Почивка с басейн в планината

  • 7 004
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
Моля за лични впечатления за организиране на почивка по следните критерии:
1.Планина с басейн/минерален по възможност/
2.За предпочитане е вила/къща/семеен хотел
3.Не е задължително осигурено изхранване
4.Възможност за преходи и разходки

# 1
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 711
Във Велинград водата е минерална и има малки хотелчета с басейн. Възможност за преходи има около Юндола, преди Пещера- Фотинските водопади. За подробности вижте в темата за Велинград. Нощували сме само в базата на мвр и затова нямам впечатления от другите места за настаняване. Ходим по леки маршрути заради децата, но от Юндола тръгват и два по дълги.

# 2
  • Мнения: 8 146
Отваряш картата на минерални извори в България и избираш място. После намираш хотел в района. А от хотела обикновенно могат да те информират за пътеки и преходи.
Били сме във Вършец, Кюстендил, Велинград, Огняново, Баня, Девин, Сандански и Чифлика.
Всичките отговарят на изискванията ви.

# 3
  • Мнения: 850
Добринище, с.Баня / Разложко/

# 4
  • Мнения: 378
Най-хубавата вила за мен е къща Пролет, село Валевци. Имаше  на открито басейн, място за волейбол, батут. Огромен хол, стая направена на детски кът, билярд и голяма кухня със съдомиялна. Стаите бяха хубави. Като цяло топ качество на ниска цена. Нямам търпение пак да отидем тази година.

# 5
  • Мнения: 8 146
Най-хубавата вила за мен е къща Пролет, село Валевци. Имаше  на открито басейн, място за волейбол, батут. Огромен хол, стая направена на детски кът, билярд и голяма кухня със съдомиялна. Стаите бяха хубави. Като цяло топ качество на ниска цена. Нямам търпение пак да отидем тази година.
Във Валевци сме били в Къща за гости Балкан. Но там има само джакузи. В Пролет басейна достатъчно ли го затоплят? Аз съм леко сруденокръвна и все топло търся. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 87
Отваряш картата на минерални извори в България и избираш място. После намираш хотел в района. А от хотела обикновенно могат да те информират за пътеки и преходи.
Били сме във Вършец, Кюстендил, Велинград, Огняново, Баня, Девин, Сандански и Чифлика.
Всичките отговарят на изискванията ви.
Молбата ми беше за лични впечатления,но благодаря все пак за съвета.

# 7
  • Мнения: 378
Най-хубавата вила за мен е къща Пролет, село Валевци. Имаше  на открито басейн, място за волейбол, батут. Огромен хол, стая направена на детски кът, билярд и голяма кухня със съдомиялна. Стаите бяха хубави. Като цяло топ качество на ниска цена. Нямам търпение пак да отидем тази година.
Във Валевци сме били в Къща за гости Балкан. Но там има само джакузи. В Пролет басейна достатъчно ли го затоплят? Аз съм леко сруденокръвна и все топло търся. Simple Smile
Той е открит и не го затоплят. Ходих юли и водата си беше топла.

# 8
  • Мнения: 8 146
Отваряш картата на минерални извори в България и избираш място. После намираш хотел в района. А от хотела обикновенно могат да те информират за пътеки и преходи.
Били сме във Вършец, Кюстендил, Велинград, Огняново, Баня, Девин, Сандански и Чифлика.
Всичките отговарят на изискванията ви.
Молбата ми беше за лични впечатления,но благодаря все пак за съвета.
Лични впечатления имам от всяко едно място. Но не мисля да пиша пътепис Simple Smile Изберете място и ще ви отговоря конкретно с лични впечатления.

# 9
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 836
Вършец - зелено, свежо, варианти за вили и семейни хотели - достатъчно.
Наоколо също има опции за разходки и преходи - връх Ком, Клисурски манастир Берковица, Враца с Леденика, Белоградчишки скали.
Петрохан е ремонтиран и от Сф се стига доста бързо.

# 10
  • Мнения: 195
    Огняново - Валентина Касъл Hands Plus1 Ние бяхме в една от Еко-къщичките. Останахме очаровани от мястото, природата, хотела. Водата в басейните беше много топла. Препоръчвам го!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 913
Баня карловско , Хисар , Сапарева Баня - навсякъде е топла минерална вода .Да се разчита на обикновена вода е немислимо , няма как да се стопли дори август.

Последна редакция: вт, 13 авг 2019, 11:31 от peterky2002

# 12
  • Мнения: 6 244
Вили Костинец, биалнеохотел Констанция. На нас много ни харесва, но не е някакъв лукс, ако това очаквате. В района също може да разгледате хотели и къщи за гости в с. Пчелин и Пчелински бани. Нямам лични впематления ат конкретно масто. В с. Баня до Разлог и Банско има много хотели. Ние основно почиваме в семен хотел Св. Никола. Препоръчвам с две ръце. Иначе почивали сме и в Комплекс Изгрева, хотел Аквилон Спа, Севън сизънс, Къща за гости Карпе дием и комплекс Пири. Последните два НЕ ги препоръчвам. Разходки и маршрути всякакви в Рила, Пирин и Родопите. Селото се намира в котловината на трите планини.
Във Велинград от малките хотели съм изключително довална от хотел Жери.
В Огняново посищавам и препоръчвам хотели: Бохема, Елеганс, Минерални извори/той има хотелска част и вили за самостоятелно ползване с възможност и при желание сам да си приготвяш храна, но може да се храниш и в ресторанта на хотела/. Преди години посещавахме хотел Елис, който е концесионер на най-горещият минерален извор в Огняново, а именно този на старата Турска баня. Басейните и топилото са перфектни, но хотела е с с стара база и поне към 2015 г. вече си плачеше за ремонт.  За това и го сменихме с други места.
Село Белчин, Самоковска община, апартаменти в Механа Каймакановата къща. Къщата няма басейн, но до селото има 4 басейна с минерална вода, два от които са в хотелски комплекси, но можи да се посещават от външни.  Разходки до крепостта Цари Мали Град, до Паничище и в Боровец.

Последна редакция: чт, 15 авг 2019, 07:57 от fatalina

# 13
  • Мнения: 2 516
Вили Костинец, биалнеохотел Констанция. На нас много ни харесва, но не е някакъв лукс, ако това очаквате. В района също може да разгледате хотели и къщи за гости в с. Пчелин и Пчелински бани.
Село Белчин, Самоковска община, апартаменти в Механа Каймакановата къща. Къщата няма басейн, но до селото има 4 басейна с минерална вода, два от които са в хотелски комплекси, но можи да се посещават от външни.  Разходки до крепостта Цари Мали Град, до Паничище и в Боровец.

Става ли Костанция за икономична почивка? Апартаментите как са?
За Белчин - сещам се само за един хотелски комплекс - Белчин гардън на Първанов, кой е вторият?

# 14
  • Мнения: 6 244
В Констанция сме  отсядали само в двойна стая. По принцип, апартаментите са в блок "Б", който се води с една идея по-реновирано обзавеждане.
Хотелът е от веригата балнеохотели на "Профилактика и рехабилитация". Ето това им е сайтът. https://bgholiday.com/hotels/bh-konstantsia  
  Може да разгледаш снимките и да прецениш дали те устройва като обзавеждане. Това е бивша почивна база на профсъюзите от Тошово време. Много от помещенията са реновирани, но си има и соц излъчване. Не очаквай лукс, но си има всичко необходимо за една икономична почивка. Ние ходим най-вече заради минералната вода, която ми помага за ортопедичен проблем, а и ми е близо до София. Чисто е. Има и вътрешен и външен басейн. Храната не е нещо особено и ние обичайно се настаняваме само с нощувка, а в ресторанта сме на свободна консумация и си поръчваме каквото на нас ни харесва. Били сме и на празници с пълен храноден и програма и всичко е било супер за доста по-малко пари в сравнение с други хотели.
В Белчин на 10.08.2019 г. откриха най-новият спа комплекс в България.
https://vestnikstroitel.bg/tema/211193_nikolina-angelkova-minist … eska-destinaciya/
https://belchin-spring.com/
Предполагам обаче, че цените ще са високи.
Отделно има два плажни комплекса.


Общи условия

Активация на акаунт