Третокласници 2020/2021

  • 29 085
  • 749
  •   1
Отговори
# 555
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 397
А защо трябва да им преподават нещо, което реално не е вярно, и трябва един ден да коригират знанията си и да се объркват повече?
Правната дефиниция не е ли единствената вярна всъщност? Нали трябва да им се преподава достоверна информация все пак.

# 556
  • Мнения: 68 646
А привързаността..обичта..къде остават. Роботи ли възпитаваме?
За мен моите близки са част от семейството...защо да ги делим на свои и чужди? Като почна от баба ми, сестра ми, моите братовчедки, техните деца и т.н...все едно сме-близки.😊
Прекалено стерилно и студено  ми идва това в учебника.


Правната дефиниция не е ли единствената вярна всъщност?

Ами не. То тогава бабата и дядото  да ги преподават като "свързани лица" Stuck Out Tongue Winking Eye...по смисъла на данъчните и антикорупционнитеи др.закони 😆

# 557
  • Мнения: 29 337
Принципно и аз казвам, че са част от семейството, ама на теста друго се иска.... не, че ми дреме за някакъв си тест. Ама все пак да се информирам как им се преподават нещата.

# 558
  • Мнения: 1 715
Баба и дядо НЕ са част от семейството. Ако детето живее само с баба и дядо, тогава те са неговото семейство.

# 559
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Правните дефиниции да ги оставят за като им дойде времето. Все още са малки за право.
Всеки от нас смята близките си роднини за част от семейството.
Другото потресно в Околноя свят беше за общия прадядо, в определението е прародител. Можеха уроците по този предмет да се разпишат по-добре и с повече обяснения. Второкласниците все още възприемат нещата буквално.

# 560
  • София
  • Мнения: 28 564
А за мен е пределно ясно, че баба и дядо не са част от нашето семейство. Не знам какво учат точно по Околен свят, но ако казват точно това, то съвпада с моето разбиране.
И моето. От колко семейства се състои едно домакинство, е отделен въпрос.

# 561
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 397
Е вашите деца само членовете на семейството ли обичат, само към тях ли са привързани? Защо да не са привързани към роднините си, а трябва да са непременно част от семейството? А приятелите, тях не обичат ли?
Не виждам защо трябва да се изкривява действителността, но както и да е. За мен написаното в учебника (който аз не съм чела 😆) е коректно, а вие щом предпочитате обяснявайте друго. 😊

# 562
  • Мнения: 68 646
Да изкривяват действителността ли....ами обясни тогава на дете, което няма майка и/или татко какво и кое е неговото семейство?

# 563
  • София
  • Мнения: 28 564
Изключения винаги има. Защо те трябва да са определящите?

# 564
  • Мнения: 68 646
Това е далеч по-добро определение
https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B9%D … D1%82%D0%B2%D0%BE

Обяснява и "изключенията" 😉

# 565
  • София
  • Мнения: 28 564
Никак не ми е "добро" това определение. В повечето случаи, ако младото семейство живее с родители, то обикновено това са свекърите, а не тъстовете. Това определение прави тъстовете извън семейството, второкачествени.
За мен то отговаря на "домакинство", а не на "семейство".

# 566
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
И изключенията трябва да се посочват, особено в учебник, за да се учат децата да приемат различните, а не да им се дава повод да подиграват някого с още една тема. Имам и познато дете, което живее с майка си, баба си и дядо си. Сега те негово семейство ли са или не?

# 567
  • София
  • Мнения: 28 564
За мен са едно домакинство, две семейства, защото иначе другите баба и дядо се оказват извън семейството.

# 568
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 397
Ако чакаме децата да станат втори клас и учебникът по Околен свят да ги научи да приемат различните, смятам, че много сме се провалили като родители! Peace

# 569
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Споменах, че все още във втори клас децата приемат почти всичко буквално, а и го има и - учителката така каза.
Моето, твоето, нейното дете може и да знаят за семействата, може у дома да ги учат на разбиране, ама други деца не са така. Като сложим и различните възгледи на родителите.
Точно за това е училището и учебниците се пишат от учени хора. Уж се пишат от учени хора.

Общи условия

Активация на акаунт