ОКТОМВРИйски мами 2019 - тема 7

  • 22 382
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 970
Мен пък на плажа как ме гледат,някои доста укорително,други все едно съм си изгубила ума...

# 61
  • Мнения: 77
На мен ми става много неприятно когато някой се зазяпа настойчиво в корема ми... Чувствам се сякаш ще направят нещо на бебчето ми Sad Чак яд ме хваща. Нямат ли какво друго да зяпат. Все пак едва ли съм първата бременна, която виждат, че да съм толкова интересна.

# 62
  • Мнения: 266
В чужбина май не е много популярно да се отстъпва място на бременните мами.Аз съм с доста голям корем, ходя с дрехи още от преди бременността,т.е по тялото ми стоят , и от далеч се вижда , че съм бременна, но никой никога не ми е отстъпил място. 😢

# 63
  • Мнения: 315
Не ползвам често градски транспорт, но са ми отстъпвали място като съм се качвала, но до там в магазини и каквито и да било институции - Не!
Иначе на плажа и мен ме гледат странно и не само, понякога чувам приказки покрай мен относно бременността ми, че съм бременна... Правя се на глуха и това е...

Vasenceto да споделиш как е като пристигне. До колко време е доставката?

# 64
  • Мнения: 139
Аз немога да се оплача, навсякъде ме забелязват и отстъпват място. Даже на моменти ми е неудобно. А в други моменти не ми се седи или ако съм за една две спирки с транспорта докато седна и трябва да ставам, но кой ме пита.
Но като тръгна някъде да вървя и след 15-20 Мин се оглеждам за тоалетна.не съм за дълги разстояния и пътувания вече 😁😁😁

# 65
  • Мнения: 3 970
Гледат защото все още обществото е на мнение че бременна ли си трябва едва ли не да лежиш,постоянно ми натякват защо ходя на плаж или си правя разходки на по дълги разстояния,защо пазарувам в супера,на опашката в магазина лелките редовно ми забърсват с дамските си чанти корема като се въртят и оглеждат наоколо,най вече рускините ужасни са ми тея мамашки...

# 66
  • Мнения: 315
Охх рускините... Не ми говори. И преди ме дразнеха, а сега от хормоните направо искам да им скоча на бой 😁😁😁🤯😱

# 67
  • Мнения: 469
Хахаха рускините са способни да те побъркат... преди години работех в мол, лятото беше пълно с тях, навсякъде са. Изпадах в нервна криза като ги видя. Откакто не работя в мола минаха около 5г...още обаче ме държи тръпката и ужаса. Онзи ден ходих да купя някакви неща, пак бяха навсякъде, нагли и кресливи, върнаха ми лошите спомени, чак ми се дорева 😆😆😄😄
Иначе единственото по-нагло нещо от рускините, са българските баби пенсионерки... те са способни да бият всички световни рекорди...
Като цяло наблюдението ми е, че хората не са толерантни, не ги интересуват другите. Това да си отстъпиш мястото в автобуса на бременна жена ,е напълно естествено, да ама не...предпочитат да се правят на луди и че не те виждат, за да не си нарушат спокойствието. Рядко ми се е случвало някой да стане, а не е като да не си личи, че имам корем...хич не е малък 🤔

# 68
  • Мнения: 64
Като отворихте темата за отстъпване на място. Преди два дни на връщане от ЖК,  влязох в Теленор да платя една сметка. Преди мен имаше един мъж, нямаше голяма опашка, но касиерката като ме видя с корема и каза на мъжа да мина преди него. Той се обърна и такъв злобен поглед ми метна, че чак ми стана неудобно и отказах на касиерката. 🤣 Но тя настоя и той видимо неохотно ми отстъпи реда си и ме гледаше леко лошо. 😃 Стана ми малко смешно после.
Корема ми е доста голям в 32 седмица съм, но две мои приятелки казаха, че като раждали били като с моя корем. Въпреки това не очаквам някой да ми от стъпва място.  Мъжете рядко са толерантни. Те не разбират как се чувстваме в тези жеги и всички неразположения.
Основната ми мисъл като изляза навън е къде е най - близката тоалетна.😃 Това ме побърква направо. Вечер съм като сумнамбул и аз. А сега и с ужасни киселини. Но ще си търпим, момичета. Малко остана.
Рускините мен ме дразнеха и преди бремеността. ☺
Пазете се колкото можете.

# 69
  • Мнения: 3 970
Онзи ден на плажа ми се приходи по малка нужда,уви никъде нямаше,само еко тоалетни а аз в такива не ходя и стисках до вкъщи..и днес съм вулканична,толкова неща ми се хапват,а заради киселините направо ме е страх да хапна,днес изядох три сливи и до преди малко ме мъчиха,но аз имам и рефлукс и заради това е още по неприятно..

# 70
  • Мнения: 203
Аз малко се притеснявам защото в края на 5 месец качих 1кг, но в средата на 7 свалих 1.5кг и сега си стоя на колкото си забременях, а сигурно ям повече от всички, но нищо не качвам. Бебчето беше 1.030кг преди 2 седмици, във вторник ще ида на преглед да видя колко е пораснал. Има ли някоя да е качила малко кг?

# 71
  • Мнения: 315
Хич не се притеснявай, че не си качила, щом бебчо си расте. Мен вече ме е страх да казвам колко кг съм качила 😂

# 72
  • Мнения: 469
Аз последно бях качила 9кг...това беше преди 2 седмици. Вторник съм на преглед и ще видя как стоят нещата.
Това с килограмите е твърде относителни, не мисля че е показател. И.а жени, които през цялата бременност не качват нищо и са си само с килограмире на бебето. Други пък качват двойно ....
То и с бебетата е така, едното се ражда 3кг, другото 4кг... затова не мисля, че килограмите са критерии.

# 73
  • Мнения: 266
Аз не съм качила много ,бях качила 5 кг, но сега свалих 1кг.Но пък бебето расте , в понеделник бях на преглед 28 +2 дни и бебето беше 1 280 гр. Така че, споко! Всичко е наред!

# 74
  • Мнения: 3 970
Bg_us  при теб какво стана с гестационния диабет?

Общи условия

Активация на акаунт