Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 9

  • 40 377
  • 736
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 2 288
Nanaharps, Isara The One e по-ефективна, защото можете да носите и тодлър. Слинговите са много по-меки и проветливи, което по-добре за лятото. Аз бих заложила на нея. Наетата от вас е канвасена и носена доста, с което се е очупила и омекнала💜

# 451
  • Мнения: 425
А коя раница според Вас е по- прохладна за лятото Tula Free to Grow или Isara The one?

# 452
  • Мнения: 2 288
А коя раница според Вас е по- прохладна за лятото Tula Free to Grow или Isara The one?
Isara The one, слингова, мека, носи от бебе до тодлър, по-ефективна е, ще я носите до 4г.
Фен съм и на Тула, стандарт и тодлър , но моделът FTG е пълно недоразумение за мен, смея да кажа, че съм пробвала почти всичко на пазара. Тула ФТГ ще носите до 2г

# 453
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Колана също е по-широк и бебка 'сяда' по-дълбоко в исарата, а крастосването на презрамките ми е в пъти по-удобно.
Това не ми звучи много добре. Уверете се, че бебето не сяда на коланът. Бебето трябва да потъва в платката, без да се обляга на колана.
The One, лично според мен, е доста обемна раница, която не е оптимална за по-малки бебета. За да постигнат тази универсалност, платката е доста уголемена и при стесняване остава много излишен плат.
Стандартната Исара и the one, пак подчертавам - за мен лично, нямат много общо като усещане при носене. Ако ще избирате между двете, наемете и the one.

# 454
  • Мнения: 423
На мен стандартната Исара и the one оставиха едно и също усещане при носене на тодлър. Не усетих разлика в колана и презрамките, настроени на същата дължина. Презрамките на the one са доста подвижни, заради многото места за корекция. Като цяло еднакво усещане. Не стигнахме до удължителите за крака, че бебе 2 е на път, но сега съм любопитна от кога най-рано ще ми пасне the one. Стандартната сложихме на 4 м.

# 455
  • Мнения: 425
А коя раница според Вас е по- прохладна за лятото Tula Free to Grow или Isara The one?
Isara The one, слингова, мека, носи от бебе до тодлър, по-ефективна е, ще я носите до 4г.
Фен съм и на Тула, стандарт и тодлър , но моделът FTG е пълно недоразумение за мен, смея да кажа, че съм пробвала почти всичко на пазара. Тула ФТГ ще носите до 2г

Благодаря! Не ми се струва ,че ще използвам раница след 2 години така или имаче. Синът ми в момента е на 1.5 месеца и вече ми е доста тежък.
Има ли някаква друга причина да не харесвате Тулата FTG?

# 456
  • Мнения: 2 288
А коя раница според Вас е по- прохладна за лятото Tula Free to Grow или Isara The one?
Isara The one, слингова, мека, носи от бебе до тодлър, по-ефективна е, ще я носите до 4г.
Фен съм и на Тула, стандарт и тодлър , но моделът FTG е пълно недоразумение за мен, смея да кажа, че съм пробвала почти всичко на пазара. Тула ФТГ ще носите до 2г

Благодаря! Не ми се струва ,че ще използвам раница след 2 години така или имаче. Синът ми в момента е на 1.5 месеца и вече ми е доста тежък.
Има ли някаква друга причина да не харесвате Тулата FTG?
Ако детето е на 1г5м и не мислите раницата да послужи за ново бебе някой ден, няма никаква причина да вземете регулируема раница с размер стандарт, отколкото просто стандартна раница. Всички настройки ще са неизползваеми екстри, докато стандартна раница е със зашита платка/седалка за колана, което я прави по-стабилна. Реално, стандартната раница е по-лека, по-лесна за упореба и по-евтина.
Честно казано, за бебе на година и половина може да проучите варианти за регулируема тодлър раница, за да имате възможност да я използвате по-дълго.
Защо не харесвам Тула ФТГ няколко нещо още от  регулиране на ширината на платката посредством копчета, разположени почти в средата на колана, като се сложи бебето то увисва напред с колана, когато се направи по-дълбока седалка, падинга на презрамките става доста къс и ремъците се впиват подмишниците и ремъка между двете презрамки се качва високо, което не разпределя равномерно товара по гърба ви, а на плешките. При носене на по-едни дете увисването на колана е по-осезаемо и това дори при дребна мама, а при по - едра мама неудобството от раницата беше очеизвадно и тя си го признаваше, но не пожела да я смени, понеже много й харесваше десена. Когато бебето й стана на 7м й дадох моята стандартна Тула и тя беше във възторг от удобството, което никога не успя да постигне с ФТГ.

# 457
  • Мнения: 125
Може би не се изразих правилно в поста, не е детето на колана. Пратих снимки и се консултирах с жената от библиотеката, тя каза, че всичко е сложено както трябва.
За съжаление нямаха the one в библиотеката, затова исках да питам някой пробвал и двете каква е разликата и много ли е голяма.
Загледах сега че имат едноцветни слингови и с десени. Пише единствено че начина на тъчене е различен (Jacquard weave/satin weave). Не можах много да разбера от сайта дали това означава че едноцветните не са слингови или просто нямат шарка. Цената се различава с £30.
Колана също е по-широк и бебка 'сяда' по-дълбоко в исарата, а крастосването на презрамките ми е в пъти по-удобно.
Това не ми звучи много добре. Уверете се, че бебето не сяда на коланът. Бебето трябва да потъва в платката, без да се обляга на колана.
The One, лично според мен, е доста обемна раница, която не е оптимална за по-малки бебета. За да постигнат тази универсалност, платката е доста уголемена и при стесняване остава много излишен плат.
Стандартната Исара и the one, пак подчертавам - за мен лично, нямат много общо като усещане при носене. Ако ще избирате между двете, наемете и the one.

# 458
  • Мнения: 425
А коя раница според Вас е по- прохладна за лятото Tula Free to Grow или Isara The one?
Isara The one, слингова, мека, носи от бебе до тодлър, по-ефективна е, ще я носите до 4г.
Фен съм и на Тула, стандарт и тодлър , но моделът FTG е пълно недоразумение за мен, смея да кажа, че съм пробвала почти всичко на пазара. Тула ФТГ ще носите до 2г

Благодаря! Не ми се струва ,че ще използвам раница след 2 години така или имаче. Синът ми в момента е на 1.5 месеца и вече ми е доста тежък.
Има ли някаква друга причина да не харесвате Тулата FTG?
Ако детето е на 1г5м и не мислите раницата да послужи за ново бебе някой ден, няма никаква причина да вземете регулируема раница с размер стандарт, отколкото просто стандартна раница. Всички настройки ще са неизползваеми екстри, докато стандартна раница е със зашита платка/седалка за колана, което я прави по-стабилна. Реално, стандартната раница е по-лека, по-лесна за упореба и по-евтина.
Честно казано, за бебе на година и половина може да проучите варианти за регулируема тодлър раница, за да имате възможност да я използвате по-дълго.
Защо не харесвам Тула ФТГ няколко нещо още от  регулиране на ширината на платката посредством копчета, разположени почти в средата на колана, като се сложи бебето то увисва напред с колана, когато се направи по-дълбока седалка, падинга на презрамките става доста къс и ремъците се впиват подмишниците и ремъка между двете презрамки се качва високо, което не разпределя равномерно товара по гърба ви, а на плешките. При носене на по-едни дете увисването на колана е по-осезаемо и това дори при дребна мама, а при по - едра мама неудобството от раницата беше очеизвадно и тя си го признаваше, но не пожела да я смени, понеже много й харесваше десена. Когато бебето й стана на 7м й дадох моята стандартна Тула и тя беше във възторг от удобството, което никога не успя да постигне с ФТГ.

Забравих да поясня,че голямото ми дете е на 1,5г. Аз търся регулираща се за бебе. Ще пробрам с Кабу или Ergobaby Embrace първо, после ще мисля дали да взимам направо стандард или регулираща. Кабуто в сравнение с Ергобейби ми се струва доста по- сложно за връзване

А всъщност стандартната Тула в сайтовете я дават 0.900кг , докато FTG 0.800кг.
А за Isarata ,не е ли The one най- добрият модел или стандард V3 е по- добър?
 
И последен въпрос, според Вас коя ще държи по-прохладно за лято Tula Standard Coast или Isarata?

Последна редакция: вт, 16 юни 2020, 21:38 от Morska.Sirena89

# 459
  • Мнения: 2 288
Morska. Sirena, колко е голямо бебето, на висопина и кг?

# 460
  • Мнения: 1 692
Здравейте, искам да си взема раничка Tula Standard. Какво ви е мнението за вложката за новородено, която се продава допълнително.
Искам вариант, при който да не купувам първо слинг, после хибридна раница, после стандартна и този вариант ми хареса като идея. Бебеносенето ще започне от август, но ще е основно вечер, след като таткото се прибере, след 6ч, така че се надявам да не му е прекалено топло на бебето. Цял ден гледам и чета варианти и все към Tula ме дърпа, а искам да я купя сега, не като се роди бебето, просто защото обичам всичко да ми е предварително подготвено. Затова не ми се занимава и с носилки под наем.

# 461
  • София
  • Мнения: 8 639
На колко ще бъде през август?
Вложките са много голям компромис с ергономичното носене. Винаги е по-добре регулируема раница ако бебето не е дорасло стандарт и не искате слинг. В най-разпънато състояние е колкото стандарт, а някои са дори и по-големи.
Бебеносенето много бързо се харесва и със сигурност няма да е само вечер в някои дни. Носи се по цял ден, кърми се там, приспива...разходки, преходи, вършене на задачи из града. Затова и са направени. Не да стоят в гардероба.

# 462
  • Мнения: 1 692
Със сигурност ще и дам шанс. Очертавам само минимума на ползването, а максимума и аз предполагам че ще е почти постоянно, защото ми харесва идеята за бебеносене и определено ми изглежда много удобно и приятно бебчето винаги да е сгушено в мен.
Бебето ще бъде на месец и половина, два през август. Вече съм на финалната права с раждането. Слинга определено вече ми отпада като вариант. Регулируемата раница не е ли за бебе по към 3-4 месеца? Затова и ми хареса варианта стандарт с тази вложка, защото става за новородено, каквото ще е и бебчето. Гледах и Ergobaby Embrace и вариантите мех-дай слинг, но ми излиза голяма инвестиция първо такова нещо за около 100-150лв и после и раничка.

# 463
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Когато става въпрос за новородено, ако трябва да избирате между приставка към стандартен размер и регулируема раница, второто определено е по-добър вариант. Да, пак няма да е съвсем оптимално, но ще е по-добре от приставка.
Друга опция е Мех дай или Half buckle ( което е нещо като хибрид между мех дай и раница). Те могат да се послват по-дълго от еластичен слиг или хибрид като Embrace.
Проверете и библиотеките за слингове. Повечето дават еластичен слиг безплатно за бебе до 3 месеца. Продължавам да си мисля, че някъде се предлагаше тъкан слиг и кабу на същия принцип, но не мога да си спомня в коя библиотека съм го виждала.

# 464
  • Мнения: 425
Аз отново ще пиша в темата. Последно харесах Manduca Twist и Ergobaby Embrace. Бебето така или иначе едва ли ще го нося преди да направи 1 месец. Та се чудя, Embrace изглежда елементарен за използване ,но дали наистина е подходящ за деца над 1 месец? Изглежда си повече като раница. И имате ли мнение за Twist-a? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт