Магията на изтока - тема 58

  • 15 018
  • 735
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 9 199
2в1, хич не е "малко в нищото",а все едно трябва да има още епизоди.
soompi пишат, да очакваме нов сезон.Дали???
Много нелогични 6 еп. - вкараха нови хора,нови сюжетни линии,а накрая нищо.
Почна обещаващо и завърши обещаващо.Joy Joy Joy
Катерицата е много красив като Sa-Ya и като Eun Sum също,но с дълга коса...Heart Eyes

Скрит текст:
Sa-Ya

Eun Sum

бонус
Красива е Катерицата Heart
Това ми е 4-ти корейски сериал за тази година.Браво на мен.

# 436
  • DE
  • Мнения: 9 068
Като каза корейски, опитах се да гледам "Потомците..." но не можах да издържа повече от два епизода. Клишетата и корейщините направо са ми непоносими.

# 437
  • MJF
  • Мнения: 8 594
Nagi's Long Vacation    10 изгледан а с това и самия сериал. Остана силно заглавие до самия край. Напълно удовлетворена и умиротворена и ухилена до уши го завърших  Laughing. В последния епизод имаше голям букет емоции, вкл. и сълзи. Готино завършиха на този етап за всички герои. Че дори и батко Шинджи се появи и бих казала уместно предвид неговия типаж и този на Сакамото.
Екипа ме спечели с това че от днес за утре не промени героите, а бавна и голяма промяна която остава занапред да поддържат, което е голямо житейско предизвикателство. Хубави цели си написа нашата Наги да следва.
Въобще съм изцяло доволна. Тъжно ми е че свърши ама така е с хубавите неща. За финал ми пуснаха и мелодията. Въобще.... пълен дзен.

# 438
  • Мнения: 9 199
Дане и ти си намерила какво да гледаш. Hug
То само като прочетеш резюмето си е ясно,че нищо корейско няма да му е чуждо.Аз донякъде дори го гледах текущо и после само последния епизод.

Vision
Копродукция на Франция-Япония.
5,2 в ИМДБ и като цяло доста отрицателни коментари срещнах за него.Ама реших да го видя.
Донякъде става.Не е на нивото на Sweet Bean иStill the Water ,които са на същия режисьор ( сякаш се усеща,че е жена).
Разбирам защо не ми харесва.Дисхармонията при заснемането.Все едно гледаш два различни филма.Първата част се запознаваме с героите,виждаме гората,кучето,разговорите и небето,различна палитра от чувства и желания,романтични елементи...страхотно.Поезия Heart точно от типа филми,които обичам и наистина се чудих какво не им е харесало.
Втората част е различна - времевите линии се смесват,че се и препокриват и зрителя се лута из показаните кадри.Стилът от първата част изчезва безледно и отстъпва мястото си на нещо твърде сюрреалистично,но това не става плавно,а с рязка граница.Разговорите се променят,появяват се клишета,които претендират за нещо съвсем различно и претенциозно.
Заради първата част на филма си заслужава да се види.
Кастът е великолепен.

# 439
  • MJF
  • Мнения: 8 594
Хм, остават 2 неща. Човекът филм да каже що така и филма да се заснеме и от французин за френската версия  Mr. Green.
Sweet Bean и Still the Water гледани. Като гледам как съм ги оценила Sweet Bean (2015) е шедьовър а Still the Water (2014) е "куцал".  Naomi Kawase явно нещо не може да държи форма  Thinking. Ще го пробвам и аз , все пак е от сферата среща на различни култури е.
Сега като се вгледах, Кавазе шедьовъра го е писала по роман а останалите 2 е дадена като личен творител на сценария.Thinking

# 440
  • Мнения: 6 780
Аз пък харесвам Потомците и си го гледам с кеф по телевизията. Не мисля, че е чак толкова клиширан. Дори бих казала, че са избегнали доста от оборотните клишета. Но пък може би съм пристрастна, защото харесвам и двамата главни.

# 441
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Flower Crew: Joseon Marriage Agency - епизод 4

Само присаждане на вежди по чосонски не бях виждала в корейски сериал, ама на, излезе ми днес късмета, хаха.
Тази чосонска сватбена агенция е трагикомична, а кпоп-моментите, които вкарват чупят тъпометъра.
Режисьорът се е напушил здраво. По-добре да следва само драматичната линия около младия крал, интригите в двореца и да спре с тези глупости, които вършат в сватбената агенция. Ясно ми е, че търсят занимание на чосонската кифла, но това е нелепо.

# 442
  • Мнения: 9 199
Гост,има ло трейлър за поредния HIStory3: Make Our Days Count



За догодина съм си харесала този - Why R U? : The Series с единият от Love by Chance
Трейлър
Гледам,че пак е намесен инжинерния факултет.

Още едно БЛ си харесах и то започващо октомври,но трябва да си преровя хисторито,че тотално му забравих името.Обаче помня,че миналото на момчетата е трагично и те умират,но се прераждат и отново се търсят,но по-дълго беше резюмето.
Ще го открия.

# 443
  • MJF
  • Мнения: 8 594
Я да ви тонизирам с изпълнение на севернокорейския спортен дует от преди малко в Оберстдорф.
Ryom Tae-Ok & Kim Ju-Sik .

# 444
  • BG
  • Мнения: 4 457
Tuon,  мернах инфото за новия сезон, но не съм търсила трейлъри, ей сега видях, това, което си публикувала, мерси. Изглежда, че ще е по-интересно от предния сезон. По-новите са тези тайски - With Love The Series ( не ми вдъхва особени надежди и не знам колко точно БЛ ще излезе от него), Thank God It's Friday, Make It Live: On The Beach, но не съм почвала нищо от тях, аз си чакам Tharn Type The Series. Сега гледам Put Your Head on My Shoulder , наиситна е много приятен, и младежът е сладур, малко ми напомня на Палвата целвука, пък тази история ми е много любима във всичките и варианти и римейкове.
Виж тук, сортирани са по най-нови и може да се сетиш за  заглавието, а и да прецениш кое би следяла и кое не. Нещо gcinee не ми се отваря днес, не знам какъв е проблемът.

# 445
  • Мнения: 9 199
Гост Hug
Не пропускай да кажеш като почне Tharn Type The Series
Аз чакам и Dark Blue Kiss,,а този за когото споменах е Until We Meet Again


Признавам,че тези ми ги препоръча тубата,не съм следила какво излиза този сезон Blush
gcinee го отварям сега,за през деня незнам.

# 446
  • DE
  • Мнения: 9 068
Как неподходящата  главна може да съсипе цял един сериал който имаше потенциал Rolling Eyes
"Go Go Squid!" изключително харизматичния Li Xian в тандем с пласмасовата, набедена за красавица Yang Zi. Тия режисьори не виждат ли, че някой персони не стават за главни, а само за пълнеж. Историята можеше и да е приятна, ако  главната беше друга. Нула химия и нула емоция, едно опулено лигаво изражение и преиграване направо съсипват образа.

На корейския фронт се появи нещо много хубаво, нежно и приятно. Въпреки, че всячески се опитвам да ги избягвам след неприятните случки с двете ми любими групи, има изпълнители които много харесвам и се надявам да ми останат поне няколко които да слушам от време на време. AKMU - "How can I love the heartbreak, you`re the one I love"
Скрит текст:

Джеджин на японски с някакви деца Grinning така да не му отива русото  ooooh!  сменил е стила.
Скрит текст:

Трябва да ги вкарват по-млади в казарма, да им посвият перките на известните, така може и да не се стига до толкова неприятни ситуации...
Някак съм пропуснала при гостуването на Shane Filan в "Immortal Songs 2" изпълнението на "You Raise Me Up" - брилянтно. So Hyang


# 447
  • Мнения: 9 199
...набедена за красавица Yang Zi...
Точно с нея сладурчето от The Untamed -Zhan Xiao снима в момента ето това.
Аз не съм я гледала никъде.
Другият Wang Yi Bo пък снима с Zanilia Zhao,но нея съм я гледала.

Mo Dao Zu Shi
В очакване на сезон 3.Поне се надявам.
Мрън,но пък имам още за гледане (надеждата умирала последна),че ми беше мъчно,че тотално приключих с историята.Мога да гледам още някоя версия.

Гост и трейлъра на DARK BLUE KISS излезна

# 448
  • Мнения: 6 780
Су Джу са си Су Джу. Завинаги ще си останат от златното поколение на к-попа.

# 449
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Melting Me Softly - епизод 1 и 2

Капитан Америка по корейски.
Събуждаме го Чи Чанг Ук от 20-годишен сън, замръзен, също като героят на Марвел, хаха. Ох, тези корейци, нямат никаква милост. Поредната сапунка, направена, за да разходят главния герой на екран.
Ще прехвърлям епизодите, колкото да се порадвам на Чи Чанг Ук. Останалото - кръгла нула.

Моко вече със собствен канал в YouTube, където качва свои кулинарни рецепти. Ако някой иска да му се порадва, douzo どうぞ. Тортата му малко наникъде (с този шарен блат, натъпкан с какво ли не), но пък на финал завърши ефектно с цветята. Може да не е кой знае колко вкусно, но има фаца.



А това ще е пълен кошмар (очаквано). Ще видим пълната версия на 4 октомври.

Общи условия

Активация на акаунт