Отговори
# 405
  • Мнения: 267
И аз споделям горното мнение Simple Smile На мен ми е първо дете,но за жалост така разбрах,че вече може да се обръща... Отидохме на лекар веднага, а лекарката се опита да ме успокои,че се случват такива ситуации макар доста неприятни. За единичен случай не може да се говори за лош родител, нормално е да се притесняваш,но не се обвинявай прекалено. Успешна учебна година на каката Simple Smile

# 406
  • Мнения: 501
Здравейте! Днес бяхме на консултация и се оказа, че бебчо му се е затворила фонтанелата, а той е на 3 месеца. Та да питам къде да го заведа на лекар, че моята ми каза с един прискърбен тон ми то няма какво да се направи и нямало нужда от преглед, да съм приемела, че ще е с по-малка глава

# 407
  • Мнения: 7 776
Кактусче, в острия период може да сърби, и то доста неприятно АД.
Съгласна съм. Само, че тук се описват появяващи се и изчеващи петна, не постоянен обрив. При щерка ми, която е с АД, тази поява на петна не е със сърбеж. А е реакция на временен дразнител и изчезват, както са се и появили. А и силно се съмнявам тази диагноза да не е вече отхвърлена при все, че авторката е написала,че е имало вече предписани лекарства. Все си мисля, че най-често срещаната диагноза ще е обсъдена вече. Водено било по различни лекари - не се казва какви,не се казва какво яде. Няма как да се реши от един сърбеж и петна,че е АД, дори една снимка ще каже повече от въпросния пост.

# 408
  • Мнения: 18 477
Да, и на мен не ми прилича на АД по описанието, но реших само да уточним. Иначе тяхното по-скоро с това появяване и изчезва ми звучи като уртикария. Така или иначе решения на такива случаи хич не е удачно да се търсят във форум.

# 409
  • Мнения: 123
Гери, доц. Маринова е страхотен доктор. Има голям личен опит в работата с атопичен дерматит и проблеми като на твоето бебче. Ако не можеш да чакаш до четвъртък мога да те посъветвам да отидете утре извънредно (мисля, че работеше във вторник и в четвъртък сутрин) и лично да говориш да види бебчето, не вярвам да ви върне но може да ви се наложи да чакате доста. Или можеш да опиташ да намериш неин телефон в нета и да и звъннеш.

Здравейте!
Моля за помощ!
Имам дъщеря на 1,5 месеца, изключително кърмене на поискване.
От 07.09.19г. има кървави нишки и розова слуз в акото, съответно и то е доста рядко. На 2 пъти имаше и по - голямо количество кръв.
До тогава е взимала Биогая, Инфакол, Вигантол.
Педиатъра по ЗК не знае какво й е, даде Ентерол, който не помогна. Предлага АМ, аз не искам.
Дали сме изследвания на акото, което ще излезе във вторник.
Извиках педиатър по спешност, който каза че е АБКМ и обаче увеличи Ентерола и Биогая на 20 капки?! (не съм давала повече от 2 пъти по 5). Знам, че Ентерол и Биогая не се дават при абкм.
Междувременно аз ям само варени картофи и свинско на скара.
Заведох я на гастро в МЦ Детско здраве и тя каза, че не е алергия, а липса на витамин К (нямаме 2ри прием) и каза да спрем всички други неща и да дадем 2 капки витамин К и да давам Арника 6 дни.
Вчера включих варен и на скара морков към моето хранене.
Дадох витамина вчера в 11 на обяд, туко що обаче (6 сутринта) в акото има много повече кървави нишки и слуз.
Въпроса ми е къде и на какъв лекар да я заведа за София?
Записала съм час при доц. Мариана Маринова в Педиатрията за четвъртък и при др. Димитров алерголог в Токуда за събота (нямат по - рано), но не мога да чакам.
Дори след кръвта онзи ден педиатъра по спешност каза, че не е спешно и да изчакам, но аз вече не мога 😭

# 410
  • Варна
  • Мнения: 728
При удар на главата, освен изброените неща, винаги проверявам и зениците с фенерче.

# 411
  • Мнения: 6 622
Как проверяваш? Звънях на педиатъра, нямало нужда да я види щом е жизнена.

# 412
  • Варна
  • Мнения: 728
Ами светя на детето с фенерчето срещу очите. Когато е на светло зениците трябва да се свият, после на тъмно да се разширят. Ако е през деня, може и да го доближиш до прозореца срещу слънцето.

# 413
  • Мнения: 3 439
Това ми звучи садистично, пусни си ти фенер срещу очите...

# 414
  • Мнения: X
Чак пък садистично, лекарите нали и те така правят.

# 415
  • Мнения: 3 439
Е те лекарите и оперират.

# 416
  • Мнения: 267
Реакцията на зениците е изключително показна при травма на главата!

# 417
  • Мнения: 422
Това ми звучи садистично, пусни си ти фенер срещу очите...
Е те лекарите и оперират.

Не искам да се заяждам, но мисля, че прекалено много си позволявате и се държите доста грубо. Все пак всички тук сме майки и когато децата имат проблем, най-малко му трябва на човек някой, който да умува и то съвсем не на място.
Даден е съвет, като не го одобрявате, подминете или поне една идея по-добронамерено се изказвайте! Големи критици, садистично било, оперирали били лекарите, аз онзи ден неадекватна бях наречена. Спрете се, моля. Не е тук мястото.

Предполагам, че постът ми ще бъде изтрит, но не се сдържах.

# 418
  • Мнения: 3 439
Грубо е да не мислиш, ама най-вече за околните, не за теб самия.

# 419
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Изобщо не е садистично. Не съм го правила, защото не съм се сещала. Ма той моя тая глава я няма за нищо. По едно време всеки ден се тряскаше някъде, да не говорим и че като се ядоса си я удря нарочно. Първите падания са страскащи, после вече не толкова, разбира се зависи от падането де. Аз и по принцип не съм от паниращите се майки.

Общи условия

Активация на акаунт