Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза! 2

  • 77 836
  • 705
  •   2
Отговори
# 630
  • Русе
  • Мнения: 1 524
Само да кажа, че при проф. Яблански цената на прегледа не е 120 лв., а 160 лв.

# 631
  • Мнения: 6 319
Само да кажа, че при проф. Яблански цената на прегледа не е 120 лв., а 160 лв.
Това е странно, защото от регистратурата на Токуда ми казаха, че прегледа при проф. е само платен и цената е 120 лв., но поради възникнали въпроси за възможен час ми дадоха телефона на асистентката, която каза, че за конкретната дата няма час за проф. Яблански, но има за лекар от неговия екип. И като ми каза така и същата цена очаквах че става въпрос за лекар с достатъчно професионален опит, защото разказах на асистентката за какво става въпрос. Чувствам се подведена, разочарована и несигурна в резултата от консултацията. В крайна сметка всичко беше сведено до коментар, че сколиозата е на ниво което не е за операция, а не за това отидохме при специалист ортопед. И 120 лв. за лекар който няма достатъчно стаж, отделно 70 лв. за рентгенова снимка, на фона на 50  или 70 лв. за консултации с доц. или проф. в друга област на медицината ми изглежда прекалено. Но не цената ме вълнува в момента, а впечатления за способностите на този толкова млад лекар да поставя правилно диагноза извън гръбначните изкривявания които се виждат ясно на снимката и за непрофесионално око като моето.

# 632
  • Мнения: 5 728
Не е ли възможно да се изпрати само диска/ снимката за второ мнение? Къде, не знам. В платформата халее дали не може онлайн? Аз бих пробвала, ако толкова се притеснявам.
Ще платиш още обаче.

# 633
  • Мнения: 6 319
Но проблемът за който отидохме не е сколиозата изобщо. За нея знаем от 11 год. Ситуацията в момента е такава, че сколиозата не може да се терапевтира и сме приели, че я има. Освен това на разчитането пише съвсем други прешлени от тези, които са установени преди 11г.
За съвсем други проблеми, различни от изкривявания, търсихме консултация с ортопед.
И въпреки, че видяха състоянието на детето иим обясних възможностите му го поставиха в риск заинатявайки се да го снимат в изправена поза каквато то не може да заеме дори и с поддръжка от други хора, защото снимка в легнало положение щяла да даде фалшив резултат, а в детски болнични отделения предвид състоянието му са го снимали легнало.

Последна редакция: пн, 04 сеп 2023, 17:37 от Рори72

# 634
  • Мнения: 3 642
Опитните ортопеди в екипа на Яблански са Влаев и Иванов. Преглеждат с направления, но трябва да си запишете час преди да вземете направлението, често са заети за следващите 30 дни. За рентгена също може да вземете направление от личния лекар.
Яблански преглежда само платено

# 635
  • София
  • Мнения: 5 050
Профилактични прегледи за деца в Пирогов по случай първия учебен ден
https://pirogov.eu/bg/profilaktika-na-skolioza-v-pirogov-predi-s … U9gPra_WwoGXOgXmY

# 636
  • Мнения: 5
Здравейте.Някой посещавал ли е шрот лагера в Банско.Н|уждая се от отзиви за него,защото ни предстои да го посетим със синът ми който има сколиоза

# 637
  • София
  • Мнения: 4 032
Снимка на цял гръбначен стълб прави ли се на други места освен Горна баня и Токуда?

# 638
  • София
  • Мнения: 1 175
Мои близки са правили в Света София снимка на цял гръбначен стълб.

# 639
  • Мнения: 50
В Пирогов направиха на дъщеря ми,лекарката беше описала какво иска .

# 640
  • Русе
  • Мнения: 179
Здравейте, може ли мнения за Вип плюс Варна относно преглед и изработване на корсет за S образна сколиоза ? Благодаря.

# 641
  • Мнения: 19 346
В София мед ми бяха препоръчали при Чупетловски. Нямам наблюдения.

# 642
  • Мнения: 23
Здравейте, споделям това видео, защото мисля, че може да помогне на някого да вземе решение за детето си. Дъщеря ми е оперирана при проф. Яблански и сме му безкрайно благодарни.
https://www.youtube.com/watch?v=yQyy91Bv8GA

# 643
  • Мнения: 2 128
nadq5, много информативно видео, благодаря!

# 644
  • Мнения: 943
Момичета, някоя да има така наречената Вдовишка гърбица, прилагам примерна снимка от нета.

Нещо подобно е и моето, за момента проблема ми е чисто естетически. Създава ми голям комплекс, а за напред предполагам, че няма да е само това.
Всякакви съвети ще ми бъдат полезни. Не съм ходила на лекар. Преди това нещо го нямах, на 36 години съм, може би се е появило последните 2-3 год.

Общи условия

Активация на акаунт