Отговори
# 615
  • Мнения: 5 639
Шарки, какво е ВН, моля.
Ежко, стават по-малки. Всичкото балалайки е с тротинетки.

# 616
  • София
  • Мнения: 18 055
Нотарис, Варна. Отговарям на питането ти, нищо че не съм Шарки.

# 617
  • софия
  • Мнения: 4 985
Не, не, мисля че е място в Драгалевци... ама абревиатирата е на английски-нещо black  не знам си какво. Голям хит е сред младежите, ходят от всякакви училища и квартали.... Моята беше там веднъж на РД и си тръгна неприлично рано.... разочарована беше и от купона и от доста съученици. Чалгата не била спестена.

# 618
  • София
  • Мнения: 18 055
aaaa, Black Hawk. И на моите отзивите от този клуб са същите, само изгледът бил хубав.

# 619
  • Мнения: X
На Нотарис идеята с “навъртането” съм я наблюдавала с красива девойка от ФЕГ, в BH. Че чак си спестява пари от закуски за да има за такси да отиде и се върне от BH - защото ако ползва крака и автобус, ще си разбие имиджа.

Ами по мое мнение, стратегията не работи, задълго гадже не успява да задържи.
Какво е ВН? Ааа, Варна - ами нормално, те там по традиция си висят около Морското, да ловят кандидат-капитани на кораби Simple Smile
Усещам враждебност между вас с Нотарис, явно не ме бива за сваха Smile
По въпроса за клубовете и стратегиите не мога да помогна, моят отдавна е извън България. Не знам дали се класира за "синче", защото Нотарис не е посочил изисквания Net Worth за участие в кастинга, и за математик не знам, защото не е от СМГ, но така или иначе не е свободен.

# 620
  • Мнения: 6 302
Чл.276, ал. 3 от НК:
(3) (Изм. - ДВ, бр. 103 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) Който противозаконно отнеме, унищожи или скрие официални удостоверителни знаци, предназначени за установяване, плащане или отчитане на стойности, ако извършеното не съставлява по-тежко престъпление, се наказва с лишаване от свобода до две години или с пробация.
Аз ще ги унищожа напълно законно, те са придобити по законен начин, с платени данъци и не са обект на разследване, че да има противозаконно унищожение Laughing Напълно законно унищожение си е, гле'й си работата Laughing Ако беше, както казваш, в текста нямаше да има "противозаконно", а щеше да си е "който отнеме, унищожи или скрие ...". Аз мога и да ги скрия, всъщност, пак напълно законно. Ама не е толкова зрелищно и кефско като паленето в камината . Laughing
:
Законно  само БНБ има право да унищожава, това пък е казано в Закона за БНБ, чл.25
(3) Българската народна банка осигурява печатането на банкноти и сеченето на монети, както и опазването и съхраняването на непуснати в обращение банкноти и монети и опазването и унищожаването на изтеглени от
обращение банкноти и монети

Всякакво друго унищожение е незаконно, съответно в НК е санкцията;) Че са придобити по законен начин е едно, а действието "унищожаване" е друго, няма връзка с това, че са законно придобити, самото действие е незаконно. Grinning

# 621
  • Мнения: X
Чл.276, ал. 3 от НК:
(3) (Изм. - ДВ, бр. 103 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) Който противозаконно отнеме, унищожи или скрие официални удостоверителни знаци, предназначени за установяване, плащане или отчитане на стойности, ако извършеното не съставлява по-тежко престъпление, се наказва с лишаване от свобода до две години или с пробация.
Аз ще ги унищожа напълно законно, те са придобити по законен начин, с платени данъци и не са обект на разследване, че да има противозаконно унищожение Laughing Напълно законно унищожение си е, гле'й си работата Laughing Ако беше, както казваш, в текста нямаше да има "противозаконно", а щеше да си е "който отнеме, унищожи или скрие ...". Аз мога и да ги скрия, всъщност, пак напълно законно. Ама не е толкова зрелищно и кефско като паленето в камината . Laughing
:
Законно  само БНБ има право да унищожава, това пък е казано в Закона за БНБ, чл.25
(3) Българската народна банка осигурява печатането на банкноти и сеченето на монети, както и опазването и съхраняването на непуснати в обращение банкноти и монети и опазването и унищожаването на изтеглени от
обращение банкноти и монети

Всякакво друго унищожение е незаконно, съответно в НК е санкцията;) Че са придобити по законен начин е едно, а действието "унищожаване" е друго, няма връзка с това, че са законно придобити, самото действие е незаконно. Grinning
Нищо подобно.  В това, което си постнал, пише друго - БНБ осигурява опазването и съхранението само на 1) непуснатите и 2) на изтеглените от обръщение заедно с тяхното унищожаване. Никъде не пише, че осигурява опазването и съхранението на тези в обращение. Изобщо този член не говори нищо за тези в обращение.  И ако всяко унищожение от друг освен БНБ е незаконно, в НК нямаше да пише изрично за 'противозаконно" в контекста на физически лица. Защо се пънеш? Нещо не намираш правилния член и закон, но настояваш...

# 622
  • Мнения: 6 302
E, аз бях сигурен, че на майтап пишеш, обаче ако сериозно мислиш, че някой има право да унищожава банкноти, не е така. Има и юристи в темата, нека те да ти кажат, щом на мен не вярваш. Само БНБ има право да унищожава, и то точно непуснатите и изтеглените от обращение. Иначе е престъпление против фискалната система.
Вместо да си палиш камината, по-добре ми ги дай да на мен;) Пък аз ще ти дам хубави въглища за камината;)

# 623
  • Мнения: X
E, аз бях сигурен, че на майтап пишеш, обаче ако сериозно мислиш, че някой има право да унищожава банкноти, не е така. Има и юристи в темата, нека те да ти кажат, щом на мен не вярваш. Само БНБ има право да унищожава, и то точно непуснатите и изтеглените от обращение. Иначе е престъпление против фискалната система.

Виж сега, според мен унищожаването на банкноти от физически лица извън противозаконното, тоест, когато са обект на разследване или са улики, надали е уредено от който и да било закон, защото ако дадено физическо лице го извърши законно, тоест изгори свои, легално придобити и с платени данъци, пари, то това физическо лице е неадекватно и с психични отклонения,  и всеки съд ще го обяви за недееспособно, и по тази причина не може да отговаря пред закона за постъпките си Smiley Затова и не намираш нужния член Smile

# 624
  • Sofiq
  • Мнения: 719
Относно сватбите-тъкмо ида от един детски лагер, на който девойка и младеж (15-16г) се харесаха и на шега заявиха на връщане в автобуса, че ще се женят. Останалите деца им честитяха и се смееха. Идилията свърши, когато се наложи да се връщат, понеже "младоженците"  не стига, че бяха от различни градове, ами и от различни краища на  България. Но пък има Интернет;)) Така че не ги мислете, съдбата събира. Като се харесват младите, да се взимат.Laughing

# 625
  • Мнения: 5 639
На връщане отнякъде, 2-3 часа полет да е била, тази моята същата, 10 годишна тогава, се лепна на седалката до един Гошко и до София му вися на главата (и на техните) и си играха на айпада или каквото беше там. Ние с майка й - рахат. На кацане вече минава стюардесата да провери коланите. По едно време чувам назад се кикотят яко. Поглеждам и що да видя - девойката се препасала с Гошко двамата на една седалка и обяснява на каката, че така било супер, щото били малки и нямало проблем.
На слизане му вика: “Утре съм у вас да си играем”, а баща му с огромно удоволствие: “Ами заповядай, ако имаш път към Перник”.

# 626
  • Мнения: X
Мецане, ти сериозно ли вярваш, че аз или изобщо някой с ума си ще гори пачки Simple Smile Шегувах се, разбира се, но когато ти постна, че е незаконно, ми стана любопитно пи кой закон е това и защо. Наистина не мисля, че отвъд горенето с криминален характер (улики или фалшиви, или...) нещо такова е уредено в закона, защото 1) вероятността да се случи е нищожна и 2) и да се случи (по погрешка например), вероятността да отиде до съд е нищожна.

Нотарис, в Перник съм чувала, че има синчета, за математици не съм, но това не значи, не няма. Може да пробвате и тази писта, не вреди Simple Smile

# 627
  • Мнения: X
Да, и тъкмо  гледам решение на съдийка, родена в Гоце Делчев, завършила право в ЮЗУ и работеща в СГС. Не забелязала промените в КТ след 2011. Страна пл делото  е от Петрич...

Това няма нищо общо с факта къде е завършила. Щом е станала съдийка, значи е държала конкурс и в момента, в който го е издържала, е знаела всичко, защото тези конкурси са ужасно трудни и не се вземат просто така. А после вече всеки живее по различен начин, някои си поддържат постоянно формата и четат, други се занемаряват и карат по инерция, включително и завършилите СУ. Това е до човек, до житейски обстоятелства, ако щеш, а не до това къде е завършил. Въпросната съдийка, когато си е взела изпита, със сигурност е знаела не по-малко от завършилите в СУ и със сигурност повече от завършилите в СУ, които не са взели изпита.
Аз съм доста далеч от правото, но братът на жена ми преди 5-6 години завърши право в СУ и знам че се спукваше от учене и пак го скъсаха веднъж. А по време на основното и средното си образование никога не е имал 5 за срочна оценка. Т.е. не е да не му вървеше ученето. В момента на един приятел синът му е студент по право в СУ и момчето по време на сесиите учеше почти денонощно. Баща му знае колко зор ще види, но въобще не си помисли за НБУ и други подобни майтапи. Само ще добавя, че бащата е адвокат и то от сравнително успелите.

# 628
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
Няма значение кой колко е учил за валидността на дипломата и съответната правоспособност.
Същото се отнася за медицината. Понеже някой обясни назад, че се учи само в МУ в София. Някой от Вас пита ли доктора къде е завършил? И ако е завършил в Плевен да напусне кабинета...
аз бях смутена защото един успял юрист и мой близък е с диплома от ЮЗУ. И една дама, едва реализирала се като консулт в държавна агенция - с диплома от СУ. И?
Примери има в двете посоки.

# 629
  • Мнения: 5 425
Не се учи нито по математика, нито по БЕЛ:
И понеже канът знаел, че това, което станало с аварите, може да се случи и с България, решил да изнесе на своите боляри малък урок. Извел пред тях пленени от него авари и ги запитал: “От какво мислите, че погина вашият предводител и целият ви народ?” Те отговорили: “Понеже взаимните клевети се умножиха и погубиха по-смелите и по-умните; и още понеже насилниците и крадците станаха съобщници на правниците; също така и от пиянството. Освен това и от подкупничеството, също и от търговията. Защото всички станаха търговци и се мамеха помежду си. И от това произлезе нашата гибел.”

Общи условия

Активация на акаунт