Сполучливи имитации на маркови парфюми - 30

  • 77 639
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 181
Alliana,Гиза нямат Сиел и Рефлекшън,поне аз не знам да ги имат.
Явно аз нещо съм в грешка. Бях убедена, че в някоя от предишните теми са коментирани тези двата и съм останала с впечатлението, че се свързват с Гиза по някакъв начин. Сега виждам, че предлагат само Диа и Би ловед, а Парфен имат Диа и Интерлюд. Може да тествам тези двата като имам път покрай Парфен някой ден.

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Табако Ванил имам аз в имитация на Заг. Разкошен парфюм, влюбване от първо фъс. Зарибих и майка ми и й пратих едно шишенце.
Наистина не ляга на всяка кожа, на някои може да му се стори по-мъжки, но аз смятам, че на мен добре ми седи.

И аз не съм сигурна дали става за лятото, моя си го пазя за хладно време, тогава се разкрива красотата му. Лятото има способността да превръща някои парфюми в отврат.

Мухалат, Мукалат или както там се произнася, трябваше да го кръстят Мухълът, ще му отива. Grinning

Сега отивам да издирвам Мандорло ди Сицилия на Парфен и да се обзавеждам и с него. Grinning

ангелче..., вземи си и от двете по някоя малка проба за разнос и виж кой на теб най-много ти допада. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 263
Страхотна нова тема!
Благодаря ви,момичета!
Крийд Авентус на Рефан и аз го намирам за много траен,благодаря на Кристалчето,че сподели тук за него!Той май е единствения ,който съм харесала от рефан.
от къде да си го взема от Рефан или Заг ?

# 48
  • BG-DE
  • Мнения: 5 054
 Благодаря на Нел и Кристалчето за труда и това, че правят темата все по-хубава и полезна 🌺
Авентуса на Крийд, според мен, е по-добре да се вземе от Рефан с двойни капки, защото е по-траен, а иначе като близост и двата са ОК.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 374
Nell999, честит, с кеф да си го пръскаш! Дано го изимитират.
Между другото сега на много добра цена в Парфимо е Acqua di Parma Magnolia Nobile тестер . Много му се чудя, не го познавам....  Bright Crystal, ти го познаваш, кажи 2 -3 думи, моля. Кой от двато е по фин и женствен Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Neroli Amara и Acqua di Parma Magnolia Nobile ?
Мандорло ди Сицилия на Парфен е мек и уютен Hands V
Относно Карат подкрепям с две ръце казаното от Bright Crystal, няма нищо бабешко в него, класен и прекрасен! Sparkling Heart
Аз имам Тобако Ванил в имитация на Заг и ванилия не усещам 😄 На мен ми мирише на череши и някакъв странен дим.
И аз така го усещам всеки път. Така и не го харесах този парфюм. Тежък е и задушаващ и определено мъжки.
Благодаря на Нел и Кристалчето за труда и това, че правят темата все по-хубава и полезна 🌺
и от мен благодарности на Нел и Кристалчето Flowers Bouquet Sparkling Heart. Имаше нужда да се обнови списъка.

Последна редакция: вт, 13 авг 2019, 16:18 от Vesika

# 50
  • Мнения: 2 025
Аз най-накрая успях да отида до Мартинез, от толкова време се каня. Момичето, което работи там е много мило и услужливо, пръсна ми от всичко, което поисках, познаваше асортимента. За съжаление, африканският бал не беше наличен. Джо Малоун обаче ми стана тотален фаворит! Много е интересен- леко сладък в същото време  и малко солен...не мога да го опиша, трябва да се пробва! Лятото е сезонът му. Heart Щастието ми е до тук обаче, след 3 часа едва се усеща, в дилема съм дали да го взема въпреки нетрайността. Хареса ми също Because it's u Armani, но кожата ми се зачерви там където пръснах. Скандалът им не е добре докаран, но сам по себе си е хубав-  по-цветен и не накъртващо сладък. Линтердит/Лянтердит или както там беше спорът за произношението, ми харесва повече на Заг, на Мартинез драйдауна не е ок, бие ми на кофти одеколон. Забравих да пробвам Бърбъри Хър, голяма съм шматка. Бонбонът на Мартинез не е така добре направен както е на Баргело, не е толкова траен също така. Най-голяма ми изненада беше Мукхалата, който по чудо се отказах да поръчам преди време на сляпо както в имитация, така и в оригинал. Ами, наистина мирише на вкиснат компот, а бях сигурна, че ще ми хареса. От любопитство пробвах на блотер Инсомния, момичето каза, че всеки ден се продава поне по 1 бр. Аз останах в потрес, честно казано и то не в добрия смисъл. След него вече нищо не можех да регистрирам. Със съжаление констатирам, че Мартинез или поне това което пробвах на кожа, нещо не ми се задържат. Confused

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Най-голяма ми изненада беше Мукхалата, който по чудо се отказах да поръчам преди време на сляпо както в имитация, така и в оригинал. Ами, наистина мирише на вкиснат компот, а бях сигурна, че ще ми хареса.

Знаех си, че не съм самотна в това си впечатление. Grinning Ще добавя "препикан" към "вкиснат компот". Grinning

Wood&Sage е нетраен, обаче аз си подновявам през деня и няма проблеми. Ама те колоните са по-скин аромати, доколкото съм запозната.

# 52
  • BG-DE
  • Мнения: 5 054
На мен много странно ми се получи с Мукхалата на Мартинез, миналата есен го взех и отначало бях във възторг, ухаеше ми плодово, сладко, кукленско обаче след около две седмици изведнъж започна да ми бие на вкиснато с ацетон, пролетта като си идвах в Бг пак си пръснах и същото, нямам обяснение защо така се получи. BTW наскоро пробвах оригинала и версията на Мартинез като близост е добре докарана, имам предвид аромата преди вкисването 😃 докато на Парфен е доста по-далечен.

# 53
  • Мнения: 2 025
Директно оставих блотера в магазина, а обикновено си ги взимам, гледам да не отписвам директно, но този път бях категорична. Нямаше как да ми се хареса, представях си някакво плодово изкушение, нещо м/y yes i am cacharel и burberry her или от този род, но даже не минава покрай тях. Neutral Face

# 54
  • BG-DE
  • Мнения: 5 054
Сънче, като се сдобиеш със Сицилианския бадем пиши как е като трайност при теб. Имах го преди време но трайността му беше потресаващо нищожна, а иначе като аромат е просто вълшебен 😘 дано са го подобрили 🤔

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Ааа, тва недоразумение няма нищо общо с Cacharel - Yes I Am, аз го имам втория в оригинал, даже сега съм с него хаха.
Той си е плодово изкушение за всички, които се чувстват млади душички, много добре седи и трайността му също. Не ми е хаотичен парфюм, за мен не се натрапва, освен ако не прекалиш де.


Menerva, разбира се. Писала съм на Парфен, прочели са го, сега само чакам да ми отговорят. Hug

# 56
  • Мнения: 2 025
Оказа се, че Гиза имат Мон Флорал, някой пробвал ли го е? Не съм любител на първообраза, но последните седмици си извадих забравена мостра на Заг и честно казано не е лош. Няма да ми стане фаворит, но бих го носила от време на време.

# 57
  • Мнения: 1 359
Да кажа и своите впечатления от "Мукхалат" на Парфен - все едно слушам "Акуалина Пинк шугър" - основно горена захар, безподобно траен, ама безподобно. Който харесва "Акуалина Пинк шугър"  - смело! Simple Smile Аз преди години съм изпръскала половин шише от "Акуалина"-та и вече наистина не мога да го нося, защото ме души. Не усетих никакви ягоди. Само горена захар.
Относно "Бърбъри Хър" на Заг Зодиак. В първия момент - сладнеещо машинно масло... Simple Smile Потресох се... Simple Smile Но понеже бях чела противоречивите отзиви за оригинала, реших да тествам отново след ден - два. И...тествах. Simple Smile Машинното масло беше изчезнало, вместо него ясно се усещаше миризмата на йод с...ягодов компот... Simple Smile Дадох му още два - три дни да поседи на тъмно и хладно... При последния ми тест йода отново се усещаше, но наравно с ягодите...Е, не е моя парфюм това! Стана ми ясно. Simple Smile Табако ванил - с него сзапознанството ми преди години беше също много интересно: първото вдишване и получих дежа вю - в детството ми имаше един спрей за двеж дъх - "Одонт" се казваше - мега лют, направо щипеше... Simple Smile Табако ванил ми заприлича именно на този Одонт... Пет минути по - късно вече аромата звучеше по съвсем друг начин и сега и да искам не мога да усетя "онзи" първи нюанс...Междувпрочем - обожавам Табако ванил. На Рефан. Универсален боец, красив, мощен, едновременно с това става и за делови и за не делови срещи... Красавец! От "новите" най - близо до сърцето ми е "Номад" и го обикнах във версията на Заг Зодиак. Той се присъединява към шедьоврите в колекцията ми. Истински успя да ме развълнува. Линтерди...нещо не ме впечатли. Да, "не е лош", "става", но ...само толкова. Изпръсквам го и го забравям завинаги.  Затова пък преоткривам Аурата на Мюлер  - много ми напомня в жегата на Еден на Кашарел, когото обожавам!

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 9 400
Vesika и Acqua di Parma Magnolia Nobile и Neroli Amara са много хубави и точно мой тип парфюми.Нероли го нямам,но съм го тествала много пъти,пробвай го и ти.Магнолията е много нежна,аз харесвам почти всички парфюми от тази серия на Acqua di Parma без Ирисът,идва ми ретро.Според мен,за да ти хареса Магнолията трябва да харесваш бели цветя,това е плътен белоцветен букет,заобиколен от сладки цитруси при мен.Усеща се и ветивера,парфюмът е съчетан с вкус,много висококачествено изпълнение за мен,прави много хубав шлейф,някой го сравняват с Jour d'hermes,на мен не ми прилича на него,но то е до възприятия.Ярък,искрящ,жив,много хармонична композиция,много италиански.Слънчице в бутилка,много стабилен от към трайност.Не знам дали да го купиш без проба,има в Нотино гледам.Гиза са пуснали Мон,Мон Флорал,Туили,Ятаган,Сантал Роял,Уоманити.Ако ги има тук ще пробвам и ще пиша,пишете и вие.Не харесвам никак Тaбако Ванил аз,а Номад много бързо ми омръзна,добре,че не си купих оригинала,трябваше да го продавам.

Последна редакция: вт, 13 авг 2019, 22:01 от Bright Crystal

# 59
  • Мнения: 155
Кристалче, имам 374 MG / MON GUERLAIN - GUERLAIN на Заг и мнооого го харесвам Simple Smile!  Шефката ми го има в оригинал и на нея и стои просто великолепно! Та аз гледам по-рядко да го нося Smiley

Обичам много и 386 LT / LA TULIPE - BYREDO. Бях си поръчала 15 мл, а сега си взех още 34 мл от Заг. Много ми е красив и свеж този парфюм! Мога да го нося постоянно Simple Smile .

Общи условия

Активация на акаунт