Отговори
# 90
  • Мнения: 5 425
Твърде ми е интересно, като кога ще стоплим, че всеобщата надпревара за места в топ ДУ не създава елитни такива, а е извинение за съществуването на толкова много училища, които не заслужават името си. И води до увеличаване на броя на последните.
А също така, кога ще се сетим, че ранната специализация означава ранно отпадане на основни предмети, а не бонус във формата на специализиращи такива.

# 91
  • Мнения: 6 329
Е, едва ли може да се говори за "специализация" в СМГ, за периода 5-7 клас особено, нито за отпадане на основни предмети, те си учат абсолютно всички предмети, които се учат и в другите училища, както частни, така и държавни. При това, както изглежда, се учат на по-високо ниво, отколкото в другите училища, просто всичко става пълна скръб с всяка изминала година, включително и ЧУ, стават все по-скъпи, а в същото време по-гадни. АК включително.

# 92
  • София
  • Мнения: 7 277
Мецане, специализация си е, и то не от 4 клас, а от доста по-рано - от когато решиш, че детето трябва да е в СМГ. Сега конкуренцията за прием е много голяма. Единици са тези, които могат да бъдат добри във всичко. Логично е при това положение - някои да се засилят към математиката.

Не зная за второстепенните предмети след приема, но имаше преди изказване на родител с дете от самото училище, говорещ за обръщане на особено внимание на математиката и в същото време за посещаване на външна школа по БЕЛ и по чужд език.

Ежко, според мен - никога. Практика, добре култивирана с години, не се разлюбва току-тъй.

# 93
  • софия
  • Мнения: 5 011
Е, едва ли може да се говори за "специализация" в СМГ, за периода 5-7 клас особено, нито за отпадане на основни предмети, те си учат абсолютно всички предмети, които се учат и в другите училища, както частни, така и държавни. При това, както изглежда, се учат на по-високо ниво, отколкото в другите училища, просто всичко става пълна скръб с всяка изминала година, включително и ЧУ, стават все по-скъпи, а в същото време по-гадни. АК включително.
По-гадни? Интересно какво казва този израз? Може ли да разкажеш? Малко по-конкретно!?

Особено ме онтересува сравнението “все по”!  Тоест детето ти е учило/учи в СМГ или АК преди две/три години не ти е харесвало, миналата година още по- не ти е харесвало, ама тази вече е върха и ей така с годините все по-гадно? Следващата ще е още по-зле?!

# 94
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 322
Амели, пропуснала съм, извини ме. Къде учи твоето дете? Или е учило?

# 95
  • софия
  • Мнения: 5 011
Амели, пропуснала съм, извини ме. Къде учи твоето дете? Или е учило?
Не, не, не си пропуснала, просто не съм казвала. Малката учи в АК. Голямата вече завърши, тя беше в училище извън редиците на МОН. ( не частно)

Последна редакция: пн, 12 авг 2019, 20:20 от Амели

# 96
  • София
  • Мнения: 2 768
Скоро приемът в СМГ ще бъде като в Игрите на глада. Егати училището, егати родителите.
Ето това искрено ме размя с глас 🤣🤣😜
Право в десятката мецане🙏

Последна редакция: вт, 13 авг 2019, 08:56 от звездица

# 97
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 322

Голямата вече завърши, тя беше в училище извън редиците на МОН. ( не частно)
В България ли?
Тук училищата са общински, държавни и частни? Или има и други?

# 98
  • София
  • Мнения: 1 287

Голямата вече завърши, тя беше в училище извън редиците на МОН. ( не частно)
В България ли?
Тук училищата са общински, държавни и частни? Или има и други?

Към Министерство на културата.

# 99
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 322
Е тези към министерство на културата са държавни и са в системата на МОН.
Тези като ДШ и ФЛ се определят като ЧУ. Затова попитах, не съм наясно с другите, които не са МОН и не са ЧУ.

# 100
  • Мнения: 8 229
По тази логика и ЧУ са в системата на МОН - акредитирани са за съответното ниво учебно заведение, дипломите са признати и легитимни (и подписани по съответния ред от РУО). Училищата към Министерство на културата не са училища в системата на Министерство на образованието Hands V
Например Училище към Посолството на Русия в България е руско държавно училище в България, дава руска диплома, но не и българска. В България е платено (за не руски граждани) и си го третираме за ЧУ... Май ДШ е на същия принцип Hands V

# 101
  • Мнения: 7 167
Скоро приемът в СМГ ще бъде като в Игрите на глада. Егати училището, егати родителите.
Ето това искрено ме размя с глас 🤣🤣😜
Право в десятката мецане🙏
Notaris е това.

Може ли разяснение, че не съм гледала "Игрите на глада".

# 102
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 322
http://mc.government.bg/page.php?p=58&s=81&sp=21&t=22&z=0

Учениците от тези училища не получават дипломи от мон ли?
Как продължават образованието си в друга специалност? Ще съм благодарна за инфо...

# 103
  • София
  • Мнения: 18 250
Фран, правителство на име Капитола  организира ежегодно телевизионно състезание, наречено „Игрите на глада“, което е като риалити шоу-надпревара между представители на отделните окръзи.. Те, участниците, са в пубертетска възраст и се избират по жребий, пряко волята им. От битката може да излезе победител само един, затова са принудени да се избиват взаимно.

# 104
  • Мнения: 8 229
Получават, акредитирани са... Както и българските ЧУ. Които си позволяват гъвкавост в програмата, както и тези в системата на МК могат да си позволят...

Общи условия

Активация на акаунт