Щастливи родители и тяхните осиновени слънчица

  • 12 863
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 199
Здравейте Милена не се отчайвайте хубавите неща стават бавно макар че при нас се случиха много бързо но наистина за българче се чака когато има дете с вашия критерий ще ви се обадят не се притеснявайте и не се отчайвайте чакането е за хубаво сега нашето чакане играе тук до мен за което съм благодарна на господ че ме дари с прекрасна дъщеря

# 16
  • Мнения: 12
Благодаря ви дано нещата да станат по бързо

# 17
  • Мнения: 13
Осиновяване на чисто българче.Накратко , осиновители сме от 2017г. Имаме доста откази на ромски деца и се питам кога и нашето слънце ще се появи.Ако има подобни случай , моля пишете ми.Biasbias@abv.bg .

# 18
  • Мнения: 199
Здравейте ще се случи не се отчайвайте хубавите неща стават бавно и накрая си заслужава чакането нашето чакане сега спи до мен:blush:

# 19
  • Мнения: 12
Ще се получи няма да се притеснявате за жалост нещата се случват мн бавно. Макар че казват че няма деца за осиновяване но това не е вярно има много чакащи деца но те са в приемни семейства.

# 20
  • Мнения: 199
Ще се получи няма да се притеснявате за жалост нещата се случват мн бавно. Макар че казват че няма деца за осиновяване но това не е вярно има много чакащи деца но те са в приемни семейства.
Всичко е много относително за времето бавно или бързо до някъде е и до късмет при нас се случиха сравнително бързо а деца за осиновяване има много не само в приемни семейства

# 21
  • Мнения: 12
Много от институциите са закрити останали са много малко. И много от децата не са вписани за осиновяване но ние няма да се очаиваме. Ще чакаме нашите слънчица да дойдат при нас

# 22
  • Мнения: 199
Разбира се никакво отчайване случват се нещата на коледа стават чудеса нашето чудо се случи на 12.12.2018

# 23
  • Мнения: 11 737
Стига вече с това "деца има". Да, има. Около 2000, че постоянно се мени цифрата. В тази цифра са включени всички деца до 18 годишна възраст. Около 50% са болните, около 65-70% са децата над 10 години. И около 50-60% са от ромски произход. Истината е, че здрави и немарганализирани българки рядко изоставят здраво бебе. Има и такива, но не са много. Истината е, че за едно дете под 10 години чакат около 3-ма кандидат осиновители. Истината е, че най-бързо се осиновяват бебетата и затова в регистъра има най-малко бебета и деца до 3 години. Истината е, че в приемните семейства и ЦНСТ има деца, които не могат да бъдат отглеждани в биологичното си семейство, но то не е загубило правата си и се работи по връщане на детето в родното му семейство. Т.е деца с временна мярка за закрила попадат в приемните семейства, домовете и ЦНСТ.
Осиновител съм от 2013-2014
Кандидатстване - 07.2011
Вписана в регистъра - 10. 2011
Заявен профил - момиче, 0-5 години, здраво (променен на възможно заболяване/ увреждане, което е лечимо), бг произход.
Първо предложение - 9.2013
Дело- 10.2013
Дете на 3 г, недоносено, кислородозависима, непроследявана бременност, енцефалопатия, ретинопатия на недоносеното, форамен овале и шум на сърцето 2-3 степен, бг произход. Вече 9-годишна госпожица със Смесено специфично разстройство на развитието (дислексия, дискалкулия, диспраксия), трудна адаптация в училище, проблеми с дисциплината, не зачита авторитети, липса на вътрешни граници. С две думи - сладко предизвикателство, което често ми стопява лагерите.
Второ предложение - 6.2014
Дело - 7.2014
У дома - 8.2014
Заявен профил - момче, 0-6 месеца, физически здраво, бг произход.
Предложение за дете на 3 месеца. Здраво, доносено, бг произход. Към днешна дата - малък, палав сладур на 5 години. Често боледуващ.
Няма здраво бебе/ дете със 100% гарантиран български произход. Ако има това е изключение. Гарантиран бг произход означава известни двама родители, а болшинството деца са на самотни майки. БМ не е длъжна да се самоопредели, както и може да заяви всичко за произхода на евентуалния баща и на детето. Ако тя заяви, че е българка и че детето й е от български произход, то то ще бъде вписано като такова дори и видимо произходът на БМ да не е такъв. Част от ромките определят произхода на детето според произхода на бащата. Това значи, че ако бащата е българин, то тя ще заяви за детето такъв произход. Немалка част от бебета просто се изоставят в родилното още без БМ да се появи и да оправи документите. В тези случаи детето се настанява в приемно семейство и след 6-7 месеца се стартира процедура по вписване в регистрите. С какъв произход ще бъде вписано такова дете? Че и гарантиран 100%.

Последна редакция: сб, 16 ное 2019, 07:41 от Mama Ru

# 24
  • Мнения: 3 334
Стига вече с това "деца има". Да, има. Около 2000, че постоянно се мени цифрата. В тази цифра са включени всички деца до 18 годишна възраст. Около 50% са болните, около 65-70% са децата над 10 години. И около 50-60% са от ромски произход. Истината е, че здрави и немарганализирани българки рядко изоставят здраво бебе. Има и такива, но не са много. Истината е, че за едно дете под 10 години чакат около 3-ма кандидат осиновители. Истината е, че най-бързо се осиновяват бебетата и затова в регистъра има най-малко бебета и деца до 3 години. Истината е, че в приемните семейства и ЦНСТ има деца, които не могат да бъдат отглеждани в биологичното си семейство, но то не е загубило правата си и се работи по връщане на детето в родното му семейство. Т.е деца с временна мярка за закрила попадат в приемните семейства, домовете и ЦНСТ.
Осиновител съм от 2013-2014
Кандидатстване - 07.2011
Вписана в регистъра - 10. 2011
Заявен профил - момиче, 0-5 години, здраво (променен на възможно заболяване/ увреждане, което е лечимо), бг произход.
Първо предложение - 9.2013
Дело- 10.2013
Дете на 3 г, недоносено, кислородозависима, непроследявана бременност, енцефалопатия, ретинопатия на недоносеното, форамен овале и шум на сърцето 2-3 степен, бг произход. Вече 9-годишна госпожица със Смесено специфично разстройство на развитието (дислексия, дискалкулия, диспраксия), трудна адаптация в училище, проблеми с дисциплината, не зачита авторитети, липса на вътрешни граници. С две думи - сладко предизвикателство, което често ми стопява лагерите.
Второ предложение - 6.2014
Дело - 7.2014
У дома - 8.2014
Заявен профил - момче, 0-6 месеца, физически здраво, бг произход.
Предложение за дете на 3 месеца. Здраво, доносено, бг произход. Към днешна дата - малък, палав сладур на 5 години. Често боледуващ.
Няма здраво бебе/ дете със 100% гарантиран български произход. Ако има това е изключение. Гарантиран бг произход означава известни двама родители, а болшинството деца са на самотни майки. БМ не е длъжна да се самоопредели, както и може да заяви всичко за произхода на евентуалния баща и на детето. Ако тя заяви, че е българка и че детето й е от български произход, то то ще бъде вписано като такова дори и видимо произходът на БМ да не е такъв. Част от ромките определят произхода на детето според произхода на бащата. Това значи, че ако бащата е българин, то тя ще заяви за детето такъв произход. Немалка част от бебета просто се изоставят в родилното още без БМ да се появи и да оправи документите. В тези случаи детето се настанява в приемно семейство и след 6-7 месеца се стартира процедура по вписване в регистрите. С какъв произход ще бъде вписано такова дете? Че и гарантиран 100%.

Да, децата над 2г възраст, от ромски произход и болни, не са деца... 😔😔😔

Не искам никого да съдя, но този път не мога да се въздържа.. Ужасни сте!!!

# 25
  • Мнения: 11 737
Деца са, разбира се. Но с лайтмотива "Деца има, но се крият" се визират здрави бели бебета и деца до три годинки.
Та деца, осиновяеми у нас има, но са малко. Доста по-малко от кандидатите. Повечето кандидати търсят дете под три години, по възможност по-беличко (тук всеки си преценява средата), здраво и без фамилни обременености, а това силно намалява бройката на децата, които биха могли да му предложат.
Реагирала съм на по-горен коментар, възможно е да е имало и изтрити коментари, затова тонът ми да звучи по-остро.
Ще се получи няма да се притеснявате за жалост нещата се случват мн бавно. Макар че казват че няма деца за осиновяване но това не е вярно има много чакащи деца но те са в приемни семейства.

Последна редакция: пн, 12 окт 2020, 12:03 от Mama Ru

Общи условия

Активация на акаунт