Първа кола

  • 22 627
  • 334
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 3 164
Как, ще бедства със седана и ще изчислява колко още има от автомобила след видимата част. Но те и джиповете не са супер лесни за паркиране в сравнение с Фабия.
Аз шкода не съм карала, но бих търсила (и съм) максимално масов модел, с евтин данък и поддръжка. Ако имам доверен сервиз за марката на удобно място, е голямо улеснение.

# 256
  • Мнения: 41 080
Аз съм карала малко една служебна Фабия и не е толкова зле. За голям мъж беше тясна, но за жена трябва да е ОК. За мен най-важното беше, че предложената не е горублянска, а се продава от дилъра със сервизна книжка и реални километри. Ако се търси по автокъщите кой знае какво чудо ще се намери.

# 257
  • Мнения: 15 646
Младите шофьори в днешно време са толкова облагодетелствани от към екстри, че вече размера на първата кола няма никакво значение при паркиране. В най-лошия случай колата е снабдена с парктроник, а в най-добрия си паркира сама. Дори и на курсовете колите са такива. Я да дойдат да ми паркират една Лада 7-ца и тогава да им дават книжки Grinning
Шегата настрана - ако някой ден трябва да си взема Шкода, то със сигурност ще е само Супърб. Съседа си купи чисто нов - много ми харесва.

# 258
  • Мнения: 2 478
Чудесно мнение, Lady.
Ще допълня само, че дори да няма парктроник, винаги може да се сложи, че даже и камера за задно виждане и всякакви датчици.
Superb не е лош, но сякаш VW Passat повече ми харесва, но първия сякаш е една идея по-голям. Говорим за последните поколения.
И все пак "правилното" мислене си е, на тийн да се вземе нещо, на което да се учи, очуква, и да не се мисли много-много.

# 259
  • Мнения: 41 080
Дами, първо обърнахте ли внимание на бюджета? Той изключва подобни самопаркиращи екстри и камери, че даже и парктроник.
Освен това и най-съвършената роботизирана паркирачка не може да намести супърб на мястото, току що освободено от Фабия, защото двете имат към 90 см разлика в дължината... Просто няма да влезе. А Фабията може да се паркира и на място за голяма кола, и на място за малка такава.

# 260
  • Мнения: 153
Здравейте, завърших курса си успешно карах BMW X5 - автоматик, какво мислите за Mercedes A170 - автоматик като първа кола?

Последна редакция: ср, 01 юли 2020, 12:42 от mara70

# 261
  • София
  • Мнения: 2 922
Здравейте, завърших курса си успешно карах BMW X5 - автоматик, какво мислите за Mercedes A170 - автоматик като първа кола?

Ами, мислите са според бюджета - ако е за 5000 лева, по-добре не Hug

# 262
  • Мнения: 153
Колата няма да е нова купувам я използвана и е 1999 година. Исках нещо подобно на това което съм карала на курса, но да не е BMW.

# 263
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Кола на над 20 години тепърва да купуваш? Чисто заробване, нищо, че е Мерцедес!

# 264
  • Мнения: 452
Аз след като завърших курса съм паркирала и каралаФиат мултипла ( метан, бензин), Октавия ( дизел) и Корса (автоматик, бензин.) първите две с ръчна. Не съм имала проблеми и с трите ... но октавията и суперба са класа. Пасата като го сравня с октавията ми е тесен

# 265
  • София
  • Мнения: 9 933
Предвид че рядко излиза нещо от частник в пазара на коли - японско возило с бензинов мотор, за 5-6000лв - какво ви е мнението за вкарване на даден модел кола от човек, който вкарва избрани, по поръчка?
За регистрацията колко трябва да се предвидят (Евро 3 или 4)?

# 266
  • София
  • Мнения: 2 922
Предвид че рядко излиза нещо от частник в пазара на коли - японско возило с бензинов мотор, за 5-6000лв - какво ви е мнението за вкарване на даден модел кола от човек, който вкарва избрани, по поръчка?
За регистрацията колко трябва да се предвидят (Евро 3 или 4)?

2007-2008 за 5-6000 лева ??? Марка и модел? Регистрация и първо обслужване около 1000 лева.

# 267
  • София
  • Мнения: 9 933
Предвид че рядко излиза нещо от частник в пазара на коли - японско возило с бензинов мотор, за 5-6000лв - какво ви е мнението за вкарване на даден модел кола от човек, който вкарва избрани, по поръчка?
За регистрацията колко трябва да се предвидят (Евро 3 или 4)?

2007-2008 за 5-6000 лева ??? Марка и модел? Регистрация и първо обслужване около 1000 лева.
2005-2006. Обслужването не го броим сега, то е еднакво и при покупка от частно лице и може и да не стигнат 1000лв.
500лв ли е оскъпяването ако е внос?

# 268
# 269
  • Мнения: 3 732
Тоя японец коя марка, модел и година е?

Защо японец? Счита се, че частите им са скъпи.

Общи условия

Активация на акаунт