Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 50

  • 40 060
  • 740
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 87
[Скъпа Ина80
 Не мисля, че резултатът ревбва да те тревожи. Паракератозата е вроговяване на места, но не е злокачествено. Дискератозата и койлоцитозата може да са във връзка с вируса, но не са ракови клетки, а възпалително променени. Дано инвитрото стане - от сърце ти го пожелавам ! Не е ли добре да смениш гинеколога ? Абразио годишно вместо цитонамазка множко ми се види. А и лекар, който се води по изискванив на пациент ( извинввай ), дали за пари не го прави ?
Както и да е, без стрес. Смело напред !

quote author=ina80 link=topic=1135605.msg39382055#msg39382055 date=1569583939]
Благодаря за отговора.
Със сигурност ще отида при онкогинеколог.
Притеснена съм най-вече, защото шийката ми е 2 см. Имам конизация 2014 г. При мен няма как да има обгаряне, тъй като плоския епител влиза в цервикалния канал и там е зоната на трансформация, т.е. не се вижда нищо с колпоскоп. Затова и правя кюртажи. Аз си ги изисквам, защото това е единствения начин за диагностика. И сега като излезе това незнам дали ще имам шанс за инвитро или ще трябва да се сбогувам с мечтата за дете и да направя хистеректомия. Незнам какво ще стане с тези паракератоза, дискератоза, папиломатоза и койлоцитоза. Единствено ми стана ясно, че вируса ми е активен. Преживях огромен стрес и мисля, че това го активира.
С още една конизация няма да ми остане шийка, която евентуално да задържи бебе по време на бременност. Но ако се наложи ще трябва да се примиря с мисълта, че ще остана без дете.
Първо мисля да се срещна с патолога, който е гледал материала и след това ще се обърна към онкогинеколог.
Въпреки, че не виждам ЦИН съм ужасно притеснена, защото четох страшни неща за паракератозата и дискератозата.
[/quote]

# 181
  • Мнения: 685
Bubamara, страшно ти благодаря за отговора. Много ми е полезно това, което си ми писала. Дано онкогинеколога ми позволи поне още един опит инвитро.
Аз постоянно правя и полипи от стимулацийте и това е една от причините за кюртажите, защото с полип няма как да правя инвитро.
Благодаря ти още веднъж.

# 182
  • Мнения: 2 828
Аз съм на същото мнение като Бубамара. Нищо страшно не намирам в резултата, койлоцитите са следствие на папиломатозата, хубаво е според мен да подсилваш организма - витамини, имуностимуланти, добра храна, и т.н.
Пожелавам ти много здраве и дано скоро видиш I I Simple Smile

# 183
  • Мнения: 685
Благодаря ви мили момичета. Винаги съм намирала много подкрепа тук.
При мен гадното е, че колпоскопа не върши работа, защото отвън всичко е чисто, а цитонамазките бяха още преди ту добри, ту лоши. Нали все съм си от редките случаи....
Благодаря още веднъж за куража, който ми давате.

# 184
  • София
  • Мнения: 17 780
Дано всичко е наред и скоро гушнвш бебче! Flowers Hibiscus

# 185
  • Мнения: 685
Мерси миличка. Прегръдки на всички ви.

# 186
  • Мнения: 999
Здравейте!Влизам с питане,не прочетох всичко,а  и не разбирам много от термините.Имам резултати от първата ми цитонамазка,но още не съм ги показала на лекар.Мисля,че пише PAP ll,не това обаче е питането ми.Тъй като съм оперирана от ендометриоза в Майчин дом,от д-р Дуковски,2016 г., имам един яйчник и тръба,се питам на него ли да покажа резултата?Все ми се иска и при друг да отида,но не знам при кого.От три години вече той ме лекува с регулон, защото не вземам ли лекарства,ми се появяват кисти веднага.Сега и този тест ме притесни,даже лекарката в града ми каза,че имам и малък полип на шийката.Не искам да се лекувам в моя град,но се чудя при Дуковски ли да продължавам или при някой друг? Много съм объркана,моля насочете ме!

# 187
  • Мнения: X
Според вас рано ли е да карам колело? Утре стават месец и 3 дни от летц процедурата?

# 188
  • София
  • Мнения: 7 050
Според вас рано ли е да карам колело? Утре стават месец и 3 дни от летц процедурата?
Ако не се претоварваш, не виждам проблем.

# 189
  • Мнения: X
Имам час за др Карагьозов утре от 17.40, запазен още през Април, който няма да използвам. Давам го на някоя от Вас, която има нужда. Пишете ми. 🤗

# 190
  • Пловдив
  • Мнения: 303
Здравейте,имам едно въпросче относно HPV теста,вчера гинеколога ми взе проба и утре ще я нося в лабораторията,само че от вчера вечерта нещо съм настинала-главоболие и болки в гърлото,не е нещо кой знай колко сериозно,но се чудя дали настинката ще окаже влияние на теста и резултата ми,дали да изчакам няколко дни и пак да отида или това нее  проблем?

# 191
  • Мнения: 4 872
Не е проблем.

# 192
  • Мнения: 553
Здравейте!
Изследвах чпв- чиста съм.
Съпруга ми пък изследва еякулат- е, чист е!

Олекнах с един тон притеснения Simple Smile

# 193
  • Мнения: 4 611
Здравейте!
Изследвах чпв- чиста съм.
Съпруга ми пък изследва еякулат- е, чист е!

Олекнах с един тон притеснения Simple Smile
По ваше желание ли се изследвахте или лекар препоръча?

# 194
  • Мнения: 553
Здравейте!
Изследвах чпв- чиста съм.
Съпруга ми пък изследва еякулат- е, чист е!

Олекнах с един тон притеснения Simple Smile
По ваше желание ли се изследвахте или лекар препоръча?


Моята гинеколожка каза, че за да запазя здравето си в дългосрочен план, трябва и той да се изследва. Иначе ще се лекувам, ще си го предаваме, пак лекувам, пак...

Общи условия

Активация на акаунт