Магията на изтока - тема 58

  • 15 019
  • 735
  •   1
Отговори
# 510
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 548
Оправен е вече звука, така че гледай спокойно първи епизод на Ore no Hanashi wa Nagai.

"Дядо" Хони свърши преди малко. Ще прегледам финала набързо.

# 511
  • MJF
  • Мнения: 8 597
 Laughing какви моабети м/у майката , брата и сестрата в Ore no Hanashi wa Nagai 1. Колко дълбокосмислени прикази за таз храна само  Laughing. Че и кафе има няма се споменава  Laughing. Зрител. Да му мисли преводача.

Нашия приятел каква тава/поднос от бамбук си спретна, че и патладжани изсуши на нея и после това дето приготви с тях и на мен ми се дояде, одобрих го отвсякъде този път менюто  Laughing.

# 512
  • DE
  • Мнения: 9 068
Попадам на "Summer's Desire" - Китай(2018) знаейки, че е римейк на "Summer's Desire" - Тайван (2010)(който не съм гледала поради факта, че е драма Thinking въпреки, че актьорите в него харесвам и играят добре  Grinning ) обаче нещо ме прихвана и гледам китайците, след втори епизод решавам да видя тайванската версия повлияна от сравненията в коментарите. Обаче какво се случва, в средата на първи епизод започвам да се чудя коя е песента и къде съм я чувала... Peter Ho - Wo Ji De Wo Ai Guo


Оказва се -'Like being hit by a bullet' - Baek Ji Young


 Crazy
Та мисълта ми беше, как яко се копират и взаимстват едни от други целия изток #Crazy това не означава, че се получава нещо лошо, просто рядко има нови неща, обикновенно са забравени и ъпгрейднати вече измислени дрехи, песни, истории...
Извода е, че в миналото са се справяли доста по-добре с екранните целувки, емоцията е по-добре изиграна и вълнуваща, някой тайванци праскат страшен диалект и не се учудвам, че често си дублират собствените сериали Grinning

Още щях да пиша, но се разпилях в разсъждения Crazy Blush Mr. Green

# 513
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 548
Зрител. Да му мисли преводача.

Няма конкретен преводач. Обясних ти вчера - качват версиите на Sony GEM.
Сериалът се излъчва всяка събота в Япония, а по Sony GEM в понеделник и във вторник качват версията с английския превод. Всеки вторник ще си търсиш епизодите онлайн. Не чакаш да му дойде кефа на някой заспал преводач.
На същият принцип е и новия Nippon Noir, който е също на NTV и се излъчва по Sony GEM.
Той обаче се излъчва в неделя в Япония, а във вторник и по Sony GEM.
Днес вече е качен онлайн с превода. Можеш да го погледнеш, защото пет от главните актьори са ти отлично познати + великият Тета Сугимото, хаха.
Свалих първи епизод и мисля да го погледна най-вече заради Асука Кудо, на Сангеня помощника.

Тревър преди малко качи ново видео от Япония. Продължава с яденето на удон, темпура и пр.
Този път опита и прочутото крехко и сочно японско говеждо месо - уагю.
Тома Икута говореше точно за него в първи епизод на Ore no Hanashi wa Nagai, че е като мрамор, когато ядоха скияки-то. Беше на масата (в кутията), само че нарязано на тънко, а тук е като пържоли.

# 514
  • MJF
  • Мнения: 8 597
E тоз фокус с преводи на японския фронт е чудо, не е за вярване чак  Mr. Green. Превантивно ги плаша преводачите и по инерция  Laughing.

Мани, мани , голям разбол му спретнаха на тоз  уагю в Ore no Hanashi wa Nagai, голяма тема  Mr. Green. После ще ги видя тез от клипа.

Ей, Тета Сугимото нещо ми се позагуби от екрана и ето напъхал се където трябва/с превод. Хващам го под внимание Nippon Noir. Само проверих да не е от сценариста на Your Turn To Kill  Mr. Green. Бравос.

дането, така е като открива човек топлата вода, разпилява се  Wink Simple Smile.
За протокола аз тай- Summer's Desire съм го изгледала.

Последна редакция: ср, 16 окт 2019, 19:03 от Шошулчо

# 515
  • Мнения: 5 244
Екранизацията на An Artist Of The Floating World с Кен Уатанабе е имала международна премиера тази седмица в Кан, където се провежда фестивал на ТВ филми и сериали. Това вероятно означава, че има шанс филмът да бъде разпространен и да стигне и до нас някой ден. Иначе е част от най-новия проект на телевизия NHK - заснемане на поредица ТВ филми с камера с много висока резолюция.


Губи ми се информация ти как гледаш но Choosing Spouse By Lottery го има преведен на английски и онлайн без сваляне.
Да речем тук https://www4.dramacool.video/drama-detail/kekkon-aite-wa-chusen-de
Благодаря! Предпочитам да гледам онлайн без сваляне, когато има възможност.

# 516
  • Мнения: 9 200
Turn Left Turn Right тай сериала по едноименния филм с Такеши ще започне на 02.02.2020г. до 5.04.2020 - 10 епизода.

GMMTV един от всичките тай ТВ канали и вероятно моя любим от вчера пускат промо клипчета за сериалите,които ще излъчват през следващата година.
The Gifted Graduation е този за който най-много се радвам,защото сезон 1 свърши на най-интересното.
клип
Friend Zone 2: Dangerous Area ще е продължение,но ще има и ретроспекция на Friend Zone
клип
Нови сериали
The Shipper
WHO ARE YOU този определено ще го видя
OH MY BOSS
GIRL2K
A TALE OF THOUSAND STARS
DEVIL SISTER
]2GETHER THE SERIES Това е БЛ
]MY PRECIOUS

Последна редакция: ср, 16 окт 2019, 22:22 от Tuon

# 517
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 548
Шо, Nippon Noir отпада за мен. Макар и да не е по манга, е направен точно в този стил - с преиграване, действия като на рисувани герои, абсурдни ситуации, които (дори и японски) на мен не ми понасят, знаеш.
Криминална пародия, така бих го определила. Пас съм. Дори и заради Асука Кудо не мога да се жертвам.

Обаче имам добра новина.
Във вторник започна четвъртото от шестте японски заглавия, които бях набелязала -  You and I on the G string с Хару и Тайши Накагава.
По манга е, но е чудно. Точно както аз и ти ги обичаме. Забавно, интересно и увлекателно, с прекрасна музика.



Историята: Хару напусна работа, защото ѝ предстои брак, но в една прекрасна вечер годеникът ѝ призна, че е влюбен в друга и не иска да се оженят.
И така, нашата Хару (без работа и без годеник) случайно чу изпълнение на цигулка на Air on G String на Йохан Себастиан Бах и остана като запленена. Поиска да се научи да свири на цигулка.
На това изпълнение присъстваха и героите на Тайши Накагава (студент) и Юки Мацушита (домакиня на около 50 години). Тримата се записаха на този курс по цигулка и се започна...
Тайши явно ще го играе влюбен в Хару. Интересно се завърза историята между тях.
А, да, няколко думи и за семейството на Тайши.
В ролята на негов по-голям брат е Нобу Сузуки. Тия двамата, който ги е събрал на екран в ролята на братя, има огромноооооо "Браво!" от мен. Очи да не откъснеш и от двамата. Чудни.
Баткото е женен и жена му бременее, с голям корем е. Всички живеят заедно в голяма къща, заедно с майка му и баща му. Петимата са много весело семейство. Снахата е образ с този корем.

Имаше една сцена... Хару реши да отиде до къщата на Тайши, да го потърси. Снахата отвори вратата, а след нея се появи и майката. И като се започна едно кикотене, едни възклицания дали тя е приятелка на Тайши, дали излизат, хаха.
И идва наш Тайши, само дето не се гръмна (като ги видя и трите), хаха и в следващият момент погледна остро Хару и я попита: "Аната бака деска?" (Ти да не си луда?), хахаха.

Та, чакам те на клона, т.е дано имаш късмет някой преводач скоро да го започне и на английски.
Ще гледаме Тайши Накагава с Нобу Сузуки, ще слушаме Бах и класическа музика, и ще се наслаждаваме на историята.
Красота по японски.

Последна редакция: чт, 17 окт 2019, 13:45 от rossonera

# 518
  • DE
  • Мнения: 9 068
Hyolyn на какво се е направила  Shocked ако не пишеше нямаше да позная, че е  тя ooooh!

# 519
  • MJF
  • Мнения: 8 597
E бравос  Crossing Arms Close! Нещо да е с превод , че и с Тета и ....Е бива ли така да се подиграват с крими при това. Автоматичен пас тогава. Хич няма и да го пробвам. Безобразие. Crossing Arms
Оххх, това с напусканета на работа защото ще се омъжи пък още не се е.... пак ли , е как да ги възприема на сериозно тез героини после а ?!  Mr. Green. Спомням си как като голям човек, не дете, ми попадна за първи път цигулка в ръцете , че и лък, че и пробвах да извлека звук....така и не можах да си представя какво коства на музикантите да направят това. На мен ми се видя свръх трудно.
Ок, след като помрънках малко, след като проверих сценариста , след като преглътна гардероба на Хару, след като ще има хумор и ....те прочетох съм на клона.  Wink Hug


Да кажа тук, понеже знам че има принципно поглеждащи фигурно ако им попадне. Новината е че официално гран-прито тази година ще се излъчва в ютуб. Започва този петък-уикенд. https://www.youtube.com/user/SkatingISU/videos?view=2&sort=d … 2&shelf_id=29
За България и Германия няма да има геоблок. Другите локации в темата ни ми се губят.

# 520
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 548
В Япония е напълно нормално жените да напускат работа, когато им предстои брак. Създават семейство, имат деца, грижат се за тях, а мъжът изкарва добри пари, за да издържа всички и да живеят добър живот. "Също" като в България, хаха. Икономически силна държава, с големи социални облекчения, а не като тук...
Заложено е в културата им, наясно си как се мисли там и как при нас.
Правят всичко това не защото се "заробват", за да слугуват, а с мисъл за възпитанието на подрастващите, повече грижи, внимание, спокойствие. Казоку (семейство), дума толкова важна за японците и обществото им. Е, поне за възпитаните и нормални японци.  
Японките го правят по желание, а не по принуда, а и доста от тях работят и на четири часа, за да са в помощ на съпруга си, когато се налага и когато децата им вече са поотраснали.
В българският вариант, в помощ за отглеждането, се включват българските баби. И става весело, хаха.
Българката е принудена да се бъхти по 8-10 часа, да гледа мъж, деца и да е на шест, винаги.

# 521
  • MJF
  • Мнения: 8 597
Това доста идилично ми идва. Ами ако двойката въпреки плана им нямат деца?! Тогава кой ще бъде отглеждан, възпитаван, хранен и пр.?!
А това още преди дори брака на хартия. Гаранция никаква няма а .....
Всичко това ме кара да пуфтя не за друго ами защото нещо доста го ползват яп.  knit. Време е да направят human drama за безплодие, осиновяване, въобще тази тема.
За тук не ми се пише, нашето е взаимен геноцид.

# 522
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 548
Е, аз говоря като цяло, а ти отиде на частното. Иначе те разбирам, но все пак говорим за това, което се случва по принцип.

Японците имат много такива продукции. Гледала си филми на темата за осиновяването като шедьовърът на Кореедa - Like Father, Like Son  и дори последния му за семейството крадци или пък сериала с Мачико Оно - Hajimemashite, Aishite Imasu.
Дори се сещам, че точно в Shoplifters героинята на Кирин Кики (лека ѝ пръст) беше цял живот домакиня и получаваше пенсия, с която преживяваха, а точно там беше толкова голямаааааа темата за осиновяването/ семейството/ кой те отглежда, така че не е като да не снимат нищо по тази тема.

# 523
  • MJF
  • Мнения: 8 597
Имам предвид на малкия екран human drama. Такава с фокус над семейния дует, Тя и Той в такава ситуация, без разводняване с деца и прочие. Ей такава психологическа human drama. Hajimemashite, Aishite Imasu е единстевената дето се сещам по такава тематика, която съм гледала. Сигурно има и други но непреведени за мен.
Е то общото рано или късно става частно. И друг вариант веднага ми дойде на ум преди, ами ако един от двамата преди сватбата по един или друг начин умре/загине?! Въобще цялата ситуация е впрягане на каруцата пред коня.

Изгледах видеото за удоните и телешкото. Всичко видяно съм сигурна че би ми харесало този път. Не видях нищо дето ще пропусна.  Simple Smile

Последна редакция: чт, 17 окт 2019, 18:06 от Шошулчо

# 524
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 548
Motokare Mania - епизод 1

5-то от шестте набелязани японски заглавия от мен този сезон.
Дам, оказа се най-слабото, както и очаквах.
История по манга и за това как една японска кифла не може да преживее бившия си приятел. То и самото заглавие подсказва - мания по бившия (мотокаре мания).
В един прекрасен ден той се появи като нов колега във фирмата, в която кифлата работи. И тра-ла-ла, колко интригуващо, колко интересно. Ай, нема нужда.
Манга, но от тия, които не харесвам. Ще прехвърлям епизодите (ако не забравя) заради Кенго Кора и един мъничък шиба ину. Японците този сезон залагат на шиба ину. Явно и те ще помагат в рейтингите.

Изгледах обаче един много добър японски филм, който в продължение на три години чакаше английски превод. Еее, за три години успяха. Герои!
Заглавието е Natsumi's Firefly, на български се превежда като на Нацуми хотару-то (светулката). Който помни Анемия и Hotaru no Hikari знае за какво говоря.
Прекрасна, топла, реалистична японска история. Майстори са. Шапка им свалям. Асука Кудо поне го гледах тук, след като се отказах от Nippon Noir.
Доволна. След мотокаре-то това ми дойде много добре снощи, преди сън. Позитивни, винаги с уважение към възрастните хора, към тези в нужда. Дават ми надежда подобни заглавия, че има добри хора на този свят, които не търсят само изгода, а помагат, защото наистина го искат/ усещат.
Ето го качен онлайн, ако някой има желание да погледне.

Общи условия

Активация на акаунт