Имам нужда от помощ с болен роднина

  • 15 866
  • 580
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
така минаха години майка ми почина от рак преди 2 месеца не мога да опиша болката в сърцето ми.
Като ти гледам фейсбук профила , голяма болка ще да е била . Майкати си е отишла на 07.06.19г.( да почива в мир) , а ти десет дена по-късно на 19.06. вече летиш за почивка към Бодрум .
 
Нямам възможност да дам 800 лв на адвокат
Значи на 23,25 Юни пускаш снимки от Бодрум , на 19 Юли от Франкфурт Германия , на 20 Юли от Майнц Германия , ама нямаш 800 лв. ?  Гледам че и снимките ти не са селфи , а някой те снима . И този "Г-н Някой" и той ли няма 800 лв. ? 
Да този някой е приятелят ми и няма да ми даде да му стана настойник.Това,че съм пътувала не значи,че имам пари и съм длъжна да го гледам!Аз ако имам пари ще давам по 1000 на месец за частен дом и няма да се занимавам!Приятелят ми пътува по работа аз съм с него не издържам в къщи да гледам какви мъки са.Аз живея в къщи,но гледам да бягам понякога,за да си запазя психиката!

Лия, не се обяснявай на този потребител как се чувстваш, какво правиш, изобщо не си длъжна да му се обясняваш в този случай, където е очевадно, че не те разбира този потребител. Ако те разбираше, ама изобщо нямаше да напише тази глупост и тази глупост си остава само единствено за него.

# 76
  • Мнения: 25 884
Ако те разбираше, ама изобщо нямаше да напише тази глупост и тази глупост си остава само единствено за него.
Точно този потребител разбира какво е болка от загубен близък. Точно от рак.
Подкрепям го светеца с 2 ръце. Peace

# 77
  • Мнения: 8 001
Лия, ТЕЛК решението не е константа, трябва да се актуализира при промяна в състоянието. По-високият процент дава не само повече добавки към пенсията, а и възможност човекът да бъде включен в различни програми за социален асистент.
Тази година програмата стартира от месец септември, но може и по-късно да се включите, доколкото знам. Използвай системата, вместо тя да използва теб.

# 78
  • София
  • Мнения: 17 900
Съгласна. Макар че винаги може да се каже, че бяга от болката си. А може и да е така. Не знаем, но не ми харесва тонът й, макар да я разбирам, че не желае да се грижи за човек, който е такъв. Но на мен и тя ми звучи подобно, та не знам.

# 79
  • Мнения: 21 730
Авторката, получи съвети по същество как да действаш.
Приключвай темата и защо, за бога, си влязла през фейсбука си?

Не прави глупости, момиче.

# 80
  • Мнения: X
Ако те разбираше, ама изобщо нямаше да напише тази глупост и тази глупост си остава само единствено за него.
Точно този потребител разбира какво е болка от загубен близък. Точно от рак.
Подкрепям го светеца с 2 ръце. Peace

Аз съм в подобна ситуация, само че гледам напред и съм горе главата, защото не може просто да се съсипваме и тъжим цял живот. И преди да разбера тази ситуация, и след като разбрах - не бих си позволила подобни изказвания, защото не ми минават такива изказвания да изрека, нито съм способна, нито държа сметки на хората за преживяванията им, пари, пари, пари... Защото никога не се знае кой какво преживява и какви са му начините да продължи живота си. Неговото включване изглежда като... Ако е вярно това, че знае какво е да си в тази ситуация - казвам си, че имаме различни мирогледи, едни държат сметка, други - не. Нищо повече.

# 81
  • Мнения: 8 860
така минаха години майка ми почина от рак преди 2 месеца не мога да опиша болката в сърцето ми.
Като ти гледам фейсбук профила , голяма болка ще да е била . Майкати си е отишла на 07.06.19г.( да почива в мир) , а ти десет дена по-късно на 19.06. вече летиш за почивка към Бодрум .
 
Нямам възможност да дам 800 лв на адвокат
Значи на 23,25 Юни пускаш снимки от Бодрум , на 19 Юли от Франкфурт Германия , на 20 Юли от Майнц Германия , ама нямаш 800 лв. ?  Гледам че и снимките ти не са селфи , а някой те снима . И този "Г-н Някой" и той ли няма 800 лв. ?  
Да този някой е приятелят ми и няма да ми даде да му стана настойник.Това,че съм пътувала не значи,че имам пари и съм длъжна да го гледам!Аз ако имам пари ще давам по 1000 на месец за частен дом и няма да се занимавам!Приятелят ми пътува по работа аз съм с него не издържам в къщи да гледам какви мъки са.Аз живея в къщи,но гледам да бягам понякога,за да си запазя психиката!

Момиче, успокой се. Има хосписи, където приемат много болни хора, на края на живота.Плащането е с пенсията му.
Провери до твоето населено място кой хоспис е най-близо. Ще го приемат до месец-два максимум, може и веднага, ако случиш момента. Напиши хосписи -София примерно, ако си в София и виж какво ще ти излезе. Ще подпишете с баба ти.

Последна редакция: вт, 13 авг 2019, 20:46 от Ън

# 82
  • Мнения: 18 957
Е сега вече момичето си реши проблема Simple Smile

# 83
  • Мнения: 7 473
Ън, съвети- гротеска! Нямам думи!

# 84
  • Мнения: 8 860
Ти какво предлагаш?
да го гледа тя ли?
Няма кой. Не разбирате ли?
По-добре някъде, отколкото да реши да го пъди. По-лошо е.

# 85
  • Мнения: 18 957
Разбираме, не сме малоумни. Просто може да го остави с бабата да си живеят там заедно колкото им е писано. Апартамента не й се губи. Нали? Ама как така да плаща наем няколко години, о Боже - какъв ужас.. хайде спирам.

# 86
  • Мнения: 25 884
Този форум е златен. Няма нерешен проблем, просто няма.
 smile3501

# 87
  • Сф
  • Мнения: 10 774
Обаче,  момичето най- добре да посети семейният адвокат , да няма  изненада. Simple Smile
Толкова безскрупулно звучи, та се чудя защо е чакала 2 месеца и какво и защо пита форума.Какво я спира да действа?

# 88
  • Мнения: 8 860
Разбираме, не сме малоумни. Просто може да го остави с бабата да си живеят там заедно колкото им е писано. Апартамента не й се губи. Нали? Ама как така да плаща наем няколко години, о Боже - какъв ужас.. хайде спирам.

Може пък и да си, понеже пишеш без да мислиш.
91 -годишна баба се грижи за тежък болен мъж. Колко време може да издържи?

Момичето най-вероятно ще избяга, ако откажат да вземат вуйчото някъде. И тогава ще се намесят социалните.Място ще се намери много бързо. И за него, и за бабата.
Може би така е най-добре за момичето, но тя може да не иска да праща и баба си някъде..
Такива приказки, че не може да получиш апартамент просто така, са глупости.За момичето е сто пъти по-добре да остане без нищо, отколкото да плати тази цена.Може да живее още 10-20 години този болен вуйчо, ако има кой да го гледа.


Пп Наистина съм шокирана от това, което се пише. Вие у дома болногледачи ли си отглеждате? Защото аз -не. Има добри старчески домове.Както и платена грижа. Затова си купуваш имот, събираш пари, докато си по-млад.

Последна редакция: вт, 13 авг 2019, 20:47 от Ън

# 89
  • Мнения: 18 957
И аз съм заинтригувана - шокирана не съм. Ако аз бях получила нещо материално, бих намерила начин да се погрижа за вървящите към него утежняващи обстоятелства под формата на роднини. Не да се грижа сама, но и да не ги изхвърля в небитието.

Общи условия

Активация на акаунт