Всякакви въпроси относно пералнята - тема 6

  • 36 928
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 114
Здравейте,
От няколко месеца имам нова пералня, но...напоследък не ми взима омекотителя от чекмеджето .Мих го, чистих го(въпреки, че беше чисто),но безуспешно.
Някакви идеи и препоръки ако имате ще съм Ви брагодарна.
Писах и в другата тема за перилни препарати с надеждата повече хора да се включат със съвети и идеи.
Да не би да живеете в район с много твърда вода и част от дюзите, през които постъпва водата да са се запушили от котлен камък.
Пробвайте да ги проходите.

# 31
  • Мнения: 5
Djordja, водата не е твърда.Пробвах да почистя и дюзите за който Вие говорите, много трудно се чистят, защото са трудно достъпни.Почистих доколкото можах, но резултата е същия.
Просто не ми се иска на нова пералня да следя и да сипвам омекотител при последно плакнене.

# 32
  • Добрич
  • Мнения: 5 427


KA123, имах такъв проблем със старата пералня и майсторът каза, че се получава, когато налягането на водата не е достатъчно. Оказа се, че на филтъра на входящия маркуч още в началото преди пералнята са се натрупали разни частици и от там налягането пада. Съпругът ми го почисти и проблемът се реши.

# 33
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
от най-високия клас , 8ма серия, за петна.Аз ползвам Бош перална, само моята е айдос, пак 8 ма серия и съм много доволна.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 742
Обсъждана ли е пералана HANSA?За мен е непозната марка.Майка ми си е закупила днес.Избрала я е пред Индезит заради гаранцията-5г.Купена е за 400лв.Тук прочетох за недоволен съфорумец от хладилник Hansa...

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 555
При родителите ми има фурна Hansa от около 2 години,а може и повече.Не съм чул до сега оплаквания.До колкото знам е добро ниско бюджетно решение.

# 36
  • Мнения: 7
Здравейте, след като прочетох доста тук за пералните съм на път да си взема първата пералня в живота, досега перем на ръка. Спрях се на Миеле заради информацията за малкия шум от инверторния мотор и общо високото качество на изпиране. Можете ли да ме посъветствате къде в Пловдив мога да открия втора употреба такава пералня? Разполагам с бюджет до 500 лв. максимум, затова втора ръка. Казаха ми, че с инверторен мотор втора употреба почти никъде няма, защото били сравнително нови на пазара и хората още не са започнали да ги връщат за втора употреба. Благодаря!

# 37
  • Мнения: 40 311
Според мен с тоя бюджет не се хвърляй на Миле. За тези пари ще е с нужда за ремонт, обслужване или каквото и да е. А след като ти е първа пералня то ще се родиш с всяка Grinning Вземи си някоя бюджетна нов, ако може с 5 години гаранция и си свиркай. Гледай и за промоции.

# 38
  • София
  • Мнения: 10 516
За тези пари с инверторен мотор си вземи Беко.
https://www.technopolis.bg/bg/Peralni/Peralnya-BEKO-WTV-7634-XS0/p/680678

# 39
  • София
  • Мнения: 3 742
Мога ли да сложа препарат за почистване на перални при положение,че в инструкциите на моята пише да не се използва почистващ препарат?Не мога да го приема за почистване да джурка над 2 часа само с вода...Samsung Eco Bubble...Е много му е на често това самопочистване.Старото Gorenie го чистих има-няма два пъти в годината...

# 40
  • София
  • Мнения: 10 516
Магика, със самсунга и аз не слагах препарат, защото ме беше страх тази екобабъл система да не направи много пяна.
Пробвай с половин доза препарат. 🙄

# 41
  • Мнения: 1 003
Мога ли да сложа препарат за почистване на перални при положение,че в инструкциите на моята пише да не се използва почистващ препарат?Не мога да го приема за почистване да джурка над 2 часа само с вода...Samsung Eco Bubble...Е много му е на често това самопочистване.Старото Gorenie го чистих има-няма два пъти в годината...

Аз пускам на "Eco Drum Clean", понякога слагам малко калгон или прах за бяло. И редовно отварям и чистя долу филтъра. Почистването е необходимо на 70 пранета.

# 42
  • Мнения: 1 043
Мога ли да сложа препарат за почистване на перални при положение,че в инструкциите на моята пише да не се използва почистващ препарат?Не мога да го приема за почистване да джурка над 2 часа само с вода...Samsung Eco Bubble...Е много му е на често това самопочистване.Старото Gorenie го чистих има-няма два пъти в годината...
С хапче за миална, те не правят пяна и пак не е като без нищо, махат мазнините от течния прах.

# 43
  • Мнения: 163
Здравейте извинявам се ако темата не е за тук просто не знаех къде да я постна. Та проблема ми е че ни дадоха една оборотна пералня AEG и реших да изпера но виждам че не ми е взела омекотителя. Програмите й мисля че са на немски непонятен за мен език, а в гугъл преводача превода е отчайващо зле и нищо не се разбира. Та въпросът ми е на какво може да се дължи това че не ми взима омекотителя, ако е от програмата на каква програма да я пускам? Чекмеджето съм го измила и пералнята е доста Стара.

# 44
  • София
  • Мнения: 3 742
А на колко оборота центрофугирате?На предишната перална два пъти сме сменяли лагери и двата пъти техника ме предупреждава да не задавам повече от 800 оборота.И аз слушам и изпълнявам.Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт