • София
  • Мнения: 13 206
Да, и аз си помислих, че ще е по-полезно за мен и аз да му обяснявам после! 😌😊
Лятото така решавахме Немо. Аз седя, карам да чете и да видя какво е разбрала. То няма как да стане иначе. Аз нямам намерение да я записвам на курсове по матекатика, както не съм записвала и голямата до 3 клас. И такива учебници нато Немо и друг тип платформи много ми помагат. Разбира се каката се включва също когато може и да ви кажа тя е доста полезна Simple Smile))

# 387
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз съм установила, че деца много по-лесно обясняват на деца Simple Smile

# 388
  • София
  • Мнения: 13 206
Аз съм установила, че деца много по-лесно обясняват на деца Simple Smile
Абсолютно! Освен това за какво го обучаваш и буташ голямото ако не уради едно рамо на малкото... нищо не е напразно.Wink

# 389
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 400
Да, Ваче, и моят син не ходи на курсове и уроци и работим по Немо. Ама не се презорваме. 🙄 Яваш-яваш я караме. 😁
Но и нямаме някакви конкретни амбиции, решава и ходи на състезания (само МБГ има при нас) само за развиване на концентрацията, ума и логическото мислене.

Общи условия

Активация на акаунт