Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата? - 5

  • 46 161
  • 739
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 1 715
Днес ми хрумна да пусна на детето филм с "образователна" цел - "Три метра над небето". Реших, че е подходящ да покаже как  всяко действие има последствия, а също и за влечението към лошите момчета. Ядоса се на края. Било тъпо така да свърши, хм... Пубер с розови очила. Цял ден дискутираме по въпроса.

И още едно филмче, всъщност целият канал  е супер.
Това по повод притесненията за размера, за които писах преди известно време. Има какво да научи, макар че всъщност обсъждаме какво ли не.

Последна редакция: пн, 26 авг 2019, 14:42 от Simantro

# 196
  • FRANCE
  • Мнения: 2 236
Благодаря. И аз търся "образователни филми" за голямата девойка. На 12,5 е почти. Мацка, а на акъл абсолютно бебе. Толкова е отнесена, че чак ме притеснява на моменти. А иначе постоянно и говоря за нещата от живота, но мисля че и някое интересно филмче ще дойде добре.

# 197
  • Мнения: 4 443
Представа си нямах какво си причиняват момичетата за едно по-така кукуригу Anguished.
Head Band
Скрит текст:


# 198
  • София
  • Мнения: 6 198
Представа си нямах какво си причиняват момичетата за едно по-така кукуригу Anguished.
Head Band
Скрит текст:
Ха-ха, дали ще се намери момче, което да направи разлика между тази прическа и една най-обикновена конска опашка. Като ги знам повечето какви са блейки Grinning Аз лично съм имала толкова фиби в косата само на сватбата си.

# 199
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
При дъщеря ми цикълът е сравнително редовен, вече почти 9 месеца - закъснява й със седмица до 10 дни, но е нормално. Това, което ме притеснява е течението, което има преди и след менструацията - не е много обилно, но пък с доста силна неприятна миризма, особено в дните преди да й дойде. Не мога да разбера тя ли не се мие добре, или има някакъв проблем. Голям страх я гони от гинекологичен преглед, и аз все още се чудя дали да се консултирам с лекар, да я водя на изследвания ли, да я наблюдавам как се мие ли...

# 200
  • Мнения: 227
Дъщеря на 10 години, всеки път спорим като тръгнем да излизаме заедно с брат и на 7 години. Засрамвал я бил, много бил говорел, а той си е доста по приказлив от нея. Просто задава въпроси като не му е ясно нещо, или върви и нещо си тананика, а тя все си мисли че всички нея гледат, а то само непознати наоколо.  Да кажеш че е пред нейни приятели разбирам, но не е... Все от нещо я е срам. Това дали ще отмине? Аз тава проблеми съм нямала😀

# 201
  • Мнения: 2 038
*Biskvitka*, с някакъв подходящ интимен душ гел дали няма да се подобрят нещата? Знам, че има специални продукти за деца. Дъщеря ти има ли някакъв дискомфорт - парене, сърбене? Ако са гъбички, вероятно ще има неприятни усещания.
dark magnolia, ще отмине, явно твоето момиче го удрят хормоните сега, всичко го дразни и засрамва. Аз имам обратния проблем - моята дъщеря (12 г.) не млъква. Много й знае устата и работи значително по-бързо от мозъка. Аз досега не съм имала проблеми с държанието й, вкъщи не си позволява да отговаря, но от бабите й идват други данни...
При нас сега на дневен ред е... любовта. Дребната е с първо гадже, към което има чувства. И преди се е гаджосвала с разни младежи, но основно за идеята и за да й носят раницата. Момчето е с година и половина по-голямо и се движи свободно из София, за разлика от нея, та като се срещат му се налага да идва да я взима почти от вкъщи. Все пак не върви да я водя по срещи Simple Smile Как са при вас нещата с момчетата? Колко често се срещат, къде ходят? Познавате ли гаджетата?

# 202
  • Пловдив
  • Мнения: 5 950
Моята дъщеря е на 12 и е имала 1-2 ухажора, но тя има само симпатии към тях. Не ми е споделяла за чувства.
До момента не я бях пускала из града (в Пловдив живеем), но този месец излиза вече два пъти с приятелки и един път на кино сами. С момчета не е излизала. На мен ми се струва още малка, за да обикаля свободно, когато си иска. Повече играе зад блока на площадката с деца на нейната възраст или обикалят квартала.

# 203
  • Мнения: 31 321
Не пускам свободно никъде, освен около блока и не смятам да го правя поне още 2 години.
Гадже няма, нито чувства към някого и се надявам това да остане по- дълго така.

# 204
  • Мнения: 18 586
Щерката е на 11г. Пускам я свободно пред блока, задължително трябва да ме информира с кой е, къде отива и кога ще се прибере ако е по-далече и с доста условности ако е извън квартала. Засега извън квартала е изявявала желание да ходи само до един близък мол и на басейн. До мола ходи няколко пъти с приятелка, на басейн не я пуснах. Гадже има още от първи клас, но съвсем по детски. За срещи не е ставало въпрос.

# 205
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Ronique, дъщеря ми използва интимен гел/на Фитокод/, но не всяка вечер, а 1-2 пъти седмично, през останалите дни - само с вода; няма парене, сърбеж, никакъв дискомфорт, освен миризмата - затова и предполагам, че не мие достатъчно добре....навътре, ако мога така да се изразя, а само отгоре. Пак ще има показно, и ще преценя дали ще я водя на доктор.

Ох, като заговорихте за момчета - дъщеря ми всяка година ходи на спортен лагер, и всяка година все намира по кого да въздиша, образно казано Wink тръпката бързо отминава, защото момчето все не е от нашия град и комуникацията бързо изчезва...

# 206
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 850
Моята мома се гаджоса за първи път миналата есен/на 13 год/. Гаджето беше една година по-голям от нея.Като я разпитвах какво е да имаш гадже ми разказваше,че се гушкат и се държат за ръце.Целувки нямало Simple Smile))
За обикалянето сама и друг път съм казвала,че обикаля почти целия град с компанията/да уточня,че живеем в малък град/.

# 207
  • Мнения: 2 038
Моята мома се гаджоса за първи път миналата есен/на 13 год/. Гаджето беше една година по-голям от нея.Като я разпитвах какво е да имаш гадже ми разказваше,че се гушкат и се държат за ръце.Целувки нямало Simple Smile))
За обикалянето сама и друг път съм казвала,че обикаля почти целия град с компанията/да уточня,че живеем в малък град/.
В същото се изразява гаджосването и при нас Simple Smile Ходят на кино, на разходки в парка. Познавам момчето и предпочитам да знам къде е и с кой е, а като я взима и изпраща до вкъщи ми е спокойно.
Сама ходи на училище, на танци, на английски и на пиано, но всички те са на разстояние не повече от 5-10 мин. пеша от нас.
*Biskvitka*, явно е до хигиена наистина, на моята също трябва да й се напомня.

# 208
  • Мнения: X

Събирам мнения  за ваксината с HPV за момичетата на 11 и 12.
Сложихте ли тази ваксина на дъщерите си? Впечатления и съвети?

# 209
  • Мнения: 147
Аз попитах няколко добри гинеколози в нашия град, включително и моята, която е следяла и двете ми бременности, и на която имам изключително много доверие. Всички казаха, че са категорично против. При едното ми дете вече е много късно да се прави, но за другото още има време. Най-вероятно няма да правим и на нея. Попитах и майки на съученички, повечето от тях не бяха я направили.
С риск да прозвуча изостанала, мисля, че тази ваксина е по-скоро нещо експериментално, все пак медицината (особено в България) не е чак толкова развита, че само с една инжекция и хоп - защитен си против рак... Thinking

Последна редакция: чт, 05 сеп 2019, 17:17 от naslada_99

Общи условия

Активация на акаунт