Първа кола

  • 22 569
  • 334
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 9 920
Тоя японец коя марка, модел и година е?

Защо японец? Счита се, че частите им са скъпи.
Corolla.
По-рядко се налага да се правят, за това Stuck Out Tongue  Инвестирам във време и пестене на нерви.
А това със скъпите части е някакъв мит (може би от СОца) останал...

# 271
  • София
  • Мнения: 2 919
Тоя японец коя марка, модел и година е?

Защо японец? Счита се, че частите им са скъпи.
Corolla.
По-рядко се налага да се правят, за това Stuck Out Tongue  Инвестирам във време и пестене на нерви.
А това със скъпите части е някакъв мит (може би от СОца) останал...

Този мит се бори с другия мит, че се чупят рядко и инвестицията се разтяга във времето Joy За 5-6000 ще вземеш кола на над 250 000, което е границата на разумните капиталовложения от страна на първия собственик, който и за това я продава.  Естествено, много неща зависят и от новия собственик - колко ще навърта годишно и при какъв стил на управление. Ако кара пенсионерската и навърта под 10000, както правя аз, може още две-три години да вдига капака само за смяна на маслото, но само ако има луд късмет и наистина попадне на подарък под формата на кола с непревъртян километраж и бастуна на бабата в багажника  Joy Joy Joy

Последна редакция: нд, 05 юли 2020, 14:33 от Mунчо

# 272
  • Мнения: 50
Здравейте, търся си първа кола.Наскоро изкарах курсовете и се оглеждам вече за автомобил. Не разбирам много от коли,но основно искам колата да е не много мощна ,до 90конски сили ,сравнително евтина подръжка.Бюджета ми е до 5000лв,като съм заделил и отделно 1000лв за регистрация, обслужване и др. От мненията на хората, разбрах че трябва да избягвам френските коли и да се ориентирам към немски или японски.
Какво мислите за коли като Опел корса 2007г.,Тойота Ярис,Сеат ибиза?
Не искам марки като Бмв,мерцедес или ауди ,защото според мен не са удачни за първа кола ,тъй като са мощни и сравнително скъпи за подръжка. Ще се радвам и да чуя какво мислите и за Голф 4 и 5.

# 273
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Аз бих заложила на сеата. Моя приятелка има, желязна е. Евтина поддръжка.

# 274
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Нали знаете лафа, че в България като се похвали някой, че си е купил нова кола, го питат на колко хиляди километра е.

# 275
  • Мнения: 2 998
Мой познат има Ибиза от 5 години. Моделът е точно 2007 или 2008, на около 120000км. Доволен е, нямал е никакви сериозни проблеми, но я купи от официалния вносител на Сеат.

# 276
  • Мнения: 3 732
Не го знам. Тарталета, би ли го пояснила?
Километраж лесно си превърта. Каква е логиката зад израза?

# 277
  • Мнения: 5 639
Това е виц. Нова кола би трябвало да значи нова от магазина, само тук значи нова за тебе.

# 278
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Да. Логиката е, че купуваме старите бракми на Европа, в повечето случаи даже у километрите не си играят да ги бутат.
Имам приятел, който иска да регистрира колата си в Испания. А тя е над 20- годишна. Не му отказват, но регистрацията струва колкото да си купи друга кола на старо тук. Не напразно е така.

# 279
  • София
  • Мнения: 2 919
... в повечето случаи даже у километрите не си играят да ги бутат.

За тези приказки си изкара голяма почерпка от нашите автоджамбази  Joy Joy Joy Joy Joy Joy

 П.П. Нали не вярвате на твърдението, че всичкия нов внос е на 123456 километра, но цената е такава, защото първия (99% са от първи собственик, непушач, 1948-ми набор, който е карал колата само в неделя до църквата) собственик вече не може да я кара и много са му трябвали пари за достойни старини.

Последна редакция: пн, 06 юли 2020, 09:58 от Mунчо

# 280
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Имам предвид, че ако попаднат на някое блъснато бижу на 150 хиляди, го правят бонбон и без да му бутат километража. Все пак 150 хиляди км за България са си равни почти на нула.

# 281
  • Мнения: X
Здравейте, търся си първа кола.Наскоро изкарах курсовете и се оглеждам вече за автомобил. Не разбирам много от коли,но основно искам колата да е не много мощна ,до 90конски сили ,сравнително евтина подръжка.Бюджета ми е до 5000лв,като съм заделил и отделно 1000лв за регистрация, обслужване и др. От мненията на хората, разбрах че трябва да избягвам френските коли и да се ориентирам към немски или японски.
Какво мислите за коли като Опел корса 2007г.,Тойота Ярис,Сеат ибиза?
Не искам марки като Бмв,мерцедес или ауди ,защото според мен не са удачни за първа кола ,тъй като са мощни и сравнително скъпи за подръжка. Ще се радвам и да чуя какво мислите и за Голф 4 и 5.
Голф 4 1.6 от последната година на производство гледаш (2003-та мисля) и си в играта - части бол (и евтини, и скъпи, нови и на старо), майстори и сервизи за VW бол, идеална първа кола. Е няма да е 90 коня, май са 100-105, там някъде. Не се подлъгвай по 5-ците, че са по-нови - с тоя бюджет ще вземеш някоя постна от първите години на производство с детските болести.

# 282
  • Мнения: 1 355
Аз се грижа в момента за едно немско бабЕ и карам чат-пат колата и. Седем годишна е на 10 775 км. Тази кола един ден ще замине за източните страни, Фиат Панда е. Не ми се вярва някой от семейството да я иска.

# 283
  • Мнения: 1
Здравейте! Аз съм нова в шофирането и затова търся евтин, икономичен автомобил, най-вече с евтина поддръжка, при който не се появяват значителни проблеми. Спряла съм се на няколко варианта:
1. VW Polo 1.4 ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН. Мощност 75к.с. от 2001 година. Тук това, което ме притеснява е дали мощността е достатъчно голяма и дали тя прави проблем.
2. Nissan Almera 1.8, 116к.с. от 2002 година с газова уредба
3. Модели на Рено, като например Renault Clio 1.4 16v с газова уредба, 98к.с. от 2002 година. Тук ме притеснява, че по форумите почти не съм видяла добро мнение за Рено
4. Също вариант е и Peugeot 206 1.6 16V от 2003 година с газов инжекцион. Но тук също ме притеснява, че мненията по форумите не са добри
5. Ford Mondeo 1.8 110к.с. от 2002 година с газова уредба
6. Hyundai Elantra 90к.с. от 2001 година с газов инжекцион
7. Ford Focus 1.6 газов инжекцион от 2001 година
8. Citroen Xsara Picasso 1.6 от 2002 година с газова уредба
9. Mazda 6 1.8 от 2003 година с газова уредба
Ако някой се сеща за друга марка и модел, който е на цена около 2000лв с газова уредба или газов инжекцион, моля нека да сподели мнение и за него. Знам, че за тази цена, вероятно е почти невъзможно да намеря читав автомобил, но ако издържи 3-4 години, без да прави сериозни проблеми ще съм много доволна. Мненията на хора, които имат или са имали някои от автомобилите ще са ми изключително полезни! Благодаря Ви предварително!

# 284
  • Мнения: 40 914
За тази цена ще трябва да дадеш поне 1000 за ремонт веднага за да можеш поне малко да разчиташ на колата.

Общи условия

Активация на акаунт