В Шри Ланка (с деца ) - плажове, гмуркане, трансфери, забележителности

  • 3 159
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 631
Само да вметна, че Сигирия за едно 3-4-5 годишно дете може да е сериозно изпитание.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 326
Gerata,  може ли малко подробности , че от картинките само  човек не можеха добие точна представа. Моето дете в момента е на 4г. и 7 м., но планираме пътуването до Шри Ланка през март догодина, т.е ще бъде на 5+... Миналата година качвахме с нея стълбите на Batu Caves в Kuala Lumpur на около 35 градуса и супер влажност на въздуха, но тя нямаше проблем и й беше много интересно. Сигирия, доколкото разбирам, е доста по- тежко като маршрут, и си имам едно наум , че може и да видим зор....и затова все пак питам какво да имам предвид за там ( че и ние с мъжа ми не сме първа младост) 

Ще съм благодарна и за още един съвет - Дамбула добра отправна точка ли е за нощувка преди посещение на Сигирия или направо там да търся хотел?  Или няма значение...?

Последна редакция: вт, 03 сеп 2019, 17:57 от burty

# 17
  • Мнения: 1 631
Честно казано не мога да съм ти полезна с "отправна точка", защото ние изкарахме една почивка в Уна Ватуна, а след това имахме обиколка на острова, но с предварително ангажиран бус и водач.
Специално за Сигирия имах предвид, че стълбите са много тегави и всъщност, ако си любопитна, можеш да надникнеш под полата на жената пред/над теб. Или можеш да гледаш в напуканите пети на мъжа пред/над теб. Simple Smile
Особено, ако отидете по-късничко, когато хем има навалица, хем си е топло. Вземете си достатъчно вода не само за пиене.
Е, никой не се надбягва по стълбите, ама и спирането не е ОК, защото в колона по един всички пълзят по тях. Дяволското гърло е майтап работа в сравнение със Сигирия.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 326
Gerata, благодаря, ще имам предвид значи, че непременно трябва да отидем там възможно най -рано...

# 19
  • Мнения: 9 902
А ние втория път го качвахме на националния им празник и в проливен дъжд.....голям майтап...с маратонки 🤣

# 20
  • Мнения: 412
За Сигирия мога да добавя като съвет на наметнете нещо като тънка риза, която да ви  предпазва от слънцето.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 326
Момичета,  препоръчайте компания за трансфери на място. Знам че има хиляди оферти в net-a, но предпочитам нещо изпробвано. Впрочем, на първо четене откривам предимно компании, предлагащи tour packages, но аз на този етап търся кой да ме закара от хотел А до хотел В по маршрута ми.  Ако ми е грешна концепцията, приемам всякакви съвети...

# 22
  • Мнения: 19
Здравейте
Обмислям пътуване в Шри Ланка през април. Някой, който е бил, може ли да даде информация, която би ми била полезна - дрехи, комари, колко пари да нося - да сменям ли в местна валута и тн, кое си струва и кое не да се посети...Слагам и линк към офертата:

https://aratour.bg/%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%B7%D0 … GtB2gwx7PqPHDJfCU

# 23
  • Мнения: 1 631
Времето господар няма и прогнозата е само прогноза.
Истината е, че Шри Ланка има различни "климати".
На плажа сигурно ще е топло, но в планината вечер може да е доста хладно.
Сигирия е невероятно място, но, ако нямате физическа подготовка, е добре да започнете да си тренирате краката и дишането - мноооого стъпала има за качване  Joy
Всичко от изброеното в офертата е интересно, ако си падате по такива неща.
За валутата - по-добре питайте организаторите как стоят нещата. Тяхната информация ще е най-актуална. Моята е от преди 4 - 5 години.

# 24
  • Мнения: 9 902
При всички случаи ще е влажно. На Сигирия веднъж ме пече страшно слънце,  а другия път валя като из ведро. Беше много необмислено да тръгна с маратонки - после три дни не можах да ги изсуша в Канди(където дъждът продължи). А е топло, местните си шляпат по джапанки в дъжда. Но и като е слънчево, е влажно. През април може и са е дъждовен сезон, ние все декември-януари сме ходили. Нямам спомен за комари, но за какви ли не други инсекти, прилепи и гущери.
Навсякъде е красиво дори само заради природата. Иначе офертата ви съдържа най-популярните туристически обекти.
Какви са сега изискванията за влизане във връзка с ковид?

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 230
Здравейте, на 29.01 пътувам за Шри Ланка. Някакви насоки, агенцията нищо не ми казват. В хотела сме само със закуски и вечери. Незнам колко пари да вземам, в каква валута.

# 26
  • Мнения: 9 902
В Tripadvisor винаги можете да намерите полезна информация.

# 27
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Един съвет относно екскурзиите. Ако не са платени предварително - много по-изгодно и удобно е да си вземете на место гид с кола или миниван и да ви заведе където пожелаете.  Срещу 100 долара е ваш за цял ден. Повечето от шофьорите са и гидове - обясняват, знаят къде да ви заведат и т.н. Нашият ни намери "яздене" на слон, когато почти никъде не се предлагаше. Бяха забранили май...
А и ще видите това, което искате, а не да препускате с групите.

За пример:
Скрит текст:
Thanks for contacting us.
Below is the all inclusive cost in an air conditioned vehicle
with an English speaking driver.
Negombo - Kandy - Negombo ( Day trip ) : USD 75
Airport - Induruwa ( one way transfer ) : USD 65
Brgds !
Sarath De Silva
Licensed Tourist Driver(SLTDA)
Reg. SLTDA/ATD/2010/16/BIA
Written TEXT messages : +94778633871
Voice calls                      :   +9477356701

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 230
Здравейте, на ходилите в Шри Ланка, при завръщане правят  ли ви някакви задължителни изследвания за паразити и тропически болести?

# 29
  • София
  • Мнения: 1 326
Здравейте, на 29.01 пътувам за Шри Ланка...
Yana, с коя авиокомпания ще летите - интересува ме към днешна дата как стоят нещата със сертификати и тестове за Ковид... Приятно пътуване и да си изкарате една чудесна почивка!

Общи условия

Активация на акаунт