Заразяване от вода на куче

  • 971
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте. Може питането ми да се стори налудничево или глупаво, но сме доста изплашени и притеснени вкъщи. Цялата работа е, че снощи излизахме в един парк, изпуснахме от очи малкия за няколко секунди и през това време той намерил едно половинесто шише в което пълнят вода за бездомните кучета вдигна го и си заля ръцете с тази вода. На едната ръчичка имаше малка рана. Много се изплашиx да не би да се зарази с бяс, понеже се предава със слюнката, ако някое болно куче е пило от водата и така да я е замърсило. Според вас има ли нужда да му се бие ваксина против бяс?

# 1
  • София
  • Мнения: 9 554
Разбирам притеснението ти, но опитай да се успокоиш. Утре звънни на педиатъра на детето и поискай неговото професионално мнение по въпроса. Тук шансът да ти отговори някой, който е наистина компетентен по въпроса е минимален.
Друг вариант е да отидете до спешния център и там да попитате, но случаят в техните очи не е спешен и може  да ви се изсмеят.

# 2
  • Мнения: 19 303

За парк в града ли става въпрос?
Няма нужда от ваксина за бяс.

# 3
  • Мнения: 25
Да парка е в града. Най-много се притесних, че има раничка на пръста, ако я нямаше, нямаше и да го мисля толкова. Не знам изобщо дали вируса на тази болест може да оцелее във външна среда, не мога и да намеря информация по въпроса.

# 4
  • Мнения: 19 303
Вероятността градски кучета да са  болни от бяс е почти никаква.
За твое успокоение се обади в Първа градска в противобесния център. Не знам номет, но ако звъннеш на централата, би трябвало да те свържат.
Ваксината е много тежка и съм сигурна, че няма да ти я препоръчат във вашия случай.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 992
Колко е голяма раната, за която се притеснявате и на каква фаза на заздравяване е била - прясна открита рана, охлузване, одраскване?

# 6
  • Мнения: 25
Малка раничка 3-4 милиметра порязано на някоя играчка предполагам. Или е от предния или е от същият ден.

# 7
  • Мнения: 11 360
Няма никакъв начин да се зарази с бяс от шише. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 46 520
Няма никакъв начин да се зарази с бяс от шише. Simple Smile
Това първо.
И второ, няма как да има бесни животни в града и никой да не е разбрал.

# 9
  • Мнения: 11 360
Като собственичка на куче се чудя и как точно кучетата пият вода от шишето де ... ама може да е нещо специално.

# 10
  • Мнения: 25
Шишето беше срязано, като купичка.

# 11
  • Мнения: 46 520
Като собственичка на куче се чудя и как точно кучетата пият вода от шишето де ... ама може да е нещо специално.
Нещо такова вероятно.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 992
Вероятността за заразяване е в сферата на научната фантастика.
Раничката е изключително малка, най-вероятно и не е прокървила кой знае колко, а вероятността да има бясно куче в парка и никой да не е чул/видял/разбрал и то да е пило от точно тази купичка е нулева.

# 13
  • Мнения: 11 360
Но то и бяса се предава при ухапване. В противен случак ако бясно животно пие вода от ручей колко ще зарази. Въобще подобен страх е неоснователен. Реално подобна купчика може да те зарази с други неща, но не и с бяс.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Разбирам притеснението ти, но е тотално невероятно. Няма никаква опасност да хване баш пък бяс, особено по такъв начин. Изобщо никаква опасност няма. Тая вода не е по-опасна от всеки един предмет навън, по твоята логика тая рана е входяща врата за всякакви инфекции, тва бясно куче може да е близало пързалката или люлката или всичко, до което се допре детето ти. Сама разбираш, че е абсурдно.

Общи условия

Активация на акаунт