Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 9

  • 40 465
  • 736
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 2 024
Ще чакам и аз мнения за Нашслинг комби. Поръчах я вече де. Дано да е нашата и да се бебеносим успешно. Бебка е на 2++.

# 601
  • Мнения: 1 106
И аз се интересувам от марката. Цените изглеждат приемливи.

# 602
  • Мнения: 425
А как бебеносите зимата? С яке за носене, с удължител за яке, или обличате бебето дебело? Може ли да е например с космонавт в хибридна раница?

# 603
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Зимата ми беше доста трудно, но общо взето носих с нормално яке + покривало за бебеносене за 20лв. Бебето си беше само по домашните си дрехи отдолу +шапка и шалче. С обикновен космонавт не е окей да се носи, но има едни софтшел, Катрин май се казваха, може и да бъркам, ако е така моля някой да ме поправи, та те са много тънки, изолират добре и са специално за бебеносене, но са по-скоро за есенно време.

# 604
  • Мнения: 7 776
Аз съм показвала и преди тук в темата,бебето е нормално облечено, над раницата слагам дебел вълнен шал, сгънат на два пъти и го подпъхвам в ремъците и готово.

# 605
  • Мнения: 2 288
Forever smile, много се радвам, че искате да бебебееносите от първият ден, но няма раница, която да е подходяща за новородено. На първо време ви съветвам да се купите еластичен слинг или муслинов на шушулка, за носене до 8кг на бебето. Еластичен слинг го връзвате на вас и няма нужда да го развързвате, а само вадите и слагате бебето, много е удобно. Раниците не подкрепят естествените извивки на малките бебета. Малко е търговски трик, че са подходящи от първият ден, не са. Презрамките закачени на платката притискат гръбчето на бебето, канвасените платове са твърди. Да, марката е евтина, немска е, но не е оптимална за мен.
В библиотеката можете да вземете еластичен слинг с безплате двуседмичен наем, възползвайте се, както и да получите консултация от специалист за носенето, била тя на живо, у дома или онлайн.
МамаНа Принцеси, няма раница подходяща за бебета под 62-3см, 2м си е много малко бебе. Не е оптимално решение., все пак тук търсим най-подходящата  и безопасна за развитието на бебето ви носилка.
Не е случайно, че библиотеките не предлагат тази марка, евтини са, но не р това най-важното. За да се евтини се шият някъде из 3тия свят, с евтини материали и се багрят с химикали.
Зимата аз нося с уширител за яке, намерох втора ръка на Екатрин по групите, супер удобно ми беше. С първото бебе и аз носех с шал, както ЛитълКактус е обяснила.

# 606
  • Мнения: 423
Аз също много исках да вярвам, че ще стане от раница 0+, но в крайна сметка ще сме на еластичен слинг този път, за да не чакам. Исара the one за после. Зимата съм със зимно яке с приставка, и ненавлечено бебе + шапка, с част, покриваща раменцата. Якето ми няма качулка за бебето. Чакаме бебето всеки момент, та за по-есенно време имам дълъг суичър за джогинг, който е по-широк в торса и прибран под ханша, и ми е идеален за малко бебе. Както е споделила LittleCactus + вариантът с шал, много удобно решение.

# 607
  • Мнения: 1 669
С Каката преди 6 години зимата, слагах върху бебето одеалце, като то не беше навлечено, за да не се претопли.

За новородено вариантите са тъкан или еластичен слинг или хибридна носилка от рода на Кабуто.Аз лично бях с тъкан слинг, най-удобно ми беше, моя мъж ползваше Кабу.СЛед 4-тия месец преместихме бебетата в Тула ФТГ, а от скоро са в Тула стандарт.Имаме близначки и носилките са ми изключително полезни във всякакви ситуации.

# 608
  • Мнения: 1 106
Момичета, този уикенд ще ми се наложи да нося бебка в слинга и ми трябва малко помощ. С ерг. раница щеше да е по-лесно, но няма как да стигнем до слинготеката през тази седмица.
Кой според вашия опит е най-подходящия начин за връзване в тъкан слинг (LennyLamb) за бебе 10 месеца (75 см 11кг)? Не мога да преценя от всички.И мога ли да си я облека с по-топли дрешки и така да я сложа в слинга? Якенце или грейка и тн., защото ще е студено. И последно: ще ми обясните ли как точно трябва да усещам тежестта разпределена на себе си, за да знам, че е вързан добре? Колко трябва да й е "хлабаво" на нея в слинга също?

# 609
  • Мнения: 2 288
Момичета, този уикенд ще ми се наложи да нося бебка в слинга и ми трябва малко помощ. С ерг. раница щеше да е по-лесно, но няма как да стигнем до слинготеката през тази седмица.
Кой според вашия опит е най-подходящия начин за връзване в тъкан слинг (LennyLamb) за бебе 10 месеца (75 см 11кг)? Не мога да преценя от всички.И мога ли да си я облека с по-топли дрешки и така да я сложа в слинга? Якенце или грейка и тн., защото ще е студено. И последно: ще ми обясните ли как точно трябва да усещам тежестта разпределена на себе си, за да знам, че е вързан добре? Колко трябва да й е "хлабаво" на нея в слинга също?
Дабъл хамак на гръб и Крос кери отпред.
По-добре да сте с общо яке, например на татткото с якето 😊

# 610
  • Мнения: 507
Много благодаря за изчерпателния отговор, прочетох всичко и разбрах Simple Smile Благодаря за съвета.

Forever smile, много се радвам, че искате да бебебееносите от първият ден, но няма раница, която да е подходяща за новородено. На първо време ви съветвам да се купите еластичен слинг или муслинов на шушулка, за носене до 8кг на бебето. Еластичен слинг го връзвате на вас и няма нужда да го развързвате, а само вадите и слагате бебето, много е удобно. Раниците не подкрепят естествените извивки на малките бебета. Малко е търговски трик, че са подходящи от първият ден, не са. Презрамките закачени на платката притискат гръбчето на бебето, канвасените платове са твърди. Да, марката е евтина, немска е, но не е оптимална за мен.
В библиотеката можете да вземете еластичен слинг с безплате двуседмичен наем, възползвайте се, както и да получите консултация от специалист за носенето, била тя на живо, у дома или онлайн.
МамаНа Принцеси, няма раница подходяща за бебета под 62-3см, 2м си е много малко бебе. Не е оптимално решение., все пак тук търсим най-подходящата  и безопасна за развитието на бебето ви носилка.
Не е случайно, че библиотеките не предлагат тази марка, евтини са, но не р това най-важното. За да се евтини се шият някъде из 3тия свят, с евтини материали и се багрят с химикали.
Зимата аз нося с уширител за яке, намерох втора ръка на Екатрин по групите, супер удобно ми беше. С първото бебе и аз носех с шал, както ЛитълКактус е обяснила.

# 611
  • Мнения: 1 692
Здравейте, имам раница ба Tula Free to grow. 62см ли трябваше да е бебето, за да я ползваме? Също така ако в края на втори месец вече е тези сантиметри, може ли да се ползва въпреки, че няма навършени три месеца или категорично трябва да е на 3м?

# 612
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Важен е цялостият тонус на мускилите. Бебето държи ли си главата само?

# 613
  • Мнения: 2 479
Аз получих зелена светлина на 3,5м да го сложа в раница. Бях наела ленена на Кавка, нямаше проблеми. Но моето си беше много стабилно от рано.
Със следващо бебе, дори и пак така да върви, аз лично бих си предпочела слинг до 3-4м, пък после в любимия рап тай.

# 614
  • Мнения: 40
Здравейте!
Имам желание да бебенося и си взех ергономична раница под наем, за да видя първо дали ще ми се случат нещата. Марката е Ergo baby. За съжаление никой не успя да ми обясни точно как се ползва, но уж самичка се справих вече на ентия път. Та, проблемът е там, че много ми се натоварва кръстът (дори от 30 минути) - цялата тежест на детето ми(3,5месеца) отива там. До колкото разбирам не би следвало да е така, явно някъде бъркам. Въпросът ми е, тъй като имате опит, проблемът в модела раница ли е, затова, че съм твърде слаба (43кг), или просто аз не я слагам както трябва?
Ще съм благодарна, ако споделите мнение!

Общи условия

Активация на акаунт