АВГУСТинки 2019 - тема 12

  • 18 343
  • 325
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 381
До моя термин има още 6 дни, АГ ме проверява за разкритие в четвъртък и имах 1 пръст. След прегледа и аз имах кървене, а днес вечерта тапата ми започна да пада.
В четвъртък съм на преглед пак, но в болницата и ако има някакво развитие ще раждам,ако не се случи до тогава 😀 ще се случат нещата, не се притеснявай.
Успех и леко раждане!

# 166
  • Пловдив
  • Мнения: 185
Да знам, че заради жълтеницата много ги унася, ама тя така спи, че каквото и да я правим, колкото и да я стискаме не желае да се разсъни да засуче. Принудих се да и давам от шише и сега, вече когато се разбужда за ядене не желае изобщо да засуче от гърда. Трябва да се цедя, взех си шишето на медела, за да и създам поне разбиране, че няма да пада храната на готово. Много съм се отчаяла дали ще мога да я върна на гърда Cry

# 167
  • Мнения: 475
Разбира се че ще можеш. Само трябва търпение и постоянство.  Като охладнее ще захапе. Само месец отказвай и не и давай веднага шишето. Големия ми син като беше на няколко седмици трябваше да го храня с АМ една седмица заради жълтеницата. И аз си мислех,че няма да иска да суче после. Но слава богу си започна да суче,все едно никога не е спирал. Така че търпение и постоянство.

# 168
  • Варна
  • Мнения: 63
Аз бях така седмица преди раждането.
Тапата падна на части, като започна  един ден преди да започнат контракциите.

Спокойно и леко раждане, бебчето ще си избере деня 😊
 
Мами, аз съм с термин утре, а на прегледа днес АГ отчете един пръст разкритие и неизгладена шийка. Според тоновете получих две неболезнени контракции, като после не съм получавала. А бебето е доста поспаливо. Тапа не е падала, имах леко розовеникаво зацапване след първия преглед за разкритие и това е. Някоя друга в подобно положение? Или да е била?

# 169
  • Мнения: 111
Аз нещо май не се справям с храненето,ние сме на смесено хранене/първо я слагам на гърда,после давам АМ,незнам коя поредност е правилна/!Всеки път изяжда различно количество АМ,понякога 30мл,60мл,90мл...понякога повръща!На 25 дни сме,заспива тъкмо,слагам я унесена и почва едно хълцане,докато не направя ново шише не й  минава,и работата стана,че ядем уж на 2 часа,като обаче храненето продължава 1.30,и накрая реално е спала 30 мин и това е денонощно едвам издържаме с таткото без сън?Имали някой подобен проблем?

# 170
  • Мнения: 452
Разбира се че ще можеш. Само трябва търпение и постоянство.  Като охладнее ще захапе. Само месец отказвай и не и давай веднага шишето. Големия ми син като беше на няколко седмици трябваше да го храня с АМ една седмица заради жълтеницата. И аз си мислех,че няма да иска да суче после. Но слава богу си започна да суче,все едно никога не е спирал. Така че търпение и постоянство.
Защо с АМ заради жълтеницата? Спинкаше ли? Аз се чудя за тази жълтеница имаме ли, нямаме ли, колко е...Сряда сме на преглед в Токуда, ще им кажа да измерят билирубина. Чудя се за това ли е сънлив или заради това, че се роди по-рано и малък. 🙄
Tete87 защо яде по час и половина? Не можеш да я събудиш ли? Нашият като изяде колкото иска и не мога да го накарам повече.. бута шишето с езиче и се мръщи.

# 171
  • София
  • Мнения: 513
Аз се чудя за тази жълтеница имаме ли, нямаме ли, колко е...Сряда сме на преглед в Токуда, ще им кажа да измерят билирубина. Чудя се за това ли е сънлив или заради това, че се роди по-рано и малък. 🙄
В Токуда на моята бебка неонатолозите ѝ мереха билирубина всяка сутрин по време на тоалета с безкръвния апарат. Прилича на електронен термометър и с него потупват три пъти по гърдичките на бебето. На втория ден видяха, че са доста високи стойностите, пуснаха и кръвни изследвания и назначиха фототерапия. Последно я сложиха на лампата в деня на изписването. Иначе най-много си личеше по склерите на очите, около устичката, венците и небцето - виждаше се ясно, че са жълти. Предполагам, че щом не са ти казали нищо няма място за притеснение.

# 172
  • София
  • Мнения: 406
Tete87, и ние сме на смесено хранене. Винаги я слагам първо на гърда - гледам да суче поне по 10-15 мин. на всяка гърда преди да дам шишето (дори когато подозирам, че кърма няма достатъчно). Когато й давам АМ, периодично изваждам биберона, след това го предлагам отново - тя отказва в някакъв момент и не я насилвам. Изпива различно количество - между 60 мл и 90 мл АМ - предполагам зависи колко кърма е изсукала преди това. От два-три дни спрях да я будя по часовник за ядене, защото като е сънлива не суче, само ми дреме на гърдите и след това си търси адаптираното мляко или заспива толкова дълбоко, че в крайна сметка нищо не изяжда. Чакам я сама да покаже признаци на глад - обикновено на 3, понякога на 4 часа. Има и моменти, когато мрънка за храна и през час - тогава я слагам само на гърда. Ако питам някой лекар, ще каже, че 4 ч. е голям интервал за толкова малко бебе, но пък е жизнена, пълни и мокри памперсите редовно. Кака й едно време също беше на смесено хранене (кърмихме се 9 месеца и се дохранвахме) и правеше интервали по 4 часа, пък в крайна сметка си беше много добре.
Иначе и ние се храним по цял час по този начин, признавам си, че и аз имам своите съмнения дали правя нещата правилно, но честно казано не виждам какво мога да променя, освен да се откажа от кърменето, а все още не ми се иска да го правя.

# 173
  • Мнения: 452
Аз се чудя за тази жълтеница имаме ли, нямаме ли, колко е...Сряда сме на преглед в Токуда, ще им кажа да измерят билирубина. Чудя се за това ли е сънлив или заради това, че се роди по-рано и малък. 🙄
В Токуда на моята бебка неонатолозите ѝ мереха билирубина всяка сутрин по време на тоалета с безкръвния апарат. Прилича на електронен термометър и с него потупват три пъти по гърдичките на бебето. На втория ден видяха, че са доста високи стойностите, пуснаха и кръвни изследвания и назначиха фототерапия. Последно я сложиха на лампата в деня на изписването. Иначе най-много си личеше по склерите на очите, около устичката, венците и небцето - виждаше се ясно, че са жълти. Предполагам, че щом не са ти казали нищо няма място за притеснение.
Да, като бяхме там нямаше нищо притеснително. Жълтеницата му беше лека, физиологична и не ни слагаха на лампа. Сега личната идва в къщи и вика малко жълт бил, за това. А на мен не ми се вижда жълт. Ще видим в сряда.
Пухелина, ти на коя дата го роди?

# 174
  • София
  • Мнения: 513
Да, като бяхме там нямаше нищо притеснително. Жълтеницата му беше лека, физиологична и не ни слагаха на лампа. Сега личната идва в къщи и вика малко жълт бил, за това. А на мен не ми се вижда жълт. Ще видим в сряда.
Пухелина, ти на коя дата го роди?
Сигурна съм, че щеше да забележиш, ако е много жълт. Повечето бебета изкарват жълтеница и при всички минава за различен период. Не се притеснявай, всичко ще е наред. Аз родих на 13-ти Blush

# 175
  • Мнения: 111
Първо на гърдата стои 30 мин,после с АМ 30 мл и прави почивка 10 мин,после пак 30 мл.пак почива,унася се,слагам я в леглото и я хваща хълцането и с него 20 мин докато й мине,оригне и станало 1.30,спи 30-40 мин и пак е готова да яде 
Разбира се че ще можеш. Само трябва търпение и постоянство.  Като охладнее ще захапе. Само месец отказвай и не и давай веднага шишето. Големия ми син като беше на няколко седмици трябваше да го храня с АМ една седмица заради жълтеницата. И аз си мислех,че няма да иска да суче после. Но слава богу си започна да суче,все едно никога не е спирал. Така че търпение и постоянство.
Защо с АМ заради жълтеницата? Спинкаше ли? Аз се чудя за тази жълтеница имаме ли, нямаме ли, колко е...Сряда сме на преглед в Токуда, ще им кажа да измерят билирубина. Чудя се за това ли е сънлив или заради това, че се роди по-рано и малък. 🙄
Tete87 защо яде по час и половина? Не можеш да я събудиш ли? Нашият като изяде колкото иска и не мога да го накарам повече.. бута шишето с езиче и се мръщи.

# 176
  • София
  • Мнения: 317
Момичета да се запиша и аз с огромно закъснение. На 09.08 ден след термина ми се роди моето прекрасно момиче Денимира, 3,560 кг, 53 см. На деня на термин 08.08 бях на тонове, на които нямах нито една контракция, разкритието ми беше 1 см. Разбрах се с моето АГ в Токуда на 09.08 да отида пак на тонове и преглед, но имаше голям шанс да си ме върне. Бяхме се разбрали да изчакаме до 7 дни след термин. Нямах никакви признаци или контракции през нощта, тапата ми беше започнала да пада постепенно около 5 дена преди това. Е на прегледа сутринта към 8 и 30, точно на магарето, преди да провери за разкритие почнаха леко да ми текат водите, та ме приеха. След нормалните процедури - клизма, катетър за епидурална упойка, система с окситоцин на много бавна капка бавно и полека докарахме контракциите, доспукаха ми мехура да изтече по голямата част. Сложиха ми упойка към 14 часа - твърди се че те държи около 1,30 часа макс 2. Очаквахме да ми сложат втора към 16, но разкритието вече беше 8 см, та ме оставиха без за да мога да усещам напъните. Реално започнах да напъвам след 16 и 15 (мъжът ми направи снимка на топката, точно преди да се кача на леглото) и в 16 и 27 имам друга снимка с детето върху мен. Та както ММ казва роди за няма и 12 минути, на 3 контракции с по 3 напъвания. Страшно доволна бях от раждането си, е боля накрая, но пък си заслужава и е факт, че като гушнеш детето всичко се забравя. Имам 2 вътрешни шева за външните не съм сигурна имам ли и колко, бая време ме шиха, но бях с втора доза упойка и като цяло не усещах нищо. Изписаха ни на 3-тия ден - 12.08, имаше лека жълтеничка, която не налагаше фототерапия. Лошото е, че в нас я държах само на кърма, а реално жълтеницата я е изморявала и не е поемала достатъчно, та се оказа че за близо 10 дена беше наддала само 120 грама и билирубина показа, че и жълтеницата продължава. Сега минахме на АМ с добавка изцеждане на страшно намалялата ми кърма - горе долу веднъж и давам 60АМ+30 кърма и понякога ако съм събрала 60 кърма на 30 АМ, но важното е малката да е добре. Мисля че сега наддава, но съм на преглед отново в четвъртък да видим и теглото и билирубина как е.

# 177
  • Мнения: 3 942
Честито бебче! При кого раждахте в Токуда?

# 178
  • Мнения: 139
Аisi,честита бебка, да е здрава и щастлива!

И моята принцеса се роди на 09.08.☺

# 179
  • София
  • Мнения: 317
Честито бебче! При кого раждахте в Токуда?

Раждах при д-р Атанасова, супер доволна съм от нея.

Общи условия

Активация на акаунт