Захранване - въпроси и отговори - тема 6

  • 28 722
  • 756
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 948
Месо - през ден. И мен ме интересуват овесевите ядки, чудя се с какво да давам сиревето. Кус кус и попара не се приемат добре.

# 721
  • Мнения: 2 404
Редуваш всеки ден. Един ден зеленчуково пюре + вид месо, на следващия само зеленчуково пюре с жълтък. Поне аз така правех.

Овесени ядки, назад, споменах, че харесвам Лидълските, син пакет, фини се водят.

Последна редакция: чт, 16 яну 2020, 17:07 от Be_Special

# 722
  • Мнения: 775
И при нас не се приемат добре попара, кус кус или макарони. Сиренето слагам в обяда. Сутрин започнах да давам кисело мляко с бисквити или с плод. Почти съм сигурна, че няма да хареса и овесените ядки, но ще пробвам

# 723
  • Мнения: 844
Аз давам месо по-често, защото моя син (вече на 9 месеца) не харесва почти нищо постно. Говорих с лекарката и тя каза, че стига все пак да приема зеленчуци и плодове, месо може и по-често.

# 724
  • Мнения: 504
Аз взимам на Лидъл финни в синия пакет, даже другата седмица са на промоция. Месо през ден в дните без месо жълтък. Макарче аз давам и два поредни дни  месо на 1г 4м.

# 725
  • Мнения: 2 404
В самото начало на въвеждане на месо и жълтък е хубаво да се редуват. След годината и някакви месеци и аз съм давала по-често месо. Макар че дъщеря ми е фен на каймата, късчето месо в пилешка супа (например) избягва, бута месо и яде зеленчуците и картофите. Вече е на 2 г и малко и пак е така. Яде мусака, Пълнени чушки, кебапчета, кюфтета. Затова купувам /избирам месо и после ми го мелят на кайма.

# 726
  • Мнения: 4 940
Maria_mia, често правя просо със сиренце и масло. Става си като кус кус. Няма никакъв проблем и с овесени ядки да правиш Simple Smile

# 727
  • Мнения: 2 833
Аз взимам на Лидъл финни в синия пакет, даже другата седмица са на промоция. Месо през ден в дните без месо жълтък. Макарче аз давам и два поредни дни  месо на 1г 4м.
Миже ли да качите снимка на овесените (дано ги има и тук в немските лидъл)
Също така на Хипп с грис и Хипп с мюсли някоя от вас давала ли е

# 728
  • Мнения: 948
Давала съм каша овес, предполагам, не се налага въвеждане на овесените ядки?
Тирамису, може да пробвам, благодаря.

# 729
# 730
  • Мнения: 948
Взех ги Blush Как ги приготвяте и каква порция за дете на 1 г.?
П.с. върнах се и прочетох, но нямат ли нужда от киснене?

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 00:55 от Maria_Mia

# 731
  • Мнения: 68
Здравейте! Предстои ми да захраня моето бебе с тиквичка и след това със спанак. Но пюрето трябва да е без съдържание на картоф, без глутен и без мляко, защото моето дете има алергия. Не откривам в търговската мрежа такива пюрета. Дали някоя от вас може да ме насочи към подобни пюрета? До сега е яло морков, тиква и пащърнак.

# 732
  • Мнения: 775
mazurka, да ти кажа честно не съм виждала чиста тиквичка или спанак. На гербер съм виждала тиква, морков, броколи и карфиол,  На babybio царевица, морков. На Hollе пащърнак, морков. Може би ще ти е най-лесно ти да си ги приготвяш, в повечето комбинации има картоф, иначе без глутен и мляко има колкото искаш.

# 733
  • Мнения: 6 411
Аз купувам зеленчуци и плодове от био магазин. Варя и пасирам. Лесно, удобно, бързо. Правя си комбинации по желание.
 Сега ще захранвам с месо и само него ще купя бебешко пюре само местно и ще добавям към зеленчуци. Колко време след отваряне мога да съхранявам бурканчето в хладилник?

# 734
  • Мнения: 861
Как се дават кашите по ред , началото е с оризова , вече я давам,  след това как се дават?

Общи условия

Активация на акаунт