ОКТОМВРИйски мами 2019 - тема 7

  • 22 447
  • 742
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 368
Мими, явно не ти е паднала. Може да си имала насъбран секрет заради гъбите и да е паднал наведнъж.
Лекарството няма да навреди. То ме може да навлезе вътре до бебето, може само чрез кръвотока през плацентата.
Аз и не мисля, че те могат да видят тапата дали е там или не. Но могат да познаят шийката в какво състояние е и дали ще има раждане.
След като не е видяла нищо, значи всичко е точно.
Благодаря ти😘 Много ме успокои изказването ти. Бях вече пред нервна криза..😒 То не бяха тапи, гъби ужас. Много неща ми се насъбраха в главата наведнъж. За комплекта за изписване съм подготвила боди с къс ръкав, блузка, ританки, шапка и ръкавички и тънка пеленка. Началото на Октомври ми е термина.

# 421
  • Мнения: 3 957
И моите крака да ужасно подути, дори не знам, ако не са сандалите какво да обувам. Имах едни маратонки, които ми бяха много удобно преди да забременея, сега направо ми спират кръвта в краката Grinning

# 422
  • Мнения: 783
Поне от такива неудобства не мога да се оплача,шегувам се с мъжа ми,че Господ ми компенсира трудностите покрай забременяването с това да не се променя тялото ми по време на бремеността.😂😂😂😂🤣 А си набивам сладко като луда.И коремчето ми е компактно-за 2 бебета направо е като 5 ти месец с едно.Гърдите ми слава богу не са мръднали,само на коремче,краката и те са клечки Simple Smile
А за епилирането и на краката - само седнала на диван с опънати крака и единият свит в коляно настрани(като щъркел) и така става лесно. От изправено положение няма как.😬

# 423
  • Мнения: 728
Аз за изписването съм взела боди с къс ръкав,ленена риза с дълъг ръкав,панталонче памучно,чорапки,обувчици,шапка,якенце и одеало евентуално..зависи от времето.

# 424
  • Мнения: 102
Ох бръсненето е голям проблем и при мен, пробвах с огледало, но не ми се получава и сега с опипване и каквото махна това е Grinning
Иначе при мен всички килограми съм ги качила в корема, нищо не ми се подува за което много се радвам и си ходя само с маратонки, мразя джапанки и сандали и само на плаж ходя с тях.
При мен все още целува първо мен и после корема, но това ще е докато родя, после малката идва на първо място и за двама ни. Иначе много ме радва, че все още му харесвам даже повече от преди заради коремчето и гърдите.
Бях на последната ФМ и в 30 г.с е 1500 гр., което мисля е добре, доктора каза че всичко е наред и няма проблеми. Пак си беше обърната в правилната позиция, което е добре и се надявам да не се завърти сега. Жалкото е че пак нямаме хубава снимка на лицето, защото беше целунала плацентата, ръката и беше отпред и пъпната връв и тя беше там GrinningGrinning

# 425
  • Белгия
  • Мнения: 511
Аз само да ъпдейтна. Идвам тъкмо от очния лекар, прегледа ми всичко, каза, че не вижда никаква причина да не мога да родя естествено само защото съм имала висок диоптър. Разговорихме се, че в Източна Европа си е голяма практика да прави цезарово само заради слаби очи (или поне така беше, моята очна лекарка в България ми го каза преди около 10-ина години и то без никакво разяснение, само че съм имала слаби очи и не съм можела да раждам естествено..)

29+6 бебчо тежеше 1500, изключително се радвам, че е в нормата! Поне за сега... В родата ми като цяло са по-тежки бебоците и аз затова не смея още да взема дрехи за изписването, че кой знае колко голям ще е нашия герой? хехе

# 426
  • Мнения: 26
Здравейте, бъдещи мами! Сега се включвам и аз към темата за октомврийските мами 2019. Вие направихте ли вече избор на педиатър на бебчето? Дали вече не е време? На мен ми се иска педиатъра хем да е на близо, хем да има опит и да е добър. В тази връзка има ли бъдещи мами от кв. Борово, София? Някоя ориентирала ли се е за добър педиатър в района?
Здравей. Аз съм със същата дилема, но за Младост. Чувам вече от доста места, че добрите педиатри са заети доста  е добре от рано да се говори с някой. Най-малкто 2 дни след изписването ще дойде на домашно посещение, т.е. трябва да е подготвен и да е поел ангажимент.
Мами, вие намерихте ли вече педиатър?

# 427
  • Мнения: 4 111
Аз само да ъпдейтна. Идвам тъкмо от очния лекар, прегледа ми всичко, каза, че не вижда никаква причина да не мога да родя естествено само защото съм имала висок диоптър. Разговорихме се, че в Източна Европа си е голяма практика да прави цезарово само заради слаби очи (или поне така беше, моята очна лекарка в България ми го каза преди около 10-ина години и то без никакво разяснение, само че съм имала слаби очи и не съм можела да раждам естествено..)

29+6 бебчо тежеше 1500, изключително се радвам, че е в нормата! Поне за сега... В родата ми като цяло са по-тежки бебоците и аз затова не смея още да взема дрехи за изписването, че кой знае колко голям ще е нашия герой? хехе

А сложиха ли ти капки за разширяване на зениците, че на мен ми е голяма драма и много ме е шубе Simple Smile и все отлагам прегледа...

# 428
  • Белгия
  • Мнения: 511

Цитат
А сложиха ли ти капки за разширяване на зениците, че на мен ми е голяма драма и много ме е шубе Simple Smile и все отлагам прегледа...


Да, сложи ми какпки и ме прегледа с изключително ярко прожекторче. Не е от най-приятните процедури но пък не боли Smiley
За мен най-голямото неудобство беше, че бях отишла сама с колата, а докторката каза, че няма да мога да шофирам за малко, тъй като капките ще ми замрежат погледа.. Трябваше да седя в кафенето около час за да започна да виждам г/д нормално за да мога да се докарам до нас Smile

# 429
  • Мнения: 728
Има ли мами от Добрич в групата?  Аз съм от Каварна,но ходя на прегледи в Добрич и все още не съм решила къде ще раждам...

# 430
  • Мнения: 1 521
Fireee мен постоянно ме питат две ли са. Корема ми е доста голям, но мисля, че така изглежда защото съм мн дребна и слаба. И като им кажа, че е едно, чак ме питат сигурна ли съм. Grinning

Педиатър аз съм си избрала в Люлин, далеч е от нас, но то всичко е далеч от мястото на което живея. Ще се обаждам в понеделник да питам изобщо ще ни вземе ли.
Комплект за изписване си взех ек такъв, и съм си купила една дебела пелена като идеало с него ще завия бебето.

# 431
  • Мнения: 4 001
Америкас много весел комплект 😍
Аз също съм дребна и корема доста дръпна,питат ме кога ми е термина като кажа октомври много се учудват едва ли не според корема утре трябва да родя...

# 432
  • Мнения: 205
Аз си взех този комплект за изписване   сивият. Ако е много топло няма да го завивам,че е дебеличък гащеризона.

# 433
  • Мнения: 783
Хората все са учудват за нещо - я малък им се струва корема,я голям,няма угодия.🤣
Много сладурски комплектчета 😍
Аз още не съм измислила,и времето не знам какво ще е - ще приготвим някои нещица вкъщи,пък според зависи времето ще решим с мъжа ми кои да вземе. Днес бях на тонове - същата работа,единият разбойник не спря да се крие,успяхме да свършим работа накрая де.😂 Шийката си е 30 см,поуспокоих се,че този път не е мръднала.АГ каза,че на 05.09 ще ми определи дата за секциото(в края на другия месец-началото на Октомври ще е) вълнувам се вече.❣😁😍
И аз съм затруднена с избора на педиатър,не мога да открия нищо.. Ако случайно някоя от вас знае някой добър,за София-като квартали Манастирскш ливади,Гоце Делчев,Борово,Бъстон - моля да драсне.

# 434
  • София
  • Мнения: 626
Скрит текст:
Fireee мен постоянно ме питат две ли са. Корема ми е доста голям, но мисля, че така изглежда защото съм мн дребна и слаба. И като им кажа, че е едно, чак ме питат сигурна ли съм. Grinning

Педиатър аз съм си избрала в Люлин, далеч е от нас, но то всичко е далеч от мястото на което живея. Ще се обаждам в понеделник да питам изобщо ще ни вземе ли.
Комплект за изписване си взех ек такъв, и съм си купила една дебела пелена като идеало с него ще завия бебето.

Може ли да кажеш от къде взе комплектчето? Много е весело Simple Smile

Последна редакция: чт, 22 авг 2019, 23:12 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт